Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2. baba tényleg "türelmesebb...

A 2. baba tényleg "türelmesebb" mivel tudja, érzi, hogy nincs egyedül?

Figyelt kérdés

10 hónapos a fiam, és tervezzük a kistesót.Csak azon gondolkoztam hogy lesz majd az elején...fiammal nagyon sokat éjszakáztunk az első 6 hétben, totál kivoltam, most azon gondolkozok mi lesz majd, hiszen a fiam miatt nem tudok majd nap közben lefeküdni.

1-2 2 gyerekes ismerősöm azt mondta, hogy a 2.baba általában nyugisabb éjjel is.

Ez nálatok is így volt, vagy csak az idő megszépíti a nehéz időszakokat és az ember elfelejti?


2011. aug. 12. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi most 11 hónapos és sokkal jobban tud várni, türelmesebb mint a nagy.

Muszáj nekik megtanulni már egész pici korukban is, hogy néha várniuk kell hiszen ott van a tesó.

2011. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy van, de ez annyira türelmes, hogy nem tudok ennél jobb gyereket elképzelni. Konkrétan soha, egyetlen éjszakát sem kellett "átvirrasztanom", de még felkelnem sem kellett, leszámítva persze a szoptatást. 6 hetes korára éjjel már csak egyszer kelt fel szopizni, akkor is azonnal visszaaludt. Én úgy érzem, hogy nálunk a tesó csak ennél rosszabb lehet, mert ennél jobb nincs, ilyen jó meg nem hiszem, hogy még egyszer lesz :)
2011. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Második válaszolónak: hát gratulálok, akkor lehet, hogy a te gyermeked, nem is igazi :-) az enyém olyan eleven, nyűgösködni is szokott, sőt néha hisztizik is...próbálgatja a "határokat", és türelmetlen is sokszor, dehát az apjára ütött :-))

Ha a második is ilyen lesz az sem gond, imádjuk így is!! :-)

2011. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindenki mondja, h a lottón nyertem :) :) Mivel egyedül nevelem, anyukám azt szokta mondani, hogy biztos érzi, hogy "segítenie" kell nekem, mert másképp nem menne. Most másfél éves, de a dackorszak biztos minket is utolér :)
2011. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk pont ellenkezőleg volt. Az első baba végigaludta az éjszakákat, de a másodikkal kész katasztrófa volt minden éjszaka. 6-8 kelés, nyűglődés, brrr! Remélem, nálad máshogy lesz, de a barátnőim ugyanezt tapasztalták. :(
2011. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan ritka a nyugodt baba sem.

Az én kisfiam is dettó olyan, mint ahogy az egyik válaszoló írta.

Rettentő nyugodt baba, alkalmazkodó, kiegyensúlyozott, végig aludva 6 hetes kora óta az éjszakákat, egyszer sem ébredt még a foga miatt sem. 9,5 hónapos, remélem a hiszti korszakot is ilyen könnyedén vészeljük át, eddig még semmi jele.

És igen, mi is gondolkozunk kistesón, de én is attól félek, még egy ilyen szerencsém nem lesz, mint a kisfiammal.:)

Szerintem ez nem attól függ hanyadik gyerek, hanem a baba személyiségétől inkább.

2011. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, a baba személyiségétől függ, kíváncsi vagyok nálunk mi lesz, mert a 2.nál többet szeretnék aludni az elején mint amennyit a fiammal aludtam:)

Köszi a válaszokat.

Amúgy ha az éjjel normális, akkor én is az vagyok, de olyan holtkoros tudok lenni,ha az éjjel sokat vagyok fent:(

2011. aug. 12. 12:00
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

Mi januárra várjuk a kis tesót és csak remélem, hogy nem olyan lesz mint a nagy (3éves). Én konkrétan 1 évig nem aludtam egyhuzamban 3 óránál tovább. Mondjuk ez arra jó volt, hogy annyira ki voltam készülve, hogy a terhesség alatt felszedett 20-22kg-ból leadtam 26-27kg-t. :O 13,5 hónapos volt amikor azt mondta, hogy elég, nem bírom tovább és hagytam sírni. Hát bánom, hogy nem hamarabb mert a 4.éjszakától kezdve végig alszik és csak az első éjjel volt nagyon rossz,azt végig sírta fél órás szünetekkel. A 2.éjszaka már csak 3x-4x sírt fel a 3.éjszaka 2x-3x és azóta pedig végig alszik. Ha ilyen lesz a második gyerekem biztosan nem várok több mint egy évet ezzel max fél évet. Szerintem az is számít, hogy az ember hogy áll hozzá. Most 2-3 hónaposan sem fogok már ott teremni ha egy kicsit sírdogál az tuti.

De reménykedem, hogy Ő jó alvó baba lesz. Végül is az első gyerekem lány, Ő meg fiú lesz. Talán ez is számít majd nálunk.

2011. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!