Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülési depresszió "fáziskésés...

Szülési depresszió "fáziskéséssel"? Kihez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

A lányom lassan 20 hónapos és kb 5-6 hónapja érzem magam nyomorultnak. Külföldön született a babám. Apuka még terhesség alatt lelépett. Amikor 4 hónapos volt a lányom, vissza kellett mennem dolgozni, bébiszitter vigyázott rá. Akkoriban nem éreztem ilyen sz@rul magam. Aztán véglegesen eldöntöttem, hogy hazajövünk. Kb 1 éves volt, amikor repülőre ültünk és visszacuccoltunk sok-sok év után Magyarországra. Azóta nem találom a helyem. Utálom magam, hogy nincs akaraterőm lefogyni a szülés utáni kilókat, ami nem kevés. Minden idegesít, mindenért veszekszem, kiabálok. Megőrülök, hogy a tiszta ruha bárhol volt előtte, rendszeresen a földön landol (a koszos sose), hogy a könyvek, a cipők állandóan NEM a polcon vannak, hogy hasra esek a játékkockákban, hogy éppen evési sztrájk van, hogy vigyorogva csak azért se azt csinálom, amit anya szeretne...és még sorolhatnám. Közben a saját anyámba úton útfélen belekötök legtöbbször valami piszlicsáré dologért. Üvöltözöm, kiabálok, aztán meg órákig bőgök, hogy milyen sz@r alak vagyok. Imádom a lányom, ölni tudnék érte, de rendszeresen arra gondolok, hogy nem kellett volna vállalnom, nekem nem való gyerek, sőt - őszintén és szégyenkezve bevallom - 1-1 nagyobb bekattant pillanatomban, amikor éppen rá haragszom, a fizikai bántalmazás is átsuhant az agyamon. A kis kezére suhintottam pár egy párszor, mikor már milliószor mondtam, hogy valamit nem szabad csinálnia, de ő vigyorogva csinálja tovább, de ennél erősebben soha nem bántottam, nem is tudnám. Vannak nagy ritkán olyan napok, amikor nem tud senki és semmi sem felhúzni, de ez a kevesebb, talán 1-szer egy héten. Úgy érzem ebből egyedül nem tudok kilábalni, anyám szerint egyszerűen "csak" idegbeteg vagyok, de ennél többet nem segít. Nem tudom hova forduljak, mit csináljak.

Ne mondjátok azt, hogy várhattam volna még az anyasággal, mert 39 évesen első baba volt, ha most nem vállaltam volna, akkor talán sose lett volna gyerekem.

Köszönöm, hogy meghallgattátok és talán tudtok segíteni abban, hogy merre keressem a kiutat, mert ennek hosszú távon biztos nem lesz jó vége, se az egészségemre, se a lányomra nézve.


2011. aug. 14. 08:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichológust vagy pszichiátert, az segíthet.
2011. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnő esetleg vagy olyan akinek hasonló korú gyereke van mint neked?Néha elég ha csak kibeszéled magad.Próbáld meg a futást nagyon jó feszültségoldó ha nem tudsz elmenni otthonról akkor simán a szobában is csinálhatod és utána tuti jobb lesz ja és szedj Magnéziumot.
2011. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én hozzá jártam 10 hétig szülés után, katartikus élmény volt a terápia.

Ne késlekedj!


[link]

2011. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Pszichológust-pszichiátert hol keressek? Egyet se ismerek. Amíg illetve amióta itthon élek, a nőgyógyászon kívül máshol sosem voltam.

Szoktam hébe-hóba barátnőkkel találkozni, de ez csak ideig-óráig segít, aztán kezdődik minden elölről, ugyanolyan depis hülye pi..@ vagyok, mint előtte:-((((

2011. aug. 14. 09:01
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja igen, maggnézium, esténként citromfű tea és Sedacur forte.
2011. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! köszi a linket, már olvasom.
2011. aug. 14. 09:02
 7/18 anonim ***** válasza:
9:00 vagyok, linkeltem pszichiátert!
2011. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen őrülté változom, ha haza kell mennem Mo-ra. Nem tudtál volna kint maradni? Gonodlom, most anyukáddal éltek. Akár milyen aranyos is az anyukád, de az egy nagyon kemény helyzet, annak, aki teljesen független volt (annak sem piskóta, aki még nem) Tudom, h kint nincs annyi szabadidő a gyerekkel lenni, mert kb fél évet adnak, de ha kint jobban érezted magad, akkor lehet, h vissza kéne menni. Elvileg egy gyerekes anyaként (főleg, ha a pici állampolgár a születése végett) elég sok juttatást is lehet kapni. Egy volt munkatársam annyi pénzt bezsebelt az államtól idekint, h felmondott a munkahelyen, mert volt elég pénze. Hozzátenném egyedül nevelte a gyerekét, aki mégcsak nem is idekint született és csak pár éve költöztek ki.

Amúgy pszichológus címét a körzeti dokitól is kérheted.

2011. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Itt egy másik cikk, a telszám: 392-1400
2011. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki válaszát.

9:11-nek: sajnos nem EU-ról van szó és ott semmilyen támogatást nem adott az állam, tehát anyagilag ugyanott voltam, mint gyerek nélkül. Haza azért jöttem, mert a sok kint töltött év rádöbbentett arra, hogy ott nagyon szép és jó, de gyerekkel nem. A terhességem kezdetétől olyan dolgok idegesítettek kint, ami itthon alapból nincs meg. Évek óta fontolgattam a hazatérést és igazából a baba segített azt a bizonyos mérleget ebbe az irányba dönteni. Igazából nem anyámmal lakom, csak egy telken, mert anno én akartam így építkezni: ő a földszinten, mi a külön bejáratú emeleten. Túl szép lakásom van és túl sokat költöttem rá, jelenleg nem lenne szívem túladni rajta.

2011. aug. 14. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!