Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok a babátokkal...

Mit csináltok a babátokkal amikor már fogalmatok sincs miért sír?

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapos a kisfiam, van olyan amikor már fogalmam sincs hogy miért sír (nem éhes, tiszta a pelusa, nem fáj a hasa, nem én hiányzom neki)ilyenkor mit csináljak vele, amivel megnyugtathatnám, de nem kényeztetném el?
2009. ápr. 6. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Egy ekkora babát még nem tudsz elkényeztetni. Vedd fel, babusgasd, beszélgess vele. Neki te jelented a biztonságot, fontos, hogy érezze, hogy vele vagy.
2009. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Szeretgeted, öleled, puszilod, na meg átadod apának, hátha ő a varázsló és megnyugtatja, nálunk előfordult hogy nála már nem is sirt:)
2009. ápr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
bizti nem a hasa?Nem minden gyermek rug kapál a hasfájáskor!A dokinö megesküdött hogy nem a pocija fáj.utrahangon kiderült tele van széllel.Érdekes mert nem szelelt.1 hét espumisan minden rendbe.A kurát befejeztem 28 nap.
2009. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Apa hanyatt fekszik, és a babát a meztelen melkasára teszi. Ez eddig minden általam látott gyereknek bejött. Ha nincs ott apa, akkor csak tedd a szivedre.

Van aki szereti, ha gyöngéden az arcába fújnak.Ép csak lehelletnyit.

De sírás nélkül nem tudod felnevelni. Egy kicsit sírni is kell. Vedd a karodra!

2009. ápr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hasfájás, de akkor a lábát is húzkodja. De valószínűbb, hogy álmos. 1 hónapos babának még nagyon sokat kellene aludnia. Lehet hogy csak nem tud elaludni. Próbálj meg segíteni neki, vedd magadra, dúdolj neki, zenélő körforgó. Nincs melege, nem fázik? A tarkójánál nézd meg. Ha meleg neki, vagy izzad, akkor melege van, ha az orra hideg, akkor fázik.
2009. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A szereteteddel nem fogod elkényeztetni, ne izgulj!

Én ilynekor kendőbe kötöttem. Tuti recept! Bárki aki használta annak bevált. Szerintem tegyél egy próbát! (Vannak kendős babamama klubok, ahol kipróbálhatjtáok a kendőt mielőtt megvennétek)

2009. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hasonlóan a kendős válaszolóhoz, nekünk mei-tai -unk van, ebben a korban sokat segített. Magamra kötöttem, lassan sétáltam vele, simogattam a hátát, halkan énekeltem neki. Az én lányom kifejezetten szerette a "Fenn a falon, fenn a falon van egy kicsi bolha", Vuk, Micimackó dalokat, de énekeltem neki Republic-ot is. :)
2009. ápr. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

05:03 újra.

Amúgy nekünk a Republic zenéje egyébként is bejött. A kicsi megnyugodott Cipő hangjától. :)

Meg próbálj meg vmi rendszert vinni a lefektetésbe. Az én lányom már nappal is tudja, h kiságy, puszi, zenélő = alvás. Idő kellett hozzá, de megtanulta. Néha ugyan sírdogál 3-5 percet, de aztán elalszik. Sajnos néha "túlpörögnek", és a saját fáradtságuktól nem tudnak aludni, csak sírnak. Ilyenkor nem segít semmi, csak az, h leteszed aludni és kicsit hagyod sírni. Rossz érzés, de ez van.

Nálunk most lett rosszabb a helyzet, fogzik a drágám. :(

2009. ápr. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kitartás!!! Nagyon nehéz gyakran, az ember olyan tehetetlennek érzi magát!

Nálunk a folyamatos sírásra ennyi idős korban, a babakocsiban való sétálás+alvás tette meg a hatásást. Az én picurkám azért sírt sokat, mert fáradt volt, de sehogy sem tudott elaludni szegény; a levegőn mindig sikerült neki.

Bejöhet még, hogy hasra fekteted, simized a hátát, és a füléhez hajolva halkan énekelsz neki.

Próbálj ki mindent, hiszen minden baba más és más. Az én tapasztalatom az, hogy mire rájövök egy dologra, addigra már el is múlik, és jön az újabb rejtély:)

Hívj át egy barátnődet, segítsen kicsit, vagy vesd be apát, nagyszülőket!

2009. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valószinűleg akkor is a hasa fáj, ezt sajnos át kell vészelni. 6 hetes korban is van egy váltás, talán addigra könnyebb lesz.
2009. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!