Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon hányadik babáig toleráns...

Vajon hányadik babáig toleráns a munkahely? Úgy értem, ha vki egymás után otthon van velük, a mh állományba tartja, ő meg évek óta sehol?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy idő után besokallnak, és azt mondják "lépj ki, vagy gyere vissza dolgozni"?

Multicég alkalmazotjáról van szó


2011. aug. 5. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mentem volna vissza az első után, de jött a második, így maradtam otthon. Az elsőnek még a főnök is örült, a másodiknak már nem igazán.
2011. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem a munkahely toleranciája, mivel jogszabály kötelezi őket arra, hogy állományban tartsák a kismamákat, és nem mondhatják, hogy gyere vissza, vagy lépj ki.


Viszont a multikra is erősen jellemző, hogy megpróbálják az anyukákat rászorítani a közös megegyezésre, hogy megszabaduljanak tőlük. És az is gyakori, hogy első adandó alkalommal, amikor törvényesen megtehetik felmondanak.

2011. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: szerintem is így van, látszatra betartanak minden jogszabályt, de amint lehet, elérik - más módszerrel, amita akarnak...
2011. aug. 5. 15:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem még csak első baba lesz, de már most szájhúzgálás van, amit minden nap látok is... Irodai munkát végzek, így még most is aktívan dolgozok, de a közvetlen főnököm arcán tényleg minden nap látom, mennyire nem tetszik neki ez az egész :(( Egy kicsit több megértést vártam volna...
2011. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
velem közölték, hogy szüljek 2.-at is, mert nem fognak visszavenni az első után. Aztán hozzátették, hogy persze ilyenkor nem szokott összejönni a 2. Ja, ez az igazgatónő volt.
2011. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha valóban kiakarnak rúgni megtalálják a módját, még csak az sem kell hozzá, hogy te is valóban akard és végül mégis aláirod a papirt, ami már elvan készitve, hogy közös megegyezéssel megszűnik a munkaviszonyod! én nem egy ilyen helyen dolgoztam és láttam sok mindent! szerintem a legtöbb helyen nem nézik jó szemmel (amit valahol meg is értek), pedig ez nekem sem lenne kedvező! de, ha én lennék az ő helyükben...
2011. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mutinál dolgozom, szülés előtt több mint 6 évet lehúzta itt(első gyerek után kerültem ide), 35 . hátig dolgoztam és nemrég szemesültem azzal (márciusban) , hogy meszűnt a munkakörö

Most arra várok, hogy mi lesz, elvileg szepetembertől me(het)ne a kicsi bölcsibe.

Pedig csak 2 gyerekem van és nem 5-6 éve vagyok itthon, hanem 2,5.


Ha gyereket szülsz , elástad magad a mukaerőpiacon, ez

van:-(((

2011. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Multinál dolgozom, ráadásul autóipar. Úgyhogy csak cáfolni tudom a károgókat. Nálunk rengeteg a kismama az elmúlt 4-5 évben, van, aki egyszerre 2-3 gyerekkel maradt otthon egyhuzamban, mégis itt van, és dolgozik, biztos a munkahelye. Bár, tény, az a jellemzőbb, hogy az anyukák (Én is) hamarabb visszajönnek, a gyermekek 1-1,5 éves kora körül, és újra dolgoznak a következő gyermek előtt. Lényeg a lényeg, a világ legnagyobb autóipari cégénél dolgozom, 12 éve, de még egyszer sem láttam arra példát, hogy valakinek "kára" származott volna abból, hogy szülni ment. Én, személy szerint, a felsővezetés tagja vagyok. Ennek ellenére, szülés után ugyanúgy a "helyemre" jöttem vissza, amíg nem voltam, kipótoltak. Hát igen, aki dolgozik, odateszi magát és sokmindent letesz az asztalra, és akar is dolgozni továbbra is, azt megbecsülik....
2011. aug. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az első gyerek után mikor visszamentem dolgozni (nem multinál dolgoztam, hanem közig. szervnél voltam ügykezelő), 10 hónap alatt módszeresen elérték, hogy magamtól mennyek el, azért, mert a gyerek havonta volt beteg és rajtam kívül nem tudott vele senki otthon maradni. Ráadásul joker-ember voltam és tudtak volna nélkülözni, csak hát a főnököm híjján volt az emberségnek.
2011. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

07:04-es!


Leirtad a kulcsszót! te a felsővezetésben dolgozol! de a többségünk: Nem! igy a munkáltató számára teljesen gondmentesen pótolhatóak vagyunk! mig egy vezető beosztásban dolgozó személy, biztosan nagyon is érti a dolgát és nem mindenki tudja átvenni a helyét! nah, de pl.: egy eladó, pincér, dajka, titkárnő stb... simán kiteszik őket, mert nincs haszon belőlük!


Bocsánat kedves kérdező az Off-ért!

2011. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!