Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek babája nem szereti/szerette a zöldségféléket? (6-10 hó körüli babákra gondolok).

Figyelt kérdés
Mi lett a megoldás, hogyan szerettetted meg vele, vagy hogyan "csempészted" be az ételeibe?
2011. aug. 17. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelen :-)

Abszolút nem evett semmi zöldségfélét. A főztömet meg főleg. Bébiételben volt 4 kedvenc, azok is édes, gyümölcsös ízek és ennyi. Megtömni mégsem tömhettem a gyereket, így kivártam.

10 hónapos kora körül jött el a fordulópont, amikor elkezdett darabosat enni. Folyton pároltam zöldségeket és azt csipegette. 12 hónapos korától kapja az én főztöm. Imádja. Jelenleg 17 hónapos, és mindent megeszik. Beleértve a zöldségeket, főzelékeket, leveseket, tésztákat......és még sorolhatnám.

Borzasztóan kétségbe voltam esve a hozzátáplálás elején, de nekünk az kellett, hogy darabosat ehessen.

Próbáltam én is csempészgetni, de mindig kiszúrta a gyümölcsös bébiételekben a zöldség ízt.

Remélem nálatok is megoldódik majd a probléma, mert tényleg nagyon kellenek a vitaminok, és most rengeteg friss gyümölcs, zöldség van.

2011. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Hát nálunk a lányom konkrétan visszahányta, nagy öklendezések közepette..Úgy, hogy el kezdtem gyümölccsel keverni, mondjuk a répát, meg a krumplit.Aztán rá találtam a Nestle Sinlac porra.Nagyon egészséges, és mindent kicsit édeskéssé tesz, így a lányom örömmel fogyaszt minden ha rakok bele.Már 2 hete megeszi a saláta főzeléket..nagyon boldog vagyok! :) Folyamatosan csökkentettem a Sinlac por, vagy gyümölcs mennyiségét, és mára már nem is nagyon kellenek ilyen praktikák!

2011. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
én ugyan nem vagyok anyuka, de viszont velem így volt. :) semmilyen zöldséget nem ettem, csak paradicsomot. Sajnos velem nem szokatták meg, mert azóta sem szeretem egyiket se. Ez nem ízlés kérdése?
2011. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

AZ én kislányom a gyümölcsökön és sütőtökön kívül nem evett meg semmit(ezeket is persze bébiétel formájában)Most kb 2 hete ebédkor meg nem volt hajlandó csak a mi kajánkat megenni.Azóta is megeszi a zöldséget,tésztát,rizst,és kb mindent amit lát hogy mi is esszük!

elsején lesz 1 éves.

2011. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Több mint féléven át nem ette meg a zöldségeket, ilyen alapú főzelékeket, most egy éves múlt, és most sem igazán. Egy ideig az összes kanalas dolgot elutasította, pedig csak félévesen kezdtük a hozzátáplálást. Borzasztó nehezen eszik, húst is csak gyümölcspépben fogadta el, a darabos kajákban is nagyon válogat, jórészt csak játszik vele, szétnyomkodja-szétmorzsálja. A Sinlac nálunk is működött.
2011. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nem csak az én kislányom "csodabogár". Mindenhol azt hallottam eddig, hogy mindenevő a gyerek.... mellesleg én sem vagyok túlzottan oda a zöldségfélékért, nem eszem meg mindet. Egyébként gyümölccsel keverve megeszi, de simán nem. A sinlac nálunk is megy, de sima zöldséggel keverve csak 1/4-1/2 adagot eszik meg, utána már fulldoklik tőle, nem erőltetem. Remélem később majd szívesebben fogadja "normál étel" formájában (pl rendes főzelék, vagy nyersen).
2011. aug. 18. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!