Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdte el a hozzá...

Ki mikor kezdte el a hozzá táplálást?

Figyelt kérdés
3 hós kislányom tápszert eszik. a múltkor csináltunk neki húslevesből kivett sárgarépa turmixot, aztán mikor jött a védőnő és elmondtam neki majdnem szívrohamot kapot! ugyhogy csak annyit szertenék kéredzni hogy hány hónaposan kezdtétek és milyen ételekkel?
2009. ápr. 6. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
almával s.répával kezdtük 5,5 hónaposan.
2009. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Szia. Mi fél hónapja kezdtük, akkor volt 3,5 hónapos. Addigra pont elfogyott az anyatej, illetve cicin már ordított, így teljes tápszeres lett. Ekkor javasolt a védőnő, hogy kezdjük. Frissen facsart almalével kezdtük. Először 3-4 mokkáskanálnyit.. később 20-30 ml-t. Aztán pépes almát kapott. Most almát-banánt nyomok a gyümölcscentrifugán, 100 ml-t megiszik. Épp ma 4 hónapos!


Most ha felébred, már sütőtökpürét is kap. (ez bébiételes, 4 hós kortól adható).


A védőnőd szerintem azért képedt el, mert a húslevesben főtt répa fűszeres. Azt pedig a piciknek még nem szabad.


Szerintem várj még fél hónapot, aztán adj neki almát, később banánt tápival összenyomva.

2009. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Én mindhárom gyermekemnek 4 hónapos korában adtam először mást az anyatejen/tápszeren kívül. Almalével kezdtük, aztán jött az almapép, majd krumpli, répa és így tovább. Sózni, cukrozni viszont csak fél éves kor után lehet, akkor is csak mértékkel, mert ezek a fűszerek nagyon megterhelik a vesét.
2009. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
én három honapos és három hetes kisfiamnak elöször reszelt almát adtam egy keveset aztán emeltem az adagot és kb 5 nap mulva tetem hozzá banánt aminek kivágtam a belsejét vagyis a magokat azt nagyon szereti most öt honapos és már fözeléket is eszik és nagyon szereti a bébi ételeket is bár abbol csak a barackosat és a sütötököset adom neki mert azt nem tudok venni frrissen ja és még tejpépet is kapot már akkor estére ,annyit mondanák hogy egy jo darabig ne adj neki füszeres kajákat amit mi eszünk mert az nem igazán jo még a kis pocakjának jo babázást:)
2009. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Mi 4hósan kezdtük alma-csipkebogyó itallal.
2009. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan. addig anyatejet kapott.
2009. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejeseknél később kell kezdeni a hozzátáplálást.
2009. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

én is 3 hónaposan almával kezdtem, aztán sütőtök.

a védőnők hajlamosak szívrohamot kapni :) szard le :)

ha szereti és nem lesz tőle baja, akkor miért ne?

2009. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

4 hósan almával kezdtünk ezt kapta egy hétig, uténa egy hétig barack, majd egy hét krumpli és utána ezek keverékei.

Ilyen pindurnak nem szabad fűszeres hamit adni,mert tönkre teheti a veséjét, és neki a natur izeket kell megismerni, nekik az az a legjobb, legegészségesebb.

2009. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Csak tápszeres baba, 4 hósan kezdtem,alma,sütőtök,és szép lassan először a gyümölcsöket,majd egy hóra rá a zöldségeket ,főzinek,úgy ahogy te adtad a levesbetétet a babának,én csak 7 hósan mertem először,de lehet én vagyok túl óvatos.
2009. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!