Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy a szerdán...

Normális, hogy a szerdán jöttünk haza a kórházból az újszülött babánkkal, de a gyerekorvos még nem jött ki, és csak holnapra ígérte magát?

Figyelt kérdés
Igyekszünk nem túlaggódni a babakérdést, de engem azért nyugtalanít, hogy nem jött ki, és nem nézett rá a gyerekünkre . Csak szerintem felelőtlenség?
2011. júl. 31. 10:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a védőnőnek 3, a háziorvosnak 7 napon belül kell mennie az első látogatásra
2011. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Igen,ez bagyon gáz szerintem. Én úgy emlékszem,hogy másnap kijött.
2011. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyermekorvosok nem mennek házhoz,csak a maszekok. Ha beteg a gyerek,akkor is a szülőnek kell bevinni a kicsit a rendelőbe.
2011. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 porcukormókus ***** válasza:
Hozzánk a második napon jött, de szerintem ne izgulj miatta, mert semmivel nem csinált többet, mint a védőnő. Kb. 10percet töltött nálunk, kicsit "meghajtogatta" a lányunkat és meghallgatta a tüdejét, és kész is volt. Legalábbis a mi dokink ennyit csinált összesen.
2011. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Mi csütörtöki napon jöttünk haza, másnap délelőtt a védőnő kinn volt, délután pedig a háziorvos jött ki.

Én úgy tudom, minél gyorsabban ki kell menniük az újszülöttekhez.

2011. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Mi keddi napon jöttünk haza, szerda reggel 8kor már itt volt a védőnő és a gyerekorvos is.

Védőnő mindent elmondott gyorsba, amit meg kell csinálni a gyereknél naponta. pl. szájpenész ellen, köldök ápolás, etc.

Addig a gyerekorvos "részletesen" átnézte a gyereket. Mindent rendben talált és írt ill. pecsételt a kis könyvébe is.

Kb. 30 percet voltak nálunk.


Következő héten hétfőn már csak a védőnő jött ki hozzánk. Mindent megnézett a gyereken, majd azon a héten csütörtökre hívott be minket súlymérésre.

2011. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Nálunk az orvos 2szer volt.

Ha tud rólatok és beígérte, akkor ne aggódj, lehet, hogy sok újszülöttje van és még a rendelésen 3 a tanácsadáson is ott kell lennie. Igaz mi hétvégén jöttünk haz és keddne voltak itt a védőnőnk és az orvos is.

2011. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Van a házi orvosod, nincs szabadságon, bejelentetted neki, hogy otthon vagytok?

Mert másnap ki kell mennie. De nálunk volt a védőnő, csak a helyettes tudott volna kijönni, de a védőnő azt mondta, nem küldi ki, mert látja, hogy minden rendben van a kicsivel. Több, mint 4 kiló volt, szoptattam, semmi szükség nem volt az orvosra. Így egy héttel később jött hozzánk is, de megbeszélés alapján.

2011. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%
Már miért lenne az? A védőnőnek 3, a gyerekorvosnak 5 napon belül kell kijönnie. Pont az 5. nap a hétfő. Teljesen jó. A kórházban úgyis vért vettek, stb. miért lenne életbevágó hogy kimenjen azonnal? Úgysem csinál vele semmit. Meghallgatja, azt kész. Már akkor is felelőtlen, ha betartja a szabályokat?
2011. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Főleg azért hiányzik , hogy nem jött ki, mert a kórházból 2,5 nap után kiraktak, túl sok infót nem kaptunk a gyermekről.

Nekem hiányzik, hogy nem volt itt, nem mondott el alapinformációkat, pl. hogy milyen betegségei lehetnek, mit figyeljünk stb...


Végig kérdeztük az összes ismerőst és rokont mindenki azt mondta, hogy aznap, de legkésőbb másnap kijött a gyerekorvos és megnézte a csecsemőt. És én is ezt tartanám normálisnak.


Nem várom el , hogy minden kis dologért ideszaladgáljon bárki, simán elviszem bárhová, de ugye ez egy újszülött nem feltétlenül kellene szállítani 1-2 hétig ha nem muszáj.

Nem akarom beperelni, pont nem érdekel, hogy mi a törvényben rögzített határidő, inkább az, hogy az elkövetkezendő mennyire lelkiismeretes orvos fogja gyógyítani a gyerekemet. Ez a lépés mindenesetre nem segítette elő a bizalom kifejlődését.

2011. júl. 31. 12:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!