Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki minél hamarabb elkezdi a hozzátáplálást, mikor 6 hónapig csak a szoptatás v. annak hiányában a tápszer javasolt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A tápszeres babáknál már 4 hónaposan is lehet kezdeni...Mi is akkor kezdtük,orvosi utasításra.
2011. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Most ez javasolt. Amúgy tápszeresnél előbb el lehet kezdeni. Lányom 5 hónapos, most kezdtem. (mint az elsőnél is).


10-20-30 éve már 6 hetesen vagy 3 hónaposan is adtak almát és kezdték a főzelékeket, ha volt tej, ha nem.

2011. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
ki javasolja? mi 5 hónaposan kezdtük el, az orvosunk akkor javasolta, most állítólag rájöttek, hogy nem is jó ha 6 hónapos korig várnak, hanem 4-6 hónapos kor között el kell kezdeni. a glutént pl. 4 hónaposan ajánlják bevezetni
2011. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Három oka van (legalább):

Egyrészt a kutatások, amik bizonyítják, hogy mind az anyatejes, mind a tápszeres babáknak 6 hónapos korig nem tesz jót a hozzátáplálás, még új keletű. Sok az egészségügyben dolgozó személy (orvos, védőnő) még a "régi rendszer-ben" tanult, ezért a régi dolgokhoz ragaszkodva adnak tanácsot. Fel kell nőni egy újabb generációnak minimum, mire ez elterjed annyira, hogy az orvosin és a védőnőképzőben, mindenhol ezt tanítják.


Másrészt, a gyermek táplálása és az egész gyereknevelési stílus generációról generációra terjed. A legtöbb dolgot szüleinktől tanuljuk, és mivel ők is így csinálták, "hisszük", hogy ez jó.


Harmadrészt az anyatejben nincs üzlet. A bébikaja gyártók azzal, hogy ráírják az üvegekre-dobozokra, hogy "4 hónapos kortól adható", tulajdonképpen "legalizálják" ezt.


Talán még pár évtized, és betiltják majd ezt, de ehhez sok úttörésre van szükség. Ezt ahhoz lehetne hasonlítani, hogy ahhoz képest, hogy rájöttek, a passzív dohányzás káros, rengeteg idő kellett, mire nyilvános helyeken betiltották, mára már a buszmegállóban is tilos. (Szóval lassú víz partot mos)


Amíg ezt világossá nem teszik az egyszerű ember számára, aki a tudományos magyarázatokhoz nem ért, addig mindenkinek magának kell megküzdenie ezzel, hogy mikor is tápláljon hozzá (nem beszélve a "mit"-ről).


Én kicsit sem csodálkozom a káoszon, ami jelenleg uralkodik. Gyerekeinknek már egyszerűbb lesz.

2011. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A WHO legújabb ajánlása szerint a 4. hónapban kell elkezdeni a hozzátáplálást, nézd meg a honlapjukon.

Amikor a nagyobbikat szültem, aki most 4 éves, akkor a fél év kizárólagos szoptatást javasolták, azóta már változott és hányszor fog még...

Szóval ezt nem kell nagyon szigorúan venni, egy anya érzi azt, amikor a csecsemője egyéb tápanyaforrást is igényel.

A nagyot 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, a kicsit 4 hónaposan, nekem a fél év soknak tűnt.

2011. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
és miből érzem, hogy eljött az idő?
2011. júl. 29. 13:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám anyatejes volt 8 hónapos koráig, mégis el kellett kezdenünk a hozzátáplálást 4 és fél hónapos korában.A tejem mennyisége lecsökkent, az ő hízása lelassult, és mivel a tápszert semmilyen formában nem fogadta el, kénytelen voltam!A gyerekorvos és a védőnő is beleegyezett, mert megkérdeztem őket előtte róla.A védőnő még ajánlotta is a vaníliás tejpépet, mondván, hogy hasonlóan tápláló, mint a tápszer, és az íze az anyatejéhez hasonló.Úgyhogy szoptattam tovább, de kapta már a gyümölcsöt.Utána jött a tejpép, és végül a főzelék.Húst csak 6-7 hónaposan kapott, babapiskótát és kekszet is ekkor kapott először.Lisztes rántást a főzelékbe, és kenyérféléket 8 hónaposan, tejtermékeket (sajt, túró, joghurt) 9-10 hónaposan kapott először.Most 10 hónapos múlt, és mindent megeszik.Még azt is amiről azt gondolnám, hogy nem fog ízleni.Én nem bántam meg, és fokozatosan haladtunk, semmit nem kapkodtam el.A mi kajáinkból most már kaphat egy-két falatot, de nem tömöm vele.Mindig külön főzök neki, és miután jól lakott, akkor jöhet néhány falat normális kaja.Nálunk egyenesen javasolt volt a korábbi kezdés.Szép és jó a kizárólagos szoptatás 6 hónapos korig, de a gyakorlatban nem mindig válik be.Ha a babának már nem elég a tej, akkor muszáj!A gyerek nem éhezhet!!Minden babának mások a szükségletei, nem mindenki éri be a tejjel.Most már elfogadja a tápszert, 8 hónapos korában maga mondott le a cicizésről.De olyan szempontból jobb is így, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt, és a tápszerrel 3-4 órát kibír.Amíg szoptattam, volt, hogy óránként kért, mert kevés volt a tejem neki.Már sétálni se mertem vele elindulni, mert bármikor elkezdhetett sírni.Ha nyugodt a lányom, nyugodt vagyok én is.Nem lehet minden esetben a tankönyvet követni.
2011. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Egy picit pontosítanék az anyatejes babák legújabb hozzátáplálási elméletével kapcsolatban. Pl. a glutén bevezetése mindenképp még a szoptatás ideje alatt, de 6 hónapos korig el kell kezdeni, mert így a legvalószínűbb, hogy nem alakul ki allergia a későbbiekben. Azok az orvosok és védőnők, akik az eddigi kizárólagos szoptatást javasolták 6 hónapos korig, ajánlják a 4-5 hónapos babák hozzátáplálásának elkezdését. Szóval nem biztos, hogy az a rossz, ami régen volt, lehet, hogy sokan ma több rosszat tesznek azzal a babáknak, ha pl. 10-12 hónapig nem vezetnek be bizonyos dolgokat. Minden jót Nektek! Üdv, 20 hónapos kisfiú anyukája.
2011. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kezdi mindenki hamarabb, ahogy pl. én sem.
2011. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

13:27 vagyok


[link]

Itt van az ehhez kapcsolódó cikk

2011. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!