Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Infantino kenguruval meg...

Infantino kenguruval meg vagytok elégedve? Érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Keveset használnánk, babakocsival közlekedünk, de szeretném ha lenne egy kenguru is.
2011. aug. 18. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Az Infantino kenguru is olyan, mint a legtöbb fajta: egészségtelen, mert nem megfelelő a baba megtámasztása: csípőből lóg a lába.

A legtöbb a szülőnek is kényelmetlen, mert nincs derékpántja (ahogy néztem, ennek sincs), és túl alacsonyan van a baba, és nem elég szorosan simul a hordozójához. Ennél fogva a szülő vállán "csüng" a gyerek.


Persze kevés használattól nem lehet baja a babának, de lehet, hogy hiába tervezitek kevés használatra, előfordulhat szükséghelyzet, hogy gyakran kell hordozni (vagy pl. a baba nem bírja a babakocsizást).

Viszont! Vannak olyan hordozóeszközök, amik megfelelően támasztják meg a babát: az egész popsiját alátámasztja, a lábait térdhajlattól térdhajlatig, terpesztartásban.


Ilyen pl. a hordozókendő, mei tai vagy a csatos hordozó.

A kendőt bizonyára ismered.

A mei tai egy ázsiai hordozó, aminek négy pántja van. Ezt is kötni kell, de jóval egyszerűbb, mint kendőzni.

A legegyszerűbben felvehető (és sajnos általában a legdrágább) hordozó a csatos hordozó (SSC). Ezt annyira egyszerű felvenni, mint egy kengurut, de ez megfelelően támasztja meg a babát.


Ezeken a képeken jól látszik a helyes lábtartás:

[link]

[link]

[link]


Érdemes egy kicsit megnézegetni ezeket is:

[link]

[link]


Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de remélem segítettem. Jó hordozást! :)

2011. aug. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
nekünk babybjörn van. Nagyon szeretjük. Az infantinot nem ismerem sajnos.
2011. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Off

:-)

Az én kengurus kérdésemnél is kampányolt valaki ellene.

2011. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Első vagyok.

Amúgy nekünk is volt az első gyereknél egy BabyBjörn, de nem használtuk sokat, mert egy idő után nagyon kényelmetlen volt, és 5 hónapos korára már negyed óra után azt hittem, hogy megszakadok. Akkor próbáltuk ki a mei tai-t, és a hátamra kötve órákon át simán elbírtam, mint ha csak egy hátizsák lett volna. Kb. 20 hónapos koráig használtuk, és most a kistesó szokott benne utazni, ő 4 hónapos, már a hátamra kötöm.

Egyébként a kenguruk másik nagy hibája, hogy csak elől lehet vele a hordozni, holott az ember valójában háton hordozásra termett. Ezért kb. 6-8 kilótól már erősen ajánlott háton hordozni, mert ekkora súlyt hosszútávon a hordozó személynek sem egészséges cipelni....


Off: Utolsó! Szerintem a legtöbb ilyen kérdésnél mindig (fog) valaki kampányol(ni) ellene, mert a megfelelő hordozók egyre népszerűbbek lesznek, és már nagyon sokan rájöttek, hogy a kenguru nem a legjobb választás.


Bocsánat, megint kicsit hosszú lett. :S

2011. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!