Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopi előtt vagy után kell a...

Szopi előtt vagy után kell a babát tisztába tenni? Az elején milyen pelenkát használjak?

Figyelt kérdés
Eldobhatót?
2008. márc. 5. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő azt mondta,hogy szopi elött,mert utána a mozgástól bukhat. DE az én gyerekeim mindig kaja után (fél órán belül) "csináltak be" a tiszta pelusba,amit hamar eluntam,így inkább szopi után raktam tisztába őket,mikor alkottak. Nem buktak tőle,mert óvatosan mozgattam és persze büfiztek is.

Én a második babánál átszoktam az olcsóbb pelusra(pelenkafutáros),csak akkor fogok rendeset venni(nálam az a Liberó,mert a nagynál az vált be) ha már aktívan közlekedik.

Üdv, két gyerekes anyuka

2008. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elején eldobhatót és újszülöttnek valót, mert nagyon híg ilyenkor a székletük. Hogy szopi előtt vagy után rakd tisztába?

Hát én a fiamat szopi előtt tudtam csak tisztába tenni, mert nagyon sokat bukott, így ha szopi után be is trottyolt és leraktam aludni, mert ha még szopi után is pelusoztam volna akkor mindent visszaköpött volna, persze ez csak az első 1-2 hónapra vonatkozik.

Amikor a lányomat szoptattam ő meg alíg bírta kivárni, hogy egyen és volt, amikor szopi után pelusoztam, mert addigra már el is aludt így nyugodtan pelusozhattam be, de volt hogy előtte volt, hogy utána pelusoztam, nála mindegy volt, mert ő nem bukott.

Szerintem ahány gyerek, annyiféle, majd kitapasztalod, hogy nektek mi a legjobb!

Én csak eldobhetó pelust használtam, a mosósról nincsen tapasztalatom!

A legjobbakat!!!

2008. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem magadnak könnyítesz,ha az eldobhatót választod.Az idejét, meg ahogy írták, megtapasztalod, a nagykönyv szerint valóban szopi előtt, de az élet adja magától.
2008. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első babát várok, nem tapasztalatot írok, csak amit nekem is tanácsoltak:

1., célszerűbb szopi után pelust cserélni, de ez tényleg gyerektől függ

2., az első e-2 hétben praktikusabb az eldobható. Én is moshatót fogok használni, amint lehet, nekem sokkal jobban tetszik és az előnyei mellett nekem nem gond az automata gépbe hajítani mosásra. De az elején jobb (bármelyik gyártó9 újszülöttes pelusát használni.

2008. márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején szopi előtt pelenkáztam, mert nem szerette a pelenkázást, így ha sírt is miatta, a szopi megnyugtatta. És igen, az elején tényleg érdemes eldobható, new born pelenkát használni.
2008. márc. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszi lányok:)
2008. márc. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tanultuk a kórházban, hogy szopi előtt tegyük tisztába, DE: akkor mindig sírt, sőt, üvöltött, ráadásul kaja közben jól bekakilt, így utána újra tisztába kellett tenni, ezért mi már szopi után pelenkázunk, ilyenkor békésen hagyja magát, nem sír.
2008. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!