Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónapos babád elalszik...

2-3 hónapos babád elalszik egyedül? Ha nem, hogyan altatod? Nem ébred fel, ha leteszed? Illetve mennyi idős korukig sírósak a babák a fáradtság miatt?

Figyelt kérdés
Az én 2 hónaposom elvan ébredés után fél órát, ennek kb felét egyedül, majd egy órán át nyűglődik, mire el tudom altatni. Magától semilyen módon nem alszik el. Már mindent kipróbáltam a-z-ig, kivéve a drasztikus otthagyom sírni hagyni-t. Még a ringatás közben is sír néha, nemhogy letéve a kiságyba. Ha meg leteszem felébred. :( Kiságyban nyugtatás nem működik, inkább hányásig üvölt. :( Mikor lesz ez könnyebb?
2011. aug. 10. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy, a világ legjobb találmánya, egy babakocsi ringató talpunk.

Így a mózesben alszik, a babakocsiban, belerakom, bekapcsolom, és szépen elringatja, úgy, mintha hajón lenne, és a víz hullámzik.

Annyira jó dolog!

2011. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ma 2 honapos a babam. Mindig egyedul alszik el, sosem altatom ez igy volt elso babammal is). Nagyon keveset alszik, most kialakult hogy ejjel 1-2 szer kel fel rovid idore (van kivetel) de nappal kora reggel 5-tol este 7-ig egyszer alszik 2-3 orat kora delutan. O csak akkor sir ha ehes es ha mar tele a pocija es sir akkor mert van meg levego a pociba. Ha jol erzi magat gugyog, kacag, elvan egyedul.Nem lehet hogy valami baja van? Bar minden gyerek mas.. en nem altattam soha igy o sajat maga alakitotta ki az alvas rendjet, ez igy volt a nagy lanyommal is es teljesen bevallt. Cumira sem nyugszik meg?
2011. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia a kislányom 3 hónapos,és nem alszik el egyedül,de én nem is várom el tőle,kezdetektől fogva vagy mellkason alszik vagy babakocsiban elringatva. A mellkast nyűgösebb napokon használjuk,mert olyankor felébred napközben ha leteszem,szóval ilyenkor én is pihizek 1-2 órát. Szimpla napokon babakocsiban elringatom,és alszik.

De nem értem,ha felébred félórát elvan,nem ilyenkor eteted vagy ilyesmi?

Mert nálunk úgy nézett ki,hogy ébredés,peluscsere,szopi,utána játék vagy nem játék attól függően,h mit láttam rajta,fáradt vagy sem..

Mondjuk nekem egyszerű dolgom van,mert első baba,így maximális figyelmet tudok neki szánni, a házimunkát meg lesz@rom,mikor rám van szüksége...

2011. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még 3 évesen is nyűgösek amikor fáradtak! Most 5 hónapos a fiam, nappal vagy szopizás közben alszik el, vagy ha látom, hogy fáradt (sír/nyűgös, sehol nem jó neki-és nem lehet más oka) akkor a vállamra teszem, járkálunk és monoton dúdolok neki (valahol olvastam, hogy a monotonitás elálmosítja őket, a fiamnál bevált), amikor elalszik (5-15 perc) leteszem. Kb 3 hónapos kora óta gyakoroljuk az esti egyedül elalvást. Fürcsi után vacsi, 15 perc büfi, majd a sötét szobában énekelek neki kb 5 percet közben a vállamon ringatom. Elköszönünk és leteszem. Ha nem fáj a hasa kisebb "vergődés" után elalszik (nem sír csak hallom, hogy szórakoztatja magát, meg forgolódik). Ha sír megnézem miért van (felkúszott az ágy végébe/bőfizett vagy csak akar), dalolok neki egyet aztán visszarakom. Max 30perc alatt elalszik. De 2 hónap volt mire eljutottunk idáig.
2011. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is van néha, hogy nem alszik el egyedül, de többnyire szerencsére igen már a kezdetektől. 3,5 hós, van amikor nyűgösebb, akkor nehezebb, de általában amikor már elég álmos, megkapja a cumit és ha nincs nyűgje, gondja, akkor oldalra dől és bealszik. :) Ma a tetejében moziban voltam, mondja a férjem, hogy a játszószőnyegen elaludt játék közben. ^^

Gondolom, ha már mindent próbáltál, akkor a cumit is. Sajna e téren nekem más ötletem nincs, nekünk nem kellett túl sok praktikát kipróbálni. Van amikor vállon alszik el este böfi közben, miközben mi beszélgetünk. Esetleg hordozó?

2011. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:
Hát, én egyet alkalmaztam, de az nagyon bevált: szoptatás. Években mérhető, amíg így aludt el. Azóta pedig cumival és a kispárnájával, egyedül a saját kiságyában. Csak mondjuk én megvártam, amíg ő maga elég érett lett ahhoz, hogy ezt magától megtegye.
2011. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia

nekünk a harmadik hónap után mintha elvágták volna a rossz alvást. most 5 hónapos, csak nagyon nyűgös esetben kell ringatni (korábban nagyon gyakran kellett), amugy berakom a kiságyba, fogja az ujjam, szívja a cumit, engem nem lát és 10 perc múlva alszik. elötte azt hittem ez már mindig így lesz...

próbáltad más pózban is altatni a kiságyban? az én kisfiam 3 hónapig csak a hasán aludt el, és a harmadik hónapban egy nagy ordítást követően jöttünk rá, hogy már a hátán szeretne aludni, nézelődni, kapálózni alvás elött. ha sírás van a kiságyban, akkor annak oka van(böfi, puki, szomjúság).

2011. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyémet kb. 4 hónapos koráig kellett ringatni. Akkor úgy csináltam, hogy nem vártam meg azt, hogy elaludjon, hanem ha már kezdett félálomba kerülni, akkor letettem az ágyba lassan, aztán az ágyba simogattam még egy kicsit és elaludt.
2011. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!