Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek szülés után...

Anyukák, akiknek szülés után a hasuk kicsit lógott és felesleg is maradt bőven, hogyan szabadultatok meg tőle?

Figyelt kérdés

Én most szültem 3 hete, de szó szerint a régi nadrágjaimból egy sem jön rám, sem szoknyák, semmi... tegnap bevásárolni akartam menni és vagy 1 órát a szekrényben turkáltam, mert még a melegitőim sem jöttek rám, sirtam, mint egy gyerek.... katasztrófa. nekem egy kicsit megereszkedett a hasam, ha felveszem a csipő nadrágjaim, fent kibuggyanok és nem tudom behúzni. nem is beszélve arról, hogy még csikos is vagyok, nagyon szégyellem magam a férjem előtt!


Anyukák, akik hasonló helyzetben voltatok/vagytok, hogyan szabadultatok meg a kilóktól a has és csipő tájékán, pláne az "lógós hastól"? (én már nem szoptatok, mert már nincs tejem, még mielőtt valaki mondaná, hogy szoptatás alatt nem lehet fogyókúrázni)


A válaszaitokat előre is köszönöm!


2011. aug. 1. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A kötényhas, azaz a felesleges megnyúlt bőr nem tűnik el. Kemény tornával visszahúzódhat valamennyire -de ez genetika-függő is.

Műtét...

2011. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát, ez nem túl kecsegtető, akkor nem sok remény van... Még 4 babát szeretnék, szóval arra a műtétre előbb-utóbb szükségem lesz, úgy néz ki, ha saját erőmből nem fogom tudni helyre hozni, pláne, hogy már az 1.-nél igy nézek ki.
2011. aug. 1. 10:42
 3/15 anonim ***** válasza:
Teljesen nem fog megoldódni a problémád,de még csak 3 hete szültél,szóval rengeteget fog visszamenni még a hasad! Én 5és fél hónapja szültem az ikreimet,de még most is érzem a változást. Pl. a köldököm ki volt tágulva,képzelheted milyen volt szülés után...aztán a 4. hónap után vettem észre,hogy visszaállt és ugyanolyan kicsi. Persze látszik nekem is a hasamon,főleg az izmok ahogy átrendeződtek,de látom,hogy változik, és mindenki azt mondja,még fog változni...Persze ha mellé még oda is figyelsz magadra és tornázol,akkor még inkább. Ne felejtsd el,Még csak most szültél!!!
2011. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, a férjem is ezt mondja, hogy nincs itt semmi gond, majd minden a régi lesz, DE, mi nők vagyunk és amikor az ember nem tud mit felvenni 1000 ruhából az elég elkeseritő. Akkor bizom az általad tapasztaltakban és nagyon remélem, hogy nálam is fog változni egy kicsikét a testem.
2011. aug. 1. 10:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem karlak elkeseríteni, de én 13hónapja szültem. 20kg felesleggel mentem szülni abból még mindig rajtam van 8!!! Borzalom. Szerencsére még szopizik a kislányom, tejcsim van bővem. Szobabiciklizek, nagyokat sétálunk, vigyázok a kajával és mégis! Nagy lett a cicim, a fenekem, a hasam...ááááááááá
2011. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is 20 kg-ot szedtem fel a terhesség alatt. mondjuk soha nem voltam vékony, de szerettem a kicsit teltebb testem, de ez már nekem is sok. én nem tudom mennyi maradt rajtam, de igyekszem valahol majd megmérni magam, mert nagyon izgat. én is a mai naptól elkezdtem a diétát és a hasamra szeretnék edzeni, bár nem tudom, hogy hatásos lesz-e, de azért próba szerencse. sok sikert neked is!
2011. aug. 1. 11:08
 7/15 anonim ***** válasza:
Türelem, még biztos, hogy változni fog! Idő kell, mire visszahúzódik a has, nekem hónapokba telt. A szülés után 3 héttel még én is a terhesgatyáimat hordtam, aztán szépen húzódott vissza, ugyan szoptattam, de odafigyeltem mit eszem, és csináltam felüléseket is, ill. tornáztam. Kb. fél év volt, mire teljesen olyan volt, mint előtte, de ez szerencse kérdése is, a genetikán is sok múlik. Szóval nyugi, még simán visszamehet, ezen (még) ne aggódj:)!
2011. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Türelem, jól írták, nekem 8 hónap alatt változott vissza a testem, sőt most vékonyabb vagyok, mint voltam. Ja, csak annyit teszek, hogy rohangálok a kislányom után:)
2011. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is korai még aggódnod! Várj még pár hónapot türelemmel, 3 hét után normális, hogy van még rajtad felesleg,és a bőröd sem a régi.

Amúgy a kötényhas is visszahúzódik, én is meg voltam ijedve a kórházban, hogy hogy néz ki a hasam, de rendbe jött!

2011. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom írni, hogy nyugi. 3 hét az még nagyon kevés. 6 hétig még éreztem a hasam (császár), de 2 hónap után elkezdtem futni. egy hónap alatt brutális változás állt be a testembe. a mérleg nem annyira mutatott kedvezőt, de a tükör az magáért beszélt. 18 kilót szedtem fel. 9 hónapos és van még 2-3 kiló vissza, de hanyagoltam a futást most kezdtem újra. néha egy-egy hetet futottam rögtön fogytam, és formálódtam. hamarosan a régi leszek. ha futottam volna végig, már tuti lenne. ne aggódj,még korai.
2011. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!