Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a gyermeketek? Milyen...

Milyen a gyermeketek? Milyen az anyaság?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Mennyi idős, milyen temperamentumú, mi érdekli, mi válik be nála, mi okoz nehézséget? Vagy bármi, amit szívesen leírnál a fent említett kérdéssel kapcsolatban. Pszichológus hallgató vagyok, a szakdolgozatomhoz volna szükség a válaszaitokra.
2011. júl. 28. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
1 éves lányom van én 30 vagyok.Első gyerek,aki csodaként érkezett.Szigorú szülő vagyok, Ő pedig rettentő makacs és önfejű,viszont rettentően ragaszkodó és kedves jellem.Most kezd hisztizni,amit én figyelmen kívül hagyok:D.Az ANYASÁG???Hááááát......a világ legszebb és legérzelemdúsabb"melója",ami egyben a legnehezebb és legnagyobb türelmet igényli a világon.Sajnos ez a türelem sokszor véges,és olyankor nagyon-nagyon szégyellem magam és bűntudatot érzek,mert ez a pici ember nem azért született a világra ,hogy engem kiborítson,hanem azért ,hogy vég nélkül tudjam imádni!
2011. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos lányom van.

6 hónapos koráig üvöltött, addig azt gondoltam, hogy az anyaság szörnyű...nem ért semmiféle más inger, csak a sírás a négy fal között, főleg, hogy ősszel született és nem is lehetett olyan sok időt kint lenni, amikor beköszöntött a tél.

Azt hittem dilinyós leszek a sok-sok sírástól.

Aztán 180 fokos fordulatot vett a kislányom, és egy mosolygós, vidám, édes kiscsaj lett belőle. Akkor már kezdtem érteni, hogy az emberek miért vállalnak esetleg még babát. :)

A fejlődését nézni csodás dolog. Napról napra mutat valami újat, okosodik, ügyesedik. S sokszor megnevetett az aranyos kis arckifejezéseivel, grimaszaival, és azzal hogy mennyire tud örülni pl. az állatoknak (hangosan kacag és sikít, ha boldog). Ahogy teszi a kis lábait, ahogy fog a kezével, és amikor a nóziját a nózimhoz érinti, nagyon jó dolog.

Lányom érzékeny, nagyon érdeklődő, kicsit már most önfejű.

Jól alszik, jól eszik, úgyhogy nem panaszkodhatom.

Csak az első fél év volt nagyon nehéz. Egyrészt a sírás miatt, másrészt amiatt, mert egy új helyzetbe kerültünk a férjemmel, már nem ketten voltunk, hanem hárman, ettől felfordult az életünk, meg kellett tanulnunk, hogy most már más a fontossági sorrend, és mindenben a lányunk az első.

Az anyaság minden szépsége mellett nehéz is, leginkább azért, mert ez egy 24 órás szolgálat minden áldott nap. Igazi szünet, szabadság nincs.

De most már el sem tudom képzelni, hogy ne legyen itt köztünk.

Óriási felelősség, hatalmas öröm, sok nehézséggel, sok boldogsággal.

2011. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt 3 éves lány anyukája vagyok. Az anyaság, hát az valami csoda.. :)) Előtte kicsit "nyálasnak" éreztem, hogy mindenkitől ezt hallom, bevallom őszintén. De aztán rájöttem, miről beszélnek :) Semmihez nem hasonlítható érzés, nekem pld. még a szerelemnél is sokkal erősebb, jobb érzés :)


Az első hat hét nem volt leányálom, ideges voltam, fáradt, kimerült, és azt hittem, itt a vég, mindig így lesz.. sírás, etetés, alvás, sírás, etetés, alvás... :( Aztán fogzás... jaaajjj.. Hát vannak nehéz pillanatok is, az biztos :)


De mikor elmúlt olyan 1-1,5 éves, na igazán én onnantól kezdtem élvezni, és felfogni, hogy mi is van. Most már 3 lesz, és nagyon jó. Jókat lehet vele beszélgetni. Szeretget, simogat, nagyon aranyos, szép lelkű kislányt sikerült belőle nevelni (eddig). :)) De állunk a további kihívások elé :)

2011. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Az anyaság egyfelől csodálatos, más felől beszűkít kicsit. Ezt első szülők érzik, aztán már nincs benne ilyen érzés. A nehézséget nálam a szoptatás okozta. Lányom most hét hónapos, még mindig szopik, de az elején nagyon nehéz volt. Az összes rossz dolog megtörtént velem ezzel kapcsolatban, ami megtörténhet.
2011. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2,5 éves kisfiú anyukája vagyok.39 éves.és nagyon boldog.Minden percét átéálem az anyaságnak,hisz ő 18 éves nagyfiam után született és nagyon jó érzés ujra átélni,msőt megkockáztatom,most élem át igazán az anyaságot.nagy nagy szerelem.Mindig nagy dumának éreztem hogy azt mondják ölni tudnék érte,hát most érzem miről beszélnek.ő egy nyugodt,de ugyanakkor rettentően mizgékony,kiványcsi,mvakmerő gyerkőc,pont mint voltam,vagyok.imád mozgzi,kirakózni,rettentően sokat beszél,és énekel.alapjában szótfogadó de feszegeti a határait,de nagyon ritkán kell komolyan fegyelmezni,simulékony,szeretgetős kisfiú naponta többször odabújik,hogy szeretlek anya.szóval nagyon megható érzés anyának lenni és legszebb legédesebb teher is a világon.
2011. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az anyaság egy csoda. Csoda szép és csoda nehéz. Csoda öröm, csoda feszültség. :)

Néha hihetetlen boldog vagyok, néha pedig iszonyatosan fáradt.

Az anyaságban benne van minden. Minden, amit el sem lehet képzelni! Minden jó, minden nehézség. Soha nem volt még olyan dologgal élményem, ami ennyi mindent, és ilyen sokat jelent egyszerre.

Az anyaság nem egyszerű fogalom! Szinte megfogalmazhatatlan!

Lányom egy édes, mosolygós, kedves kislány, aki pillanatok alatt képes átalakulni egy igazi kis boszorkánnyá. Nekem szülőnek pedig az a dolgom, hogy így mindenestül elfogadjam, és megpróbáljam a helyes irányba terelni. S közben remélem, hogy majd 20 év múlva azt mondja, hogy ő is ilyen anya akar lenni. Én legalábbis ezt mondtam anyukámnak, de akkor még fogalmam sem volt arról, hogy ebben édesanyámnak mennyi, de mennyi munkája volt! :)

2011. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4 hónapos a kislányom és most kezd megnyílni előtte a világ.

Csodálatok kis tünemény. Mosolygós, vidám kis emberpalánta. Szeret csavarogni és jókat nézelődni a babakocsiból, ha valaki szimpi neki, akkor jó nagyot kurjant neki. Ha elfárad, vagy valami nem kerek a kis világában, akkor picit sír.

Következetesen, de szelíden neveljük, remélve, ha felnő, jó ember lesz belőle, de gondolom minden anya így van ezzel. :)

Az anyaság? Húúúúú, de rég öta vágytam már rá! Most 29 éves vagyok, és ennél klasszabb, de fárasztóbb munkám még sosem volt. :) nagyon jó érzés, hogy egy ilyen kis apróságnak átadhatok minden tudást és szeretetet, ami csak bennem van. :) Néha sajnos elfogy a türelem, ilyenkor nagyon mérges vagyok magamra, próbálok félre vonulni, hogy a gyerek ne érezze meg, de sajnos nem mindig sikerül.

Most még egy babánk van, nem is tervezünk többet (Őt sem terveztük), de egyre inkább úgy érzem, szeretnék még legalább egy babát. Szerintem az anyaságnál nincs szebb a világon! Sok lemondással jár az igaz, de cserébe olyan sok más jó dolgot kapsz! :)

2011. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8hós nagyon jó baba .alig sír mindent megeszik kivéve amibe borsó van.az akarata azért elég erős nem cirkuszol de ha keell neki vlami megszerzi.sokkal könnyebb az anyaság mint gondoltam,nem is fárasztó l.legszívesebben most azzonnal szülnék kistesót
2011. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én olyan szerencsés vagyok,nekem eddig az anyaság "napsütéses" oldala jutott.Hiszek az anyai-ösztönök ősi erejében,és az érzéseimre hagyatkozom,és mivel minden jól működött első alkalommal,rutintalanul,és kezdő anyukaként is,tudtam élvezni a babázást mind az első hetekben,mind később.Ehhez tényleg hozzátartozik az is hogy még sosem voltak betegek,tudtam szoptatni anélkül hogy küzdelem lett volna,nem viselte meg a fogzás őket,alkalmazkodók,bárhová utazhatunk velük.Van egy klassz férjem,aki velem együtt kissé infantilis,így vidámnak jellemezném az életünket.Eléggé kitolódott nálam a gyerek vállalás,így akkor már mi olyan elementális erővel vágytunk a gyerekeinkre,hogy a lemondás ami velük jár nem jó szó,inkább úgy mondanám hogy más szakaszába lépett az életünk,és bármilyen közhely,így van meg a teljesség érzése.3 éves és egy 8 hónapos kisfiúnk van,én 35,apa 36 éves.Mindkét fiam egy vigyorgó-gép,okosak,határozottan állítom hogy van humorérzékük,és Dennis a komisz csak jelenthet :) legalábbis a nagyobbnak.A vágyam hogy olyan anya lehessek,aki mindig biztos pont és háttér lehet.Szerintem az anyaság ijesztő és felemelő egyben,hatalmas felelőség de kiteljesedik a NŐ.Az anyasággal együtt jár hogy több mosóport vásárolsz,és ráfoghatod a gyerekre ha állatkertbe szeretnél menni... :D Viccen kívül,egy valami hiányzik .....egy jó 10 óra alvás,na jó 8 egyhuzamban.
2011. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33 éves vagyok, a fiam 22 hónapos. Most várjuk a kisöcsit. Nekem a legnehezebb az anyaságban az óriási felelősség elfogadása volt. Hogy van egy pici, magatehetetlen kis élet, aki teljesen tőlem függ, és hogy most már ő a legfontosabb és nem a saját érdekem szerint élem az életem. Azt hiszem az anyaság semmivel nem hasonlítható dolog. Eddig nem is tudtam, hogy létezik ekkora szeretet. A kisfiam nyugodt, kiegyensúlyozott, de nagyon eleven. Jóképű kis fickó, rendkívül értelmes, kíváncsi, és már kezd megmutatkozni a humorérzéke.
2011. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!