Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan boldogultok 2 gyerekkel...

Hogyan boldogultok 2 gyerekkel, akik még csak szokják egymást?

Figyelt kérdés
Az egyik 2,5 éves, a másik 3 hónapos. A pici nagyon sírós, ha nem eszik és nem alszik akkor szinte mindig kézben kell ( kellene ), hogy legyen, különben sír. A nagyobbnak kezd ebből elege lenni....:) tűri, hogy etetem, hogy pelenkázom és foglalkozom vele, de azt, hogy állandóan kézben legyen....na, azt azért nem. Őszintén szólva nekem is lenne más dolgom néha. Ha hagyom sírni, akkor csak jobban bele lovalja magát. Mit tennétek?
2011. aug. 21. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

ülj le a nagyobikkal beszélni míg a ksiebik alszik.


rekad le a földre és hívd oda anagyot játszatok 3. majd te menj ki és a nagyobbikal eljátszanak együtt.

2011. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Négy gyermekes(11,9,7,2,5 évesek) anyukaként egyetértek abban,hogy együtt játszatok de egyedül hagyni nem szerencsés.Ki kellene deriteni miért sir a pici? nem eszi magát tele vagy fáj a hasa?Hidd el tudom,hogy nehéz én is csináltam 6 évig.Nekem az a tapasztalatom,hogy apukát is be kellene vonni ebbe a kérdésbe mert ki fogsz merülni és az senkinek nem tesz jót.
2011. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már születése óta sokat sír. Napközben fél órákat alszik, nem sokat. Hát, hogy elég e neki, nem tudom, de max 130ml, amit eszik egyszerre, többet soha, különben fáj a hasa. Ahogy leteszem nyafog....egyébként nehezen alszik el, még az ágyában elalvás előtt tekereg, mozog, állandóan jár keze lába.
2011. aug. 21. 14:34
 4/10 anonim válasza:
Biztos,hogy fáj valamilye.Azért nem tud pihenni.Nem bukik vissza sokat?Tud büfizni?
2011. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
baba shiatshu masszázs vált be,nagyon könnyű megtanulni, meg a hordozókendő.így még a naggyal is tudtam játszani,babaklubba menni,főzni.
2011. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan "csak" 2 gyerekes anyuka vagyok,de 100%,hogy fáj valamilye a kicsinek.Ne hagyd ammyiban,mert ez Nektek se jó így,Neki meg pláne nem,mert szenved.Nem tudom mennyivel született,illetve hányszor eszik egy nap,de az alkalmankénti 130 ml nekem elég kevésnek tűnik.De valószínű,hogy nem véletlen az,hogy csak ennyit eszik.Az is lehet,hogy a gyomorszájjal van valami gond,vagy a pocakkal.Menj utána a dolgoknak.
2011. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. A kicsi hasfájós volt, mindig kézben akart lenni. A nagy viszont nem angyon tudta elviselni, hogy a kicsivel foglalkozom egész nap. Ezért beszereztünk egy mei tai-t. Ha a kicsi nyűgös volt, akkor magamra kötöttem, és közben játszottam a nagyobbal.

Ez nagyon megkönnyítette/megkönnyíti az életünket. És ezen kívül jól jött/jön egyéb helyzetekben is: fogzás, szeparációs szorongás, séta (így tudom fogni a nagy kezét), házimunka (a kicsi a hátamon, a nagy segít) stb.

Úgyhogy szerintem érdemes lenne kipróbálnotok valami babahordozót (kendő, mei tai, SSC).

Bocs, hogy off volt, de gondoltam leírom, hogy nálunk hogy működik. :)

2011. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, én leszek az, akit lepontoznak. Sokáig kellett járnom fejlődésneurológushoz a kisfiammal és felvetettem neki a kendő gondolatát. Na, meg is kaptam a magamét. Abszolút ellenezte, a baba nem mozog természetesen, és ha rosszul van megkötve- ezért vannak a tanfolyamok és nem a youtobe - akkor visszafordíthatatlan problémákat okoz a gyermekeknél. Nagyon jó minőségű kenguruk vannak, akár hosszabb hordozásra is vannak már kitalálva, a teszvaterán pár ezer forintét - sokkal olcsóbban a kendőnél - én abban hordoztam magamon a kisfiamat és nagyonis jó volt. ő sem volt belepasszírolva a hátamba-hasamba, mégis jól érezte magát. Én a kengurut javaslom és mindenképpen egy kivizsgálást a picinek. A kisfiam hasfájós volt....én aztán tudom, mi az az ordítás. 6 hónapos korában múlt el, addigra alig maradt idegrendszerem bevallom őszintén. Aztán egyik napról a másikra vége volt.

Kitartás kívánok neked, hidd el véget fog érni nemsokára ez az állapot!

2011. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Off, elnézést:

Nem akarok vitázni, de!

Ha valaki kendőzni akar, akkor - ahogy te is írtad, nem youtube, hanem - ajánlott elmenni előtte egy tanfolyamra, hogy tutira ne hibázzon az illető.

Viszont vannak olyan hordozók (mint pl. a mei tai vagy az SSC), amiknek a felvételét nem lehet elrontani!

Ráadásul a kenguru pláne nem jó választás, mert a baba lába csípőből lóg, ez nem feltétlenül tesz jót a csípőfejlődésének. Míg a fent említett hordozókban ún. terpesztő-guggoló tartásban van a baba, és kifejezetten jót tesz a csípőjének.

(Az ortopédiára mikor mentünk, és a baba mei tai-ban volt, az orvos megdicsért, hogy milyen jó a babának, ha terpesztartásban van a lába!)

[link]

2011. aug. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam nálunk sem aludt napközben, állandóan kézben volt. A lányom akkor volt 2 éves és nagyon anyás. Eleinte Ő is szeretgette a tesót, utánzott, segített sokat, de idővel besokallt, jött a féltékenység, bántotta a tesóját és engem is. A fiam most 10 hónapos jól ellene egyedül, de a lányom mai napig piszkálja időnként. Balázs 3-4 hónapos volt, amikor már le lehetett tenni, nem igényelte az állandó közelségemet. Kitartás! Tudom, hogy nagyon nehéz de ezen a korszakon is túl leszünk.
2011. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!