Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babám nappal sokat...

4 hetes babám nappal sokat alszik éjszaka meg nem akar. Hogy tudnám nappal ébren tartani, hogy éjszaka aludjon?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk talán az segített, hogy éjjel mikor fent volt, nem nagyon szólaltam meg, miközben vele foglalkoztam, tisztába csak akkor tettem, ha bekakilt, egyébként nem, minimális fényt kapcsoltam, evés után visszatettem az ágyába, ha sírdogált, megsimogattam, ha ez nem használt, másik oldalára fektettem, de nem vettem ki ha nem volt muszáj. Nappal viszont sokat beszéltem hozzá, sétálni vittem, jó világos volt a szobában is. Igazából máshogy elfoglalni még nem nagyon tudod, inkább olyasmivel próbálkozz, amiből megtanulja egy kis idő után, hogy mikor van éjjel, és mikor nappal. Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert!

2011. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az volt, hogy voltak fix etetések amikor mindig felkeltettem és akkor adtam neki enni ameddig ő szeretett volna. Ha felébredt előbb akkor lehet előbb is adni neki. Sokat énekeltem mondókáztam neki de ami fix volt olyan 6 és fél hét körül keltettem és utána fél nyolckor fürdés. Próbálj valami rituálét kialakítani neki, hogy tudja, hogy éjszaka következik. Fürdés után csak egy kis félhomályt nyújtó lápa ég, és éjszaka is csak azt kapcsoltam fel. Arra figyelje hogy a szokásaitok mindig ugyan abban a sorrendbe legyenek és közel azonos időben.

Nálunk nem is volt gond addig amíg kicsi lányom fel nem állt és nem érzi azt, hogy neki non stop állni kell. :)

Most szokott kelni és olyan 1-2 alkalommal és iszik szerencsére utána alszik is.

2011. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is felcserélte az éjszakát és a nappalt. Persze nem rossz az, ha az ember napközben tudja csinálni a dolgát, mert a kicsi édesen alszik, de ez éjjel megbosszulja magát. Idővel maguktól is átállnak, de néhány dologgal meggyorsíthatod a folyamatot:

- éjjel ne játssz vele, csak halkan beszélj hozzá, amit nagyon muszáj, ha felkel enni

- Ha félhomály is van a napközbeni alvása alatt a szobában, ne legyen annyira sötét, mint éjjel.

- Menjetek minden nap sétálni, hogy aludjon a babakocsiban is egy kicsit, érezze, hogy ez az alvás más, mint éjjel az ágyában.

- én egy időben felébresztettem 4-5 óra alvás után nappal, ha nem ébredt magától. Inkább aludjon minden többször napközben, de ne 6-7 órákat, azt tartsa meg estére (az én kisfiam simán aludt 8 órát is napközben egyben!)

- Ne legyen akkora csend napközben, mint éjjel: halkan szólhat a rádió, finoman teszel-veszel, stb. Ez is mássá teszi a nappali alvást, mint az éjszakait.

Nekünk ezek a dolgok segítettek.

2011. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!