Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátoknak, még...

9 hónapos babátoknak, még ugyan úgy kenitek a popsiját, mint újszülöttként?

Figyelt kérdés
Én még mindig minden alkalommal, popsitörlőt és sudokrémet is használok, az édesanyám szerint viszont, már nem kéne minden alkalommal kenni, hagy alakuljon ki a természetes ph vagy mi!? Én arra gondoltam, hogy talán már csak este kéne? Vagy rendszeresen? Soha nem volt piros a picim popója amúgy!
2011. aug. 1. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én ekkor már nem kentem mindig ...ha nem pirosodós, akkor sztem nem kell kenni.
2011. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Épp 9 hónapos, nem igazán kenem már, mert nincs rá időm, örülök, ha a hátán megmarad arra a pár másodpercre, amíg rárakom az új pelust.

Fürdés után mindig bekenem viszont, ha elgurul, ha nem, ha akarja, ha nem :)

Ugyanígy volt az első babámnál is, ilyen korában már nem nagyon kenegettem.

De nem baj, ha te kened, baja nem lesz tőle. Bár személy szerint a sudocreamről az a véleményem, hogy azt jobb megtartani a rosszabb napokra, amikor tényleg piros a popsija, pl fogzásnál v ha olyat evett.

Jó a sudocream, de nem minden alkalommal használnám én.

2011. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1 éves a lányom. nevessetek ki, de nem tudtam hogy már nem kötelező kenni. én még mindig a gyógyszertári krémet használom neki, de van itthon sudokrém és bepanthen is, de azokkal ritkán kenem. de akkor mostmár ezt is tudom :)
2011. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 16 hónapos, és én sem tudtam, hogy nem kell már kenni. :). köszi.
2011. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

7 hós a lányom, de ritkán használok Sudocrem-et, mert hámosít és ha valami kicsapná a popsiját, akkor már nem tudnád mivel bekenni.(Hámosít még a Bepanthen és a Neogranormon is).

Mi Gabi popsikrémet használunk, egyenlőre minden alkalommal, de erről kezdek én is leszokni, mert folyton forgolódik a pelenkázón és újabban azzal is szórakozik, hogy kinyújtja a lábát és nem hagyja behajlítani.Ezen vigyorog.

Egyébként soha nem volt piros a feneke még semmitől sem.

2011. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kb. egy hónapos korától csak este, fürdés után kenjük a popsiját mindkét gyerekünknek (2 és 16 hónap) Bepanthennel. Ha esetleg kipirosodik a nagyfiam popsija (ami fogzáskor fordul elő), akkor nap közben is, minden alkalommal, de ez mindig csak egy napig kell, hogy tartson, mert másnapra már elmúlik. Normál esetben egyiküknek sem pirosodik a popsija, úgyhogy úgy gondolom, jól tesszük.
2011. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kisfiam születésekor lecsesztek a csecsemősök, hogy mit vegyszerezem a gyerek fenekét, ha nem is piros!!!! Elejétől fogva én így csak akkor kenem, ha van rá ok! 20 hónapos lesz mindjárt a kisfiam, de még nem fogyott el születése óta 2 kistubus Bepanthen.
2011. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Én is azzal szenvedek, hogy nincs türelme egy pelenkázáshoz, és azt tapasztalom, hogy van, hogy órákig nincs pisi, és utána pipil egy jó nagyot, és akkor már cserélem is azonnal, meg kaki után is! Szóval valahogy már feleslegesnek találom egymást "kínozni" nap közben a kenéssel! Este természetes!
2011. aug. 1. 15:14
 9/12 anonim ***** válasza:
3 hónapos a kicsi,de én sem kenem neki minden alkalommal,hanem mondjuk napi 2-3 alkalommal,nem piros a popsija,semmi baja...
2011. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3 hetes a picikém, és nem kenem neki minden alkalommal. Elég gyakran van peluscsere, van olyan, hogy 2 óránként, tehát nincs nagyon ami kicsípné neki. Meg nekem is azt mondták, hogy felesleges mindig kenni.
2011. aug. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!