Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Látezik itt olyan anyuka, aki...

Látezik itt olyan anyuka, aki ada gyermekének párizsit, virslit, alkalom adtán túró rudit is csokival együtt? Nem tőlük kérdeznék.

Figyelt kérdés
Mert 10-ből 9-en azt írják, hogy nem adnak ilyesmit, mert mik vannak benne! Szeretném ha megírnák, mit adnak a gyermeknek tízóraira, uzsonnára, vacsorára, hogy csak egészséges ételeket adjak én is 1 évesemnek.
2011. aug. 11. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem minden nap nyomatod neki,akkor nyugodtan mehet.

A biokajáknak hitt dolgok is tele vannak mindennel. Ismerős,aki tényleg biogazdálkodással foglalkozik mondta,hogy az ami tényleg, igazán bio, az sajnos nagyon drága. Tehát a bionak mondott dolgok nagyrésze nem teljesen az.

Ettől függetlenül persze, figyelni kell ezekre, de pl. ott a tej. A sima tehéntej,amit előszeretettel ad sok anyuka a gyereknek,mert a tej egészséges.Hát igen, van ami egészséges. De van,ami nem látott tehenet sem!

2011. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

én még csak most fogok szülni, de barátnőm gyereke egy éves és ő add neki minden ilyesmit.

Én is fogok adni, majd megveszem a jobb minőségűnek vélt virslit, pöttyös rudit, jobb csokikat. Szerintem semmi baja nem lehet tőle

2011. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Èn engem is érdekelne.

habár nekem még csak 11 hós lesz, de én most natur csirke mell felvágottat adok. ez 100% csirkemell, de lehet pulykában is kapni. ezt nagyon nehéz beszerezni.

túrórudit nem adtam neki de ha lehet nem is fogok, se tejszeletet minimum másfél éves koráig és akkor is majd csak pár falatot alkalom adtán. szerintem a túrórudi túroja ugyan olyan rossz mint a csoki rajta, vagy rosszabb mert tele van cukorral.


szerintem mindent adhatsz neki. nézz körül hogy mi az aminek kevés a cukor tartalma, aminek kevés a sótartalma.

a só tartalom még rosszabb mint a cukor tartlom.

2011. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én tízóraira gyümölcsöt szoktam adni keksszel (nem cukros-tojásos) vagy valami zabkorpával/zabpehellyel összeturmixolva; előfordul, ha marad belőle, hogy ezt kapja uzsonnára is, kiegészítve valami mással

a gyerkőc nagyon szereti a sajtot --> vajaskenyér + sajt; vajaskenyér + házilekvár; jó(bb) minőségű felvágott; valami kenyérre kenhető krém (tojáskrém pl.); joghurt

ezeket szereti

2011. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En enm adok a kisfiamnak de nem azert mert felek tolluk hanem mert Angliabna elunk es itt nincs parizsi, a virslinek nem olyan finom az ize mint otthon es turorudi nem letezik. ezert amike en adok a kovetkezok:

Reggelire: Muzli tejjel es vagok ra firss gyumolcs darabokat, zabkasa tejjel szinten friss gyumolcs darabokkal (kisfiam afonyaval szereti a legjobban vagy barackkal), sonkas, sajtos, halpastetomos, pastetomos szendvicsek paradicsommal, uborkaval es paprikaval (ezeket valtogatom) + egy pohar tej, Piritos kenyer csikok tukortojassal vagy lagytojassal + egy pohar tej, tortillaba csavart reszelt sajt, sonka, tonhal, kukorica, paradicsom, hagyma, rantotta, peszto, csiremell szeletek...ezeket is valtogatom es a tortillat beteszem mikroba es atmelegitem neki + egy pohar tej.

Tizorai gyumolcsot kap kekszel. Ezt mar a bolcsibe eszi. 3 fele gyumolcsbol cisnalnak nekik gyumolcs salatat es adnak melle 2-3 darab kekszet. A gyumolcsoket valtogatjak naponta.

Uzsonara adok neki pogacsat, sajtrudat, banant, sajtos, sonkas szendvicset zoldsegekkel, karikazok fel neki nyers repat ragcsalni, zeller szarat, sajt kockakat vagy csikokat, oliva bogyot, tehenturot szoval attol fugg mi van itthon.

vacsorakor egyutt eszik a csalad: altalban rantotta zoldsegekkel, parolt zoldsegek halruddal, szendvicsek, salatak, tegnap pl. gyrost vacsoraztunk salataval (kisfiam imadta), sajszoszos paroltkarfiol... Attol fugg mire van ido. de legtobbszor szendvicset eszunk, ritkabban van meleg kaja.

18 hoanpos a kisfiam

2011. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lányom 14 hónapos, nem adok neki a fent felsoroltakból. Nem azért, mert ennyire egészség tudatos vagyok, hanem mert ekcémás és nem ehet szóját(virsli tele van vele) és most tejmentes diétán is van így a túró rudi is kilőve. Reggeli nálunk általában kenyér. Feltét: lekvár, tojáskrém, zöldségkrém (zöldségeket megpárolom, kevés olajjal kenhető állagúra turmixolom). Tízórai mindig gyümölcs, régebben azt is turmixoltam és a dm-ben kapható 3 gabonás keverékkel dúsítottam, az nagyon jót tesz az emésztésének. Délben mindig húsos főzelék zöldségekkel. Uzsonnára általában vízben főzök grízt, vagy kukorica darát és villával összetört gyümölcsökkel ízesítem neki. Este újra húsos főzelék. Egyébként szerintem ha nem allergiás a gyereked, akkor néha adhatsz neki virslit (párizsit én nem adnék, egy ismerősöm húsfeldolgozóban dolgozik, és azt mondta párizsit semmi pénzért nem enne, mert tudja hogy készül), szóval nem baj ha eszik ilyeneket, csak nem mindig azt kapjon.
2011. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

na, én a 10ből 1 vagyok...


most 13 hós a lányom, így néz ki az étrendje:

7-8 körül reggelizik ezek közül, ami épp itthon van: kenyér, sonka, sajt, paradicsom, uborka, lekvár + tápszer


10-11 gyümölcs (barack, alma, szilva, sárgadinnye... ami épp érik, vagy a fagyasztóból veszek elő)


1-2 ebédre vagy a mi ételünket kapja, ha épp olyat főztem, amit neki nem adnék, akkor üvegeset. (mostanában ezeket főztem, amit evett: csirkeragu rizzsel, paprikás krumpli, pizza, lecsós csirke rizzsel, szilvás gombóc, tészta -neki lekvárral, cukkini főzelék, tökfőzelék)


4-5 körül gyümölcs, vagy ha épp úton vagyunk, akkor kifli/kölesgolyó/puffasztott rizs


7 vacsi: zöldség (a mi levesünkből kivett), vagy ebédből maradt főtt étel, vagy üveges, vagy gabonapép avgy Sinlac.

8 szopi

2011. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én általában köztes étkezésre (tízórai-uzsonna) gyümölcsöt adok a kisfiamnak magában, vagy babakekszhez, de nagyon szereti natúr joghurtba keverve is. Reggel 6-kor megissza a tejitalt, és 8-kor reggelire kiflit, zsemlét eszik vajjal, sajttal, vagy lekvárral, vacsorára pedig általában az ebédre készített ételekből eszi meg a maradékot, vagy ha néha csinálok neki májkrémet, szendvicskrémet zöldfűszerekkel, és azt teszem neki a kenyérre. Minden jót Nektek! Üdv, 20 hónapos kisfiú anyukája.
2011. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én néha adok neki, bár amekkora adagokat eszik 19 hónaposan...

Mindent elkészíthetsz otthon. Pl. májkrém, kőrözött, lekvár, különböző feltétek, kenhető cuccok a kenyérre.

Tudsz te is otthon házilag csinálni pudingot, túrókrémet, joghurtot, süthetsz kekszet, ropogtatni valót. Ehez egy kis gyümi és kész a tízórai/uzsonna.

Mi kb. 2 hónapja álltunk rá az egészséges étkezésre. (jobb később, mint soha). Nem eszünk/veszünk finomított dolgokat. barnacukor, rozs/graham liszt, barna rizs, graham tészta. Csak csirke vagy pulykamell, esetleg comb és tengeri hal. A fagyasztó tele zöldségekkel, mindig az a köret a húsok mellé.

Ez persze drágább, és pepecselősebb, de megéri teljes mértékben.

Csak a tehéntejről kéne leszokni, csak a növényi eredetű tejek irtó drágák, mi meg van olyan, hogy 2 literrel is megiszunk 1 nap.

2011. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

22 hónapos a fiam.

A virslit imádja 8-9 hónapos korától. Párizsit nem kap, azt nem szereti. Ha szeretné, kapna, de sajna semmilyen felvágottat nem hajlandó megenni, néha egy kis sonkát, havonta max. 2-3szor, de ennyivel letudta a felvágottakat. Túró rudit először csoki nélkül kapta, aztán 10 hónapos kora óta csokival. Nem minden nap, de kap. Hetente 2-3szor. Régebben imádta a tejszeletet és a Kinder Pinguit is, most már azt sem eszi meg.

Ami nálunk megy: pirítós, vajas kenyér, péksütik (kakaós csiga, kuglóf, kalács és ilyesmik), tojás rántottának (ált. virslivel dúsítva), sült szalonna, bundás kenyér, kenőmájas minden mennyiségben, gabonagolyó tejjel.

Főtt kaják közül csak a paradicsomos ételeket nem szereti (töltött paprika, lecsó, paradicsomos káposzta, paradicsomleves), egyébként bármi jöhet neki.

2011. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!