Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki az 1 éves baba...

Hogy néz ki az 1 éves baba napi étrendje? És mi az, amit még nem ehet? Mennyi hús szükséges neki?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

1 éves kisfiamat most választom el, már csak este elalvás előtt van cici:)

Reggel 7-kor ébred, utána gyümölcsöt eszik gabonapéppel.

Tízórai: krémtúró vagy joghurt, kefir gyümölccsel

Ebéd: heti 5x kap husit( párolva, sütve, főve stb.)+ rizs, krumpli, főzelékek, köles, kuszkusz

Uzsonna( fél4 és 4 között): kenyér sajttal vagy vajjal, májkrémmel, vajkrémmel megkenve, párizsi, gépsonka

Vacsora este 8-kor: tejpép+ szopi


Én tehéntejjel még nem itattam, de tejbegrízt csináltam már fele-fele arányban hígított 1,5%-os tejjel.

A hagymás ételektől fáj a pocija, nagyon gázos lesz tőle, ezért ezeket nem kapja.Paradicsomot csak mag nélkül és apró magvas gyümölcsöket sem kapott még.

Ezeket leszámítva már mindent eszik:)

2011. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 krisztivan ***** válasza:
45%

Egy hete választottam el a cictől mert már nincs tejcsi.

6 óra felé kb.1.5dl tehéntej(3.5-ös)

1/2 9:szelet kenyér vajjal,sajttal,májkrémmel(mikor mi van)

11 felé valami gyümi.Utána alszik.

13 felé ebéd.amit főzök.Mindent eszik amit mi.

17 felé joghurt.Utána alszik.

19 felé sinlac

21 felé 1.5 dl tehéntej.

2011. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Enyém még kb. 3-4x szopizik, fogalmam sincs, le tudom-e valaha beszélni :) Csak a délutánit sikerült elhagyni (éjszaka 3 hós korától nem kel).


Naponta-kétnaponta kap egy olyan két evőkanálnyi húst ebédre. Előre főzött, trumixolt adagok vannak a mélyhűtőben. Amikor nem húst, akkor tojást vagy több tejterméket adok neki.

Reggelire sajtot, kiflit és vmi darabosan is elnyammogható szezonális gyümölcsöt-zöldséget kap (főleg paradicsomot).

Tízóraira szintén kiflicsücsök (ebből sajnos bármennyi, bármikor bemenne), néha próbálom puffasztott rizzsel vagy kukoricával kiváltani.

Ebédre főzelék és hús, ha ez előbbi nagyon folyós, akkor krumpli vagy rizs is megy bele.

Uzsonnára gyümölcs (általában alma + más, most leginkább körte, szilva, barack).

Vacsorára natúr joghurt dukál gyümölccsel vagy pehellyel.


Apró magvas gyümölcsökön, magokon, tejen és mézen kívül szerintem már mindent eszik - és úgy alakult, hogy eddig csak házikosztot kapott.

2011. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem tápszeres.

reggel 7-8 között kel akkor egy adag tápszer, hétvégén még + velünk reggelizik


tizórai nincsen vagy max puffasztott rizs korong.


ebéd még nem adok rendes kaját neki, bébiételet amit 50%-ban csinálok 50%ban üveges ahogy kijön a nap. néha húsmentesen de kb 5 napot tuti eszik húst. de már akadt olyan hogy sült húst párolt zöldséggel csináltam, akkor vettem ki neki.


uzsonnara gyümölcs ez 15-16 óraközött vagy joghurt vagy túró, vagy vegyesen. kekeszet is kap vagy puffasztott rizskorongot.


vacsira tejpépet kap de nem tehéntejjel hanem dobozost, vagy rendesen kenyérkét pulykamellele és sajttal és paradicsommal.


és tápszer elalváshoz.

2011. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a marhahús nagyon fontos, mindig a csirkét meg a pulykát hangsúlyozzák, pedig nagyon fontos. És sokat adok neki, pedig még csak 10 hónapos, de 6 hónapos kora óta felváltva adom neki: csirke, pulyka, marha.
2011. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én kb. úgy etetem, ahogyan az 1 hozzászóló (sajnos rég nem szopizik). Viszont még nem adok neki tejet, se tápszert már, hanem dobozos babatejet kap reggel ébredés után, de utána reggeli is van. Esti étkezéskor már csak tejpépet adok neki, tejet nem. Szerintetek ez így jó? Egy nap min. 5 l tejalapút eszik/iszik. Minden nap eszik húst, vegyesen halat-baromfit-marhát viszont azt nem tudom, hogy egy nap mennyi húst ehet: erre tudtok valamit?
2011. szept. 7. 13:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Mármint 5dl tejalapút, nem litert :-)
2011. szept. 7. 13:29
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Az én babám nagyon jó étvágyú, 19 - én lesz 1 éves.

A tegnapi menüje pl így nézett ki:

Reggeli 9 körül: 2X fél szelet kenyér sajttal, sonkával, paprikával, paradicsommal, ubival, utána 2 dl tej

Tízórai 12 körül: 2 db túrós palacsinta

Ebéd 16:30 körül: saját gyúrású tésztából darált hússal töltött tortellini paradicsomszósszal

Vacsora 20 körül: házi tejfölből gyümölccsel kikevert joghurt müzlivel 2dl

21:30 tejpép 2dl

2011. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
reggeli szopi, tizorai joghurt, ebed leves, lefekveskor szopi, uzsonna gyumi, vacsi sokna, sajt meg hasonlok, esti lefekveskor megint szopi. ejjel legalabb 2x, de nem tudom pontosan. epp a tehentejjel baratkoztatom, muzlit szoktam beleaztatni, tizoraira vagy vacsira szanom. 13 honapos kislany.
2011. szept. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Minden nap ehet husit,,,mondjuk csirkehúst inkább.

Reggel virsli, felvágott joghurt.

Késöbb gyümölcs,ebédre fözelék,leves,bármi amit ti is esztek ebédre...

Uzsira megint zöldség.gyümölcs ,vagy túró.

Vacsira kifli,kakaó.

2011. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!