Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik? 9 hetes,...

Miért nem alszik? 9 hetes, eddig minden étkezés után szépen elaludt. Most nehezebben alszik el, és 1 óra után felébred, sír, látom, hogy álmos, de nem tud vissza aludni. Ez megy 1 hete. Teljesen tanácstalan vagyok. Nem tudom elaltani.

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 16:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

(fili)

Próbáltad hason fekteni? Ez a magzati állapot még ha hasfájós, pár perc után megnyugszik elalszik.

Nem írtad, hogy szoptatott-e a baba?

2011. aug. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Hason alszik, sokat bukik. Vegyesen etetem, sok anyatej, néha tápszer. Pl. ma 2 étkezés csak tápszer volt. A töbi étkezés szopi+tápszer.

Nem tudtam, hogy fontos, azért nem írtam:-)

2011. aug. 20. 19:15
 3/34 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a hasa fájna...menetrend szerűen felsír 1 óra alvás után. És mostanában nem 3 óránként eszik, hanem 2 óránként. Ezt sem tudom, hogy jó e. A tápszer miatt aggódom, nehogy túletessem.
2011. aug. 20. 19:17
 4/34 anonim ***** válasza:

(fili)

Nem tudom miért adod a tápszert. A szopi biztosan elég neki. Így szépen elapasztod a tejed és ráadásul még cumizavaros is lehet. Minden egyes tápszer adáskor a melledtől veszed el a stimulációt a többlet termelésre.

És valóban jól látod lehet, hogy túl van etetve szegény baba, hisz a sok bukás is utalhat erre.

Sem teára sem vízre, sem tápra nincs szüksége.

Próbálj ráállni a szopira és lassan rendeződik a probléma.

És nagyon okos vagy, hogy hason fekteted.

[link] Ezt érdemes olvasgatni.

2011. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Születésétől kezdve bukik, ha 30 grammot szopizik,leveszem a mellemről büfizni akkor is bukik.

Tápra azért van szükség, mert kevés a tejem. Nem lakik jól, ordít az éhségtől.

2011. aug. 20. 20:11
 6/34 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok, fejek.
2011. aug. 20. 20:12
 7/34 anonim ***** válasza:

(fili)

Nem hajlandó szopizni?

Ha szeretnél még szoptatni hívj fel egy szoptatási tanácsadót. Azért nincs elég tejed mert mellé táplálsz.

Ezen mi végig mentünk de nem tápláltunk mellé és sikerült.

Beállt a kereslet kínálat. Ha igény szerint szoptatsz és nem etetgeted táppal vsz. jól lesz a babád.

Ha sír cicit neki, így néhány nap alatt lesz elég tejed és ő sem fog sírni.

2011. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Filinek maximálisan igaza van, mindent a leírt a legprofibban!!!!

Tényleg keress szoptatási tanácsadót, ha nem tudsz, segítünk. :)

2011. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Én nem szoptatok, több okból is.

2 hónapos koráig szoptattam, de még mindig sírtam közben, mert úgy fájt. És jól kapta be a melleimet.

Képes 50 percig is "nyamnyogni" a melleimen, úgy, hogy érdemben nem eszik, ennyi idő alatt 80-100gr tejet eszik, ez kevés,ezért kell a tápszer. Nem látom értelmét annak, hogy még tovább a mellemen legyen.

Ahogy elkezdek szoptatni erős fejfájásom lesz, de ma már fejésnél is volt, így ezt csak mellékesen említem.

Mindig mérnem kell, szerencsétlen gyereket evés előtt és után is zaklatom, evés előtt még csak csak, de evés után rárakni a mérlegre, levenni, közben kibukik egy csomó tejet az emelgetések miatt, ha elaludna én egész biztos, hogy felébresztem a méréssel. Ha meg nem mérem, és egy idő után elkezd sírni, akkor meg pánikolok, hogy mitől sír, biztos éhes, ki tudja mennyit evett. Ezért mérem, de szenvedünk.

NAgyjából ezek a FŐBB okok amiért nem szoptatom a gyerekemet, hanem fejem neki a tejet

2011. aug. 21. 08:23
 10/34 anonim ***** válasza:
Nekem talán kicsit rosszabb a helyzetem. 6 hetes a babám, kb soha nem volt olyan, hogy minden szopizás után aludt volna! Napi max 2szer van olyan, hogy alszik 2 órát, de van olyan is, hogy csak 1et. Közben meg minden cicizés után látom rajta, hogy álmos, csukódik le a kis szemecskéje, de nem alszik el. Mindig felriad. Az egész napom kb abból áll, hogy próbálom altatni. De már beletörődtem, és csak reménykedni tudok, hogy változni fog a helyzet hamarosan
2011. aug. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!