Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam egy éves mult 2 hete,...

Kisfiam egy éves mult 2 hete, nem jár még egyedül, mennyire baj ez?

Figyelt kérdés

azt olvasom itt szinte mindenkinek 11 honaposan már szaladt a babája..

nagyon nehéz vele, állandoan mászik utánam és a nadrágomba csimpaszkodik, félek egyszer elesik, semmit nem lehet töle csinálni:)


2011. júl. 28. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt hallom mindenkitől hogy a gyereke 15 hónaposan indult el, meg 14, meg ilyesmik, szóval semennyire nem baj.


Olyan jó lenne ha nem egymáshoz méregetnénk a babákat, hiszen mi sem vagyunk egyformák. Van akinek a matek megy jobban, van amelyikünk nyelvtanból jobb, van aki gyorsan tanul nyelveket, van aki meg képleteket.

Babáknál egyik gyorsabban tanul járni, másik ügyesebben használja a kezét, harmadik meg szavakat gagyog hamar. EMBEREK ők is, azaz különböznek egymástól.


Kisfiam és unokatesója egyszerre tanultak meg járni, de van közöttük 3 hónap! Unokatesó már hónapok óta gagyog, fiam 3 napja, miközben fiam 5 hónaposan mászott, unokatesója csak 9.

Nincs miért idegeskedni, majd mindent megtanul ha már "kiforrott" gyerkőc lesz :)

2011. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Semennyire nem baj,a kisfiam kb 13 hónaposan kezdett el járni,a,kislányom viszont 10 hónaposan.

2011. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy baj!!!!!

Az én gyerekeim pl. 14 és 15 hónapos koruk között kezdtek el járni. Simán belefér :)


Egyébként ne gondold, hogy könnyebb lesz, ha elindul! Sőt......

2011. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha már bútorokba kapaszkodva megtesz pár lépést,vagy ha a kezét fogod,akkor garantáltan nincs okod aggódni!

Az 1. lányunk 8hósan állt fel,9 hósan kapaszkodva járt,13 hónaposan indult el- kis ösztönzéssel: Apával egymással szemben,közel ültünk,és hívtuk egymástól a kicsit. Pár perc múlva már 2 m-re voltunk egymástól :-D

A 2. lányunk 11 hónaposan állt fel,kb 2 hét múlva kezdett kapaszkodva járni,majd szintén 13 hónaposan,újfent kis ösztönzéssel elindult.


Minden gyermek más,máshogy fejlődnek! Eljön majd az idő,hogy a kisfiad elindul,és azért nem tudsz majd semmit sem csinálni tőle :-)

(türelem,sétát terem!:-D)

2011. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, itt a legtöbb baba korán kezdte.

De azért is vonhatsz le ilyen fals következtetéseket, mert én pl a sok egy év körül elindult válasz közé, be nem írom, hogy az én fiam csak 16,5 hónaposan indult el... És szerintem nem én vagyok az egyetlen ilyen anyuka, akinek nincs kedve magyarázkodni.

És tényleg nem könnyebb, ha elindul, sőt... Ha feláll, akkor már nem a nadrágodba fog csimpaszkodni, hanem a pólódat fogja rángatni!

Ne aggódj, nincs semmi baja a babádnak.

2011. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha nincs semmi baja egyébként, akkor nem gond.

Ha van baja, akkor nagy gond, de akkor meg már úgyis lekéstetek a korai fejlesztésről.

De ezt még egy orvos sem tudja neked megmondani ennyiből, nemhogy itt a neten, látatlanban.

2011. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nincs semmi baja, csak ..akkor megnyugodtam. tényleg nem lesz könnyebb ha már 2 lábon fedezi fel lakást? akkor se fog egy picit sem "békén hagyni"?
2011. júl. 28. 12:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Talán csak egy pirinyót. :-D
2011. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:
Enyém másfél évesen kezdett el járni, de nálunk gond is volt.
2011. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Nehogy ezen tuningold magad!

Lehet, hogy pár nap, és elkezd totyogni.

Az én lányom majdnem 13 hónaposan kezdett. Egyik napról a másikra, hirtelen megtett egyedül pár lépést. Teljesen váratlanul. :)

Viszont nem lesz sokkal nyugisabb a helyzet akkor sem. :D

2011. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!