Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam vissza az...

Hogyan szoktassam vissza az egyedül játszásra? Hagyjam sírni kicsit?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan fél éves lesz. Az elmúlt 2 hétben mocorogtak a fogcsírák, sokszor sírt. Olyankor felvettük a szőnyegről, beletettük az etetőszékbe, hintába, babakocsiba, néha sétálgattunk is vele.

Ezt annyira megszokta, hogy most már hiába teszem le a szőnyegre, azonnal sírni kezd. Aztán megnyugszik, játszik pár percet, és megint sír.

Már szépen fordult mindkét irányba, próbálgatta a kúszást is, de mióta ilyen kis "hisztis", azóta nem is forog, csak fekszik, és többnyire sír.

Általában a 2.-3. kiborulásánál felveszem, aztán átteszem máshová.

Mi a megoldás? Hagyjam egy kicsit sírdogálni? Vagy mit csináljak? Előtte akár fél órát is eljátszott a szőnyegen.


2011. aug. 12. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Tedd le, te pedig ülj pár méterrel távolabb tőle és beszélj kicsit hozzá. Aztán ha így ezt tudomásul veszi és elkezd vmelyik játékkal foglalkozni te szépen menj ki. Eleinte beszélj vagy énekelj hogy a hangod hallja vagy közbe nézz be rà: kukuccs és 1-2 perc múlva újra kukuccs vagy hangod hallja és így fokozatosan emeld az egyedül töltendő játékidőt. Ha pedig sír, ülj mellé, játssz kicsit vele vagy változtass a helyén vagy vidd magaddal hordozóba de semmiképp ne kapd kézbe ha sír hanem ilyen "köztes" megoldást válassz.

Én ezt csinálom mert nálunk is kicsit el lett kapatva.

Egy szintén 6 hós baba anyukája :)

2011. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez most az az idő, amikor le kell ülni mellé játszani, vagy csak ott lenni a közelében. Az én lányom 9 hónapos koráig egy másodpercet sem volt hajlandó egyedül játszani :-(

Sokat mentünk sétálni, vagy csak ki a kertbe, addig is telt az idő!

kitartás!!! :-)

2011. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődik a szeparációs szorongás időszaka, nem rontottál el semmit. Elmúlik, ahogy jött, pár hónap után. KÖzben én is kukucsoltam, amikor ölemben volt, tuti játékokkal vettem körül magam, így néha kificergett és elnézelődött. Na aggódj, azért pár hét múlva javul a helyzet.
2011. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nalunk is ugyanez van, szinten 6 hos es mar ket foga is jon. Alig van el egyedul, jatszani kell vele, kezbe venni, setalni, szinte egesz nap. Eloszor megijedtem, hogy megszokta es ezert csinalja, de latszik, hogy nyugos. Remelem, hogy nem szokja meg. Es addig is kitartast mindannyiunknak:)
2011. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!