Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel pótolhatnám a tápszert?...

Mivel pótolhatnám a tápszert? 10 hós babám egyik napról a másikra nem issza már meg a tápszert!

Figyelt kérdés

Minden reggel és este kap. Az estivel nem lenne baj ha elmaradna de reggel még túl fáradt ő is és én is hogy szilárdat egyen!

Próbáltam a kekeszes tejpépet (az van itthon) az sem kellett neki pedig azt is megette/itta még múlt hét elején...!


2011. aug. 5. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most biztos le leszek szólva mert WHO így meg úgy,de nem érdekel...miért nem adsz neki tejet?Csinálj kakaót,hátha az fog neki ízleni.Már elég nagy,és semmi baja sem lesz.
2011. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom, és ő is 10 hónapos.Reggel még iszik valamennyit, 6-kor is, 9-kor is a tízórai részeként.De este 50 g-nál nem kell neki több, utána főzeléket kér.Itt olvastam , hogy valaki főz grízt vízben, ehhez adja hozzá a tápszert, és kész a tejbegríz.Én is meg fogom próbálni.Lányom most tejpépet nem kaphat jövő hétig, mert egy vírus miatt diétán van szegény, semmi tejeset nem kaphat.Vagy az orvosunk ajánlotta, hogy ha nem kell neki, turmixoljak bele gyümölcsöt pl. banánt vagy meggyet, dobjam fel egy kicsit.Ha nekem ízlik, a babának is fog.Kislányom tegnap összesen 300 g-ot evett tápszerből ami nagyon kevés.Nincs már meg a napi fél liter tej alapú.Én megértem az aggodalmadat, mert szüksége van még rá, legalább egy éves korig.Ezzel kapja meg a vitaminokat, ásványi anyagokat, szerintem fontos!És nálunk székrekedést is okozott az, hogy alig kellett neki.Hiába kínáltam vizet egész nap, azzal inkább csak játszadozik.Valahogy dobd fel a tápot, vagy próbálj más fajta tejpépet.Én bolti tejet még nem adnék, minél később,annál jobb.Az egy lórúgás a babának, brutális még ebben a korban szerintem.
2011. aug. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is gondolkoztam e tejen, tejitalon! Kapott már, ha fözeléket csináltam magunknak abba raktam tejet kapott belőle ő is!

De félek a bolti tejtől,a bocitól meg azért hogy ne legyen neki erős és megfosassa (már bocsi hogy igy irom!). Szóval nem tudom mit adjak neki...

2011. aug. 5. 07:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a védőnőt, ő mit javasol!De ha mégis adnál tejet, ez szintén orvosi tanács.Higítsd fel fele-fele arányban vízzel.Forrald fel a tejet, higítsd vízzel, és utána már csinálhatsz pl. tejbegrízt.Én ezt még nem mertem, és annak ellenére, hogy kapott már sajtot, túrót, joghurtot, a tejet még nem merem.Unokatesóm is úgy volt vele, hogy bőven egy éves kora után adott a lányának.Nem csak a meghajtástól tartanék, hanem kialakulhat tejérzékenység, ha idő előtt adod.Hosszú távú következményei is lehetnek.Én nem kockáztatom ezt, de tudom, régen nem volt tápszer, és a babák anyatej hiányában alapból vizezett tehéntejet kaptak.Szerintem a bolti tejhez még éretlen a bélrendszerük, de lehet, hogy a védőnőd, gyerekorvosotok mást mond.
2011. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!