Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba így eszik a...

Minden baba így eszik a hozzátáplálás elején? Vagy utána is?

Figyelt kérdés
A kanalat már megszokta. Most a hordozóval van a baja? Eddig jól elvolt benne, de most ki akar mászni. Mindkét keze egyszerre van a szájában + az előkét tűri be. Meg még a lábát is a szájába venné. Hogyan etessem? Éhes, 1 üveg lenne az adagja, de a felénél már nagyon nyűgös. Akkor ki kell vennem és tápszert adni neki, mert azt elfogadja.
2011. aug. 3. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek kezdeti nehézségek, az én fiam is ezt csinálta. Három-négy hét után változtak csak a dolgok, most már mosolyog, ha meglátja a kanalat, nyitja a száját, és nem fészkelődik a hordozóban. Én az elején azt csináltam, hogy amikor már nagyon ki akart mászni belőle, kivettem, és az ölemben etettem tovább (elég kényelmetlen, de mindent a célért...:)).
2011. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam, mi több a nagy tapasztalt anyukám is :) mert nem hitte el, hogy nem lehet megetetni. Hát elég macerás, mert folytatja a tekergést, elfordítja a fejét. Akkor ez normális? Hogy a teli főzelékes szájába belenyomja a zoknis lábát? :D Meg hogy ennyire ficereg? Sír is hogy ki akar szállni. Mégis oda kéne adnom neki az egész üveggel? Mert csak akkor lakna jól és nem kéne utána tápszer.
2011. aug. 3. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. (Előző vagyok). Az én kis manóm most azt találta ki újabban, hogy a kanállal egyszerre benyomja a bal öklét is a szájába. :) Eleinte többször megtöröltem evés közben a száját, kezeit, most már nem. Jó, egy-egy gyors törlés belefér, de egyébként hagyom, hadd szokja a dolgokat. Nekik még az étel állaga is teljesen újdonság, naná, hogy meg akarják fogni!:) Kénytelenek vagyunk utána a fél szobát takarítani, ez van: a gyerek arca (orra, füle is néha), kezei, a hordozó, az edény, amiből eszik. Aztán ott az előke, meg két textilpelus is nálunk. Én úgy szoktam, hogy a hordozóba a feje alá terítek egyet, plusz az ölébe is, így már kevesebb a baleset. Ja, és tényleg! Szoktad itatni közben? Én igen, általában a felénél, amikor már kezd nagyon mocorogni, kap egy kis teát, aztán folytatjuk.
2011. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok ismét. Nem írtad, hogy mennyi idős a kicsi. Ha végképp semmi nem használ, etesd addig, amíg nem kezd el hadakozni, aztán jöhet a tápszer. Lehet, hogy ha tartasz pár nap szünetet, akkor már jobban érdekli majd a dolog? Mindenesetre ne erőltesd, és ne érezze rajtad, hogy feszült vagy! Én amióta úgy állok hozzá, hogy eszik amennyit eszik, koszos lesz, amennyire lesz, azóta ő is nyugodtabb, azóta szebben eszik.
2011. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
5 hónapos. Igen, itatom közben.
2011. aug. 3. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!