Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha allergiás valamire a...

Ha allergiás valamire a babám, akkor az mennyi idő után jön ki rajta, és milyen tünetek utalhatnak allergiára?

Figyelt kérdés
Ma sárgarépafőzeléket adtam neki, és este kicsit ki volt pirosodva az arca. Lehetett attól?
2011. aug. 11. 22:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy attól volt. Ilyen tünetről egyébként én még nem hallottam. Ami előfordulhat allergiás reakcióként legtöbbször a kiütések vagy hasmenés, esetleg a kettő együtt. De ezek sem feltétlenül allergiára utalnak, hanem akár csak arra, hogy egyelőre várj még az adott ételféleséggel, mert nem tudja megemészteni. Ha nagy mennyiségben találod meg emésztetlenül a székletében, az is utalhat arra, hogy egyelőre mellőzd. Később, néhány hét múlva újra próbálhatod. Mi a zöldborsó pürével jártunk így 6 hónaposan: első nap csak a hasa fájt tőle (de nem voltam benne még biztos, hogy attól), második nap már többször volt híg széklete. Pedig passzírozva volt, a héja nélkül. Ezért harmadszorra nem is adtam neki. Azóta eltelt 2-3 hét, hamarosan újra megkóstoltatom vele, hátha már tolerálja a szervezete.
2011. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!