Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam bő egy hónap múlva...

Kisfiam bő egy hónap múlva lesz 1 éves. Már nagyon készülünk, adnátok még ötletet?

Figyelt kérdés

Igy néz ki eddig a dolog.

Pénteki napra esik.Anyós jön reggel segít sütni,főzni.A tortát rendelem cukrászdából.Délután 5 körül jönnek a barátaink,azaz egy család.Összesen kb7-8-an leszünk.

Menü:

-Újházi tyúkhúsleves

-Dió és szezámmagos panírban csirkemell zöldséges krumplival

-Kaszinótojás

-Kókuszgolyó,zserbó

-Görögsaláta

-1 torta széttapicskolni és 1 torta a vendégeknek


Másnap a családdal tartjuk meg a nagyszülőknél.Bográcsozás lesz.Gondoltam viszek az előző napi sütikből és salátából.


Van még vmi tippetek.Arra gondoltam,hogy szóba jöhetne az is h elvinnénk a gyereket játszóházba,csak ez idő hiányában nem biztos h kivitelezhető.


2011. aug. 12. 07:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó persze,de én csak simán áthivtam akit akartam és ennyi.nem fogja még fel ugy se,és ha most"lagzit" csinálok neeki,mi lesz a 18. szülinapján??
2011. aug. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
44%
Nem kellene ekkora felhajtás. Főleg nem csirkemell. Ha már főztök,akkor miért nem valamilyen ehetőbb hús. A fiacskád ebből nem fog semmit észrevenni. Legfeljebb a tortát.
2011. aug. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

ez sok? úgy gondolod?

félre értés elkerülése végett,nem kötekedni akarok,csak érdeklődöm ti hogy csináljátok vagy csináltátok.Ugye első baba igy nem tudom hogy szokás,meg persze az is bennem van,hogy a legjobbat a legszebbet akarjuk neki.De szívesen veszem a tanácsokat!

2011. aug. 12. 07:57
 4/25 A kérdező kommentje:
mi szeretjük a csirkemellet...igaz marha drága,ritkán is veszünk,ezért gondoltam hogy ez az alkalom megfelelő erre.
2011. aug. 12. 07:58
 5/25 anonim ***** válasza:
42%
Na az ilyen családoknál van az, hogy már a gyerek óvodai ballagásából is hatalmas ügyet csinálnak, 100 fős sátor az udvaron, millió virágcsokor és plüssfigura, tíz előétel és húsz főfogás, mintha legalábbis a díszdoktori oklevelét szerezte volna meg a gyerek.Röhej az egész!
2011. aug. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Bocsi már hogy fontos eseménynek tartom...de egyébként is írtam,hogy szívesen veszek tanácsokat,hogy ti mit láttok jónak.De az okoskodást és a bunkóságot nem veszem szívesen.
2011. aug. 12. 08:05
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is enyhén túlzás első szülinapra, a gyerek úgy sem érti. Mi csak áthívtuk a 2 nagymamát,meg a sógorom, házi tortája volt, és ennyi. Ezt a nagy felhajtást csak magatoknak csináljátok, nem a gyerkőcnek, ő úgy sem fog fel belőle semmit. Persze mindenki másképp csinálja, ha ti ilyen banzájt akartok csapni, azzal sincs semmi baj.
2011. aug. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

én főztem délben magunkak ebédet,délután szendvicsek voltak,és a tortát is én csináltam,mert nekem igy volt jobb érzés h a fiamnak saját kezüleg csinálom,és nem csak rendelek egyet.

Ettünk-ittunk,jot beszélgettünk és ennyi.

hasonlo összejövetel,mint amit irtál,ez meg egy bográcsozós hétvégén is megvan.

Fontos nekem is a gyerekem,de nem esek tulzásokba(ez olyan h a bölcsis farsangon csak én voltam vele,mig mások még a szomszédot is hivták,nekem igy is fontos a gyerekem)

2011. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

én teljesen megértem, hogy a legjobbat akarod én is így voltam vele, hisz első gyermeked életed értelme és sorolhatnám, de.....

gondold végig ez így kinek szól? Inkább neked, mint neki. Megérdemled te is nem azt mondom. De gondolj bele, hogy nem lesz-e ki tőle a gyerek. Rengeteg új dolog, játékok, nyüzsgés, vendégek, kaja dögivel (édesség főként, hisz a torta) és ezt másnapra meg akarod ismételni. sok lesz neki. Én úgy csináltam, hogy: délelőtt készültem, ebéd után kapta meg a mi cukrászdai tortánkat, boldog születésnapot zene kíséretében (amit én végig könnyeztem, a marcipánját elraktuk emlékbe). 1000 fénykép, aztán elmentek aludni. Addig összepakoltam, elmosogattam. Miután felkeltek kapta meg az ajándékát, és szépen lassan jöttek a vendégek (egyszerre mindenki, 8fő vagy 100fő neki mindegy én meg egyszer kibírom). Mindenki adta az ajándékát, és mikor mindenki itt volt, akkor jött még egy torta. Közben mindenki evett-ivott. Én ölben tányérra vehető ételeket csináltam (hidegtál, rántott húsok, fasírt, meg ilyenek), nem tud mindenki az asztalhoz ülni (6 személyes csak). És így nem kellett mindenkit kiszolgálni. A gyermekemmel tudtam foglalkozni a szülinapján. A délelőtti-déli dolgot, meg azért akartam külön, mert mi (anya-apa-testvér) vagyunk egy család és így kicsit intimebb környezetben is megünnepeltük. Több embertől hallottam, hogy a gyerek szülinapján a gyerekükre nem volt idejük (vendégek etetése, kiszolgálása...)

2011. aug. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
hmmm...elgondolkodtató
2011. aug. 12. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!