Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS A fiamnak rengeteg foga...

SOS A fiamnak rengeteg foga jön egyszerre, plusz még begyulladt a torka is, így este adtam neki fájdalomcsillapítót, Nurofent,4 ml-t. Kétségbe estem, adtam neki noraminophenazon 100mg kúpot egy egészet, és most nagy nehezen elaludt, lehet ettől baja?

Figyelt kérdés
Nem akart aludni, szédelgett, minden miatt rekedtre sírta magát utána, kb 1,5 órán keresztül, már a torkát is nagyon fájlalta és láthatóan a nurofen semmit sem használt. 3 óra múlva lehetett volna csak, de én 1,5 óra múlva adtam neki. Annyira félek, hogy valami baja lesz... (17 hós)
2011. aug. 12. 23:00
 1/7 A kérdező kommentje:
lehet, hogy nem tiszta, aza gondom, hogy nem vártam ki a 3 órát :(
2011. aug. 12. 23:04
 2/7 anonim ***** válasza:

SZERINTEM nem tettél rosszat. Nem vagyok hozzáértő betegtájékoztató bújó anyuka, csak a véleményemet írtam le, még mielőtt valaki nekem esne!!!!

De én így gondolom, abból kiindulva hogy egy alkalomról volt szó, nem rendszeres adásról és a félidő is eltelt.. De többször ne tedd, holnap meg menj el az ügyeletre a gyermekeddel! Abból baj nem lehet, ha a doki egy célirányos gyógyszert ad nektek, lehet akkor egy 'valami' elég, és nem kell az órát figyelgetni, meg várni az együttes hatását a szereknek!

Szerencsére nekünk a Nurofen eddig bevált. Egyszer volt, hogy felment a láza, elmentünk a gyógyszertárba Panadol szirupért (biztos ami biztos alapon, hogy legyen itthon többféle szer, ha netán mégsem jönne be a Nurofen), akkor mondta a gyógyszerész néni, hogy Panadolból annyit csak amennyi a korának megfelelően elő van írva, Nurofenből lehet többet is, ha szükséges. Ezekután én ha ilyen lenne adnék inkább neki még egy fél adag Nurofent...

2011. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, ne aggódj.

Én egy órát vártam nurofen után, s láttam hogy nem használt, adtam mást, amitől ténylegesen jobban lett a fiam.

2011. aug. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel két különböző hatóanyagot tartalmazó szerről van szó, semmi baja nem lesz.

Sajnos a fiamnál gyakran előfordul, hogy hiába adok neki lázcsillapítót, meg sem mozdul a láza,ilyenkor várok fél órát majd adok neki másfajta hatóanyagot tartalmazó lázcsillapítót is.ORVOSUNK TANÁCSÁRA!!!

Nálunk ezek váltak be: Nurofen+Panadol, Nurofen + Germicid C kúp,Nurofen + belladonna homeopátiás bogyók.

A homeopátiás bogyókat nagyon tudom ajánlani, a belladonna lázcsillapító, fájdalomcsillapító többek között. Ha nyugtalan a baba fogzás, hasfájás miatt, nálunk nagyon bevált a viburcol ,szintén homeopátiás kúp.

Előnyük, hogy nincs mellékhatásuk és nincsenek tele nemkívánatos adalékanyagokkal mint a gyógyszerek.

2011. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem ált egyszerre 3 fajta van otthon és ha nagyon lázas akkor óránként felváltva kapja őket plusz hűtő fürdő


sajna a lányom olyan h ha lázas akkor a 40fokot súrolja

2011. aug. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
huh köszönöm, hálistennek a kúp azonnal megtette a hatást, mostantól nem fogok nurofenezni, ezek szerint ez nála nem hat. A doki írt "célirányos" gyógyszereket, pl. dentinoxal kenegessem az ínyét és az jó a torkára is+ tantum verde, + borax, ezek egyszerre sem csillapítják le sajnos annyira a fájdalmat, hogy aludni tudjon (3 szemfog kitörés előtt gyulladtan+ a szájpadlása hátul tele aftákkal :((( )
2011. aug. 13. 11:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányomnál dettó ezek a tünetek csak 9 hónapos. ! fog mandullagyulladás volt két hete. Fog azóta sincs, csak szenvedés. Nekünk a dokinéni azt modnta,hogy Nurofn és ha már nagyon gáz a helyzet germicid -c. Természetesen nem rendszeresen, de néhe néhe mehet. Egyszer már kapott is éjszakára, és aludt tőle reggelig:)
2011. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!