Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a babák, akik 7-8 hónapig...

Azok a babák, akik 7-8 hónapig tudtak anyatejet kapni, utána mit kapnak helyette, tápszert?

Figyelt kérdés
Mit adtok a babának reggel és este, hamár nincs anyatej? Mert egy ilyen korú baba már nem biztos, hogy elfogadja a tápszert a finom anyatej után.
2011. aug. 22. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy én 10 hós koráig tudtam szoptatni a babámat, de mivel már kb 2 hónapja kapott savanyított tejtermékeket, így az anyatej elhagyása után reggel egy pohár tejet kap, este pedig tejpépet (valamilyen gabonásat, rizseset, müzliset)
2011. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ettől félek, amitől a kérdező. Esetleg ha fejnél és kapna anyatejes pépet azután, miután már nem tudsz szoptatni? 8. hónaptól már kaphat babajoghurtot, sima joghurtot, sajtot, (ezzel lehet sűríteni a főzelékeket), kefirt, túrót, ilyeneket. Ez is tejalapú.
2011. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7 hónapos korától pótoltam tápszerrel, 8 hónaposan már nem kínoztam a szopással, nehezen ment, és csak pár csepp a végén. Maradt a cumisüveg tápszerrel. Az én babám gond nélkül váltott, a Beba finom tápszer.
2011. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tápszer, ill. kecsketej a piacról. 300 ft/l, felforralom, és 3 nap alatt megissza. Az én fiam 1,5 éves, most már kevesebb tápszert iszik, növelem a kecsketej mennyiségét. 15 hónapos koráig anyatej + tápszer volt a menü (no meg a főzőcske). A tejpépeket 1 éves kora óta nem eszi meg.

A kecsketej áll legközelebb az anyatejhez! És nem vált ki tejallergiát!

2011. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8 hónapig tudtam szoptatni utánna tápszert kapott,gond nélkül fogadta,sőt szereti nagyon!Most 15 hós és még mindíg azt issza reggelire,estére!
2011. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az én babám 6 hónapos, még tudok neki adni anyatejet, de elég kevés van már. Állandóan fejnem kell és csak cumisüvegből tudom neki adni. Viszont tejallergia gyanús és tápszert nem kaphat, de nem is fogadja el, a laktózmenteset sem. Szóval, ha nem lesz anyatej, hogyan tovább? A kecsketej adható tejallergiásnak?
2011. aug. 22. 13:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, adható, mert nem vált ki tejallergiát!
2011. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!