Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy elkényeztettem?...

Lehet, hogy elkényeztettem? Hogy tudnám vele megszerettetni a kiságyban alvást?

Figyelt kérdés
Kicsikém olyan mintha utálná a kiságyát,tudom ez butaság,de csak velünk vagy a babakocsiba hajlandó aludni,talán túl sokat volt kézben,a férjem azt mondja szerinte nem.Hogy tudnám vele megszerettetni a kiságyban alvást.Valaki tud valami jó modszert?Én már kifogytam az ötletekből.8hetes a manónk:)
2009. ápr. 6. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem butaság, én is ismertem olyan babát aki csak a babakocsiban volt hajlandó aludni, így a szülei abban altatták, azt szerette a kisfiú. Az én gyermekeim az egyik bárhol elaludt ahol rátört az álmosság, a másik meg csak a hordozóban hintáztatva alszik el, vagy a szopiban alszik bele. Viszont éjjel mindkét gyerekem a saját kiságyában aludt, de a nappali alvásokhoz meg sem tudtuk közelíteni a kiságyat. Elfogadtuk, és úgy alakítottuk ki hogy az alvás meglegyen,( a kipihent kicsivel sokkal könnyebb ) végülis mingyegy hogy hol/hogyan idővel úgyis kinövik.
2009. ápr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel még nyolc hetes, szerintem nem késtél el. Ő téged és a testmelegedet imádja, nem az ágyat utálja:) biztonságosabban érzi magát veled mint tőled a kiságyban távol, ez tök normális. De gondolom szeretnéd ha mindenki szépen a saját helyén aludna. Rögtön sír, ha beleteszed? Cumija van? Hát nálunk ugy szokta meg, hogy mikor már nagyon álmos volt vagy már félig bódultan szundizott, én mint a hímes tojást olyan lassan, de betettem az ágyába cumistul, mivel már lényegében aludt, a pille mozdulatokra nem kelt fel. Én minden altatásnál ezt csináltam. Este is ha sirt, kivettem , ringattam a vállamra téve, ha már elaludt, szépen visszatettem. Ehhez sok türelem kellett, akár félóra vagy egy óra is, mire elaludt, de ez az idő elkezdett rövidülni, most öthósan leteszem és alszik. Szerintem ha kitartó vagy és mindent mindig ugyanfy csinálsz vele alvás előtt, megtanulja, hiszen olyan kis okosak!
2009. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


az én fiam már 3hónapos, ő is sokat aludt velünk és azt vettem észre ha mellettem alszik magától álomba szenderül, de ha nem feküdhet ott ringatni kell.


Ezért mi azt csináltuk, hogy a kiságy ott van az ágyunk mellett, leszedtük az egyik feléről a rácsot, egy szinttel lejjebb tettük, így a mi ágyunkkal egy szintben van oda húzom alváskor teljesen mellém és olyan mintha a mi ágyunkba aludna.

Mégis a saját ágyában alszik, de az közelemben, igy alszik magától és végig alussza az éjszakát.

Egy próbát megér nem?

Remélem tudtam segíteni!

2009. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk :) Este szopi után, még tartottam egy kicsit, aztán betettem az ágyba, fogtam a kezét, beszéltem hozzá, simiztem. Mikor elaludt, kiment. Felsírt. Vissza, ágyból ki megnyugtattam, ágyba be, simi.

Második éjjel már nem beszéltem hozzá, csak ültem az ágy mellet, hogy lássa, érezze ott vagyok, de ha felsírt, ágyból ki, megnyugtattam, de sose hagytam, hogy rajtam aludjon el, ágyba be. Plusz, mi adtunk neki cumit is, igaz csak alvás előtt kapja, kicsit ez is segít neki megnyugodni. Az első 2-3 éjszaka nagyon nehéz volt, utána egyre könnyebb. Minnél előbb elkezded az ágyához szoktatni, annál könnyebb lesz. Kitartás!

2009. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, az 5. nap után pedig bevezettük ugyan ezt a délelőtti alvásoknál is. Az sokkal könnyebben ment :)
2009. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hetes. Amikor látom, hogy álmos, majd leragad a szeme, cicire rakom, vagy kézben tartom, pár perc és már alszik is. Utána teszem le az ágyába. Ha rögtön megébred, kicsit megsimogatom, mondom neki, hogy jó éjt és alszik tovább. A lényeg, hogy amíg elaszik érzi, hogy ott vagyok vele. Eleinte volt, hogy sírdogált kicsit, mikor megébredt és észrevette, hogy nem vagyok ott, de már tudja, hogy alvás egyedül van, a kiságyban. Éjszakát végigalussza 9-től reggel 6-ig. Nappal ritkán alszik, olyankor csak 1-2 órát délután.
2009. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket és a támogatást,hogy másoknál is előfordult már ez a helyzet és megoldást lehet rá találni.:):)
2009. ápr. 7. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!