Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktatjátok/szoktattát...

Hogyan szoktatjátok/szoktattátok le babátokat a cumiról?

Figyelt kérdés
Fiam most volt 1 éves. Kis lányomtól 13 hónaposan vettem el, de előtte 2 hete már nappal cumi nélkül altattam el. Ezt kezdtem most a fiamnál is. Ma már másodszor alszik és cumi nélkül, de éjszaka még nem tudom, hogy fogom csinálni. Abban bízom, hogy ha nappal nem szívja, akkor nem fogja keresni majd éjjel sem. Ja...már nem szopik így a cici sem jó.
2011. aug. 15. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Másfél éves, eddig sehogy. Annyi, hogy nappal nem adom oda, csak alváshoz, vagy ha valami baj történik (pl nagyot esik). De először csak a napközbeni alváshoz fogom elvenni, és ha már akkor nem is keresi, akkor majd az estihez is.
2011. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jezusom! miert kell leszoktatnotok?leszoknak ok egyedul is mikor mar nem erzik szukseget.ti raszoktattatok kenyelembol es most elveszitek tole kenyelembol!!!!nekem 3 gyerekem cumizott es egyedul hagytak el. az ovoda volt az elso vizvalaszto ,mikor nappalra nem kertek es az iskola a masodik mikor mar ejjel se kellett nekik. a kisfiam mikor hazaert a sulibol ,elovette a cumit ,szopott rajta 2-3 at es eltette.este lefekves elott ugyanezt tette de mar alvashoz nem vette elo. nagy seruleseket is okozhattok vele ha eroszakkal elveszitek toluk mert lustak vagytok figyelmet szentelni a cumikajukra,vagy esetleg az idiota felnottek ( idosebbek) beszolasaikra reagaltok. es kulonben is a legrosszabb idopont a leszoktatasra az1-2 ev kozott mikor egyebkent is jonnek a szeparacios problemak , a mozgasfejlodesi nehezsegek,esetleg uj teso. es kulonben is a cumi az egyetlen kezzelfoghato dolog ami az oveke es jo alkalom megtanitani oket a fontos dolgok vigyazasara rendben tartasara ,tisztantartasara.az enyemeknek meg gombos rongyuk is volt a cumi mellett mert a kispaplan gombjaival is jatszottak elalvas elott ,es mivel nem akartam cipelni a paplant mindenhova kitalaltam hogy gyermekzsepkendokre gombokat varrtam es a cumi mellett meg azt is bugyurgattak. NE kinozzatok a sajat kenyelmetek erdekeben a picikeket!
2011. aug. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló kicsit túlreagálta a dolgot. Nem kínzom a gyerekemet, de ha a kocsiban semmi jelét nem mutatja annak, hogy szeretné megkapni a cumit és csak úgy elalszik, akkor minek dugjam a szájába. Nálam arról szó sem lehet, hogy óvodás korában is cumizzon. Számomra ez undorító. Főleg még sulis korában is. Max 2 év. Talán..., de meglepődtem, amit a 2. válaszoló írt. Ilyen nyugodtan hagyni, hogy cumizzon a gyerek, miközben szakemberek szerint nem jó, ha sokáig cumizik. De mindenki másképpen nevel.
2011. aug. 16. 07:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja.. és az a baba, aki sosem cumizott és nem szopja az újját, azzal mi lesz 1-2 éves korában a szeparációs időszakában? Semmi....
2011. aug. 16. 07:05
 5/7 anonim ***** válasza:
undorito?????? miaz undorito? a cumizas 2 eves kor utan? te beteg vagy!
2011. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, az. Menj el és kérdezz meg valami hozzá értő embert. Ne magadat,mert te sem jól gondolod ezt a cumizás dolgot...
2011. aug. 17. 13:05
 7/7 anonim ***** válasza:
ok! magyarazd el mi benne az undorito! ha meggyozol igazat adok neked!
2011. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!