Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám gazdaságosan...

Hogyan tudnám gazdaságosan felhasználni a fagyasztott anyatejemet?

Figyelt kérdés

Mert fagyasztom az anyatejet, de kisebb kiszerelésekben, 60-80 grammosokban (lánykám nem nagy evő, nem eszik meg egyszerre sokat)

Hogyan legyek gazdaságos az anyatejjel a későbbiekben?

Mihez tudnék felhasználni ilyen kis mennyiségű anyatejet, hogy oda tudjam adni a babámnak?


Anyatejes tejpéphez lehet még valamit keverni? Mondjuk 80 ml anyatej, tejpép por és ??? Hogy mondjuk meglegyen a 120 ml.?


2011. aug. 22. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig ennyit fagyasztottam le,és a hozzátáplálásnál a főzeléket nem a levével hanem anyatejjel hígítottam.Ezt a védőnőm ajánlotta,és a kisfiam sokkal jobban elfogadta a főzelékeket így.Aztán szépen lassan kiváltottam a tejet a főzelék levével,de így könnyebb volt a hozzátáplálás kezdete.
2011. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Én mindig sima nestle rizses tejpépet vettem,és gyümölcsturmixal készítettem el neki.De azt mondjuk vízzel csináltam,nem anyatejjel,de kipróbálhatod így és akkor meglesz az adagja neki.

Jó babázását!

2011. aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

tehát rizses tejpép, anyatej és valami gyümölcs bele? Erre gondolsz?

A főzeléket milyen arányban készíted anyatejjel? Remélem nem baj, hogy kérdezek.

Tehát, 80 ml anyatejjel hogyan és mennyi főzeléket készítesz?

2011. aug. 22. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltam,ahogy írtad,tehát víz helyett anyatejet használsz,de mint írtam én így nem csináltam,így nem tudom,hogy milyen lehet...

Hááát,főzelék arányba se tudok sokat segíteni.Főztem krumplit répával pl.azt összenyomkodtam és nem lével hígítottam olyan bébiétel szerűre,hanem anyatejjel.De.ml-be ez nem tudom mennyit jelentett.Szerintem fele lehetett,mert mindig ebéd előtt vettem elő egy zacsival és azt a másnapi ebédhez is felhasználtam,tehát feleztem 2 adagba egy zacskó anyatejet.Persze így is fogsz kidobni belőle,mert elsőre nem eszik olyan sokat,de mégse megy az egész tönkre.És mivel az ízébe benne lesz az anyatej,jobban elfogadja majd.

2011. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak még egy kérdés, ha felengedted az anyatejet, azt aznapra és másnapra adtad a babádnak? Akkor csak simán felengedted levegőn és annak felét melegítetted fel? Másnap a másik felét?
2011. aug. 22. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!