Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogy kezdődik a napja?

Kinek hogy kezdődik a napja?

Figyelt kérdés

Leginkább olyanok válaszát várom, akiknek a babájuk a reggeli szopizás/tápszer mellett már kap reggelit.

Mikor teszitek rendbe magatokat, babátok mit csinál míg a reggelit készítitek, stb?


2011. aug. 22. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Férjem 3/4 7-kor kel, én is vele.

Jó esetben a fiunk még alszik.


Kivasalom a férjem ingét, beveszem a gyószerem és melegítek tejet, kenek kenyeret, stb.

A fiam fél 8-8 körül ébred, sokszor addigra már az ebéd is kész (pl. ma).


Legkésőbb 8-kor ébresztem - ha kell -, utána rövid játék, öltözés (neki) és reggeli. Együtt eszünk, én még pendelyben.....

Utána a fiam felpattan az asztaltól, én elpakolok, ha kell beteszek mosást, beágyazok és megyek tusolni.

Reggeli után pici kora óta zenehallgatás van, ő közben játszik, én meg gyorsan megcsinálom amit kell/tudok.

Most 20 hónapos, de 11 hós kora óta ez a menetrend.

2011. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyan a lányom még tápszert reggelizik, de így néz ki egy napunk:

A férjem elmegy dolgozni fél 7-kor. A kislányunk fél 7-7 körül ébred. Csak akkor kelek fel, ha hallom, hogy már fent van. Akkor elmegyek a fürdőbe, összeszedem magam, beágyazok. Ha végeztem, bemegyek hozzá, felhúzom a redőnyt. Aztán otthagyom, és nekiállok megcsinálni a reggelimet, a kávémat. Általában ha nem kakil be menet közben a kicsikém, akkor meg is tudom enni a reggelimet. Addig ő az ágyban nézelődik, bontja a rácsvédőt, felhúzza a zenélő macit.

Ha van kaki, akkor tisztába teszem, felöltöztetem, és kiviszem a szőnyegre (konyha-étkező-nappali egyben van). Amíg eszek, ő pakolászik. Általában fél 8-8 körül szokott reggelizni.

6 hónapos kislány anyukája

2011. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
SZia! A kisfiam 1 éves, a nagy 2,5. A kicsi kb 6 körül kel, ekkor tápszert kap. Általában a nagy is ekkor kel. Ilyenkor még próbálunk kicsit pihenni az ágyban, mind a négyen a franciaágyban. 7kor reggelizünk. A férjem készülődik munkába, én készítem a reggelit, a gyerekek rohangálnak, "játzsanak", vagy elég sűrűn ordítoznak, mert éppen összevesztek valamelyik játékon, néha segít a nagy apának ágyazni. Kb fél 8-ra befejezzük a reggelit, a férjem elindul dolgozni. Utána gyorsan leszedem az asztalt, közben a nagy mesét néz. Gyorsan készítek nekik tízórait, felöltözünk, és negyed 9-kor indulunk a játszótérre.
2011. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaz még a lányom sem kap reggelit de leírom.

Fél8 körül kelünk együtt, anya-apa-csemete. Hancurozás a nagyágban, majd didizik, öltözünk,míg én a ksicsajt rendbeteszem,apa elkészíti a kávét utána lánykámmal elmegyünk bevásárolni,és nálunk ezt követően van csak reggeli, mármint nekem, ő akkor kap tízórait.

Most változik a felállás,mert elhagyta a délelőtti alvást,így én kelek 7 előtt holnaptól,hogy gyors feldobjam az ebédet, és feltöröljem a konyhát mire a család többi tagja felébred. 9 hónapos múlt a csemetém.


Nálatok hogy indul a reggel???

2011. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, ahány ház annyi szokás, jó volt olvasni:)


az én fiam 10 hónapos, jó esetben 7 körül ébred, van hogy 6kor.Nem kelek fel előbb, mindig is nagy alvó voltam, már a 6 órás kelés is megterhelő néha:)hozzáteszem, éjjel még felkel egyszer szopizni.

Mikor felkelt átveszem magamhoz és játszunk picit az ágyban, aztán megszoptatom, visszateszem az ágyába, elvan míg megmosakodok, és összedobom a reggelit.

Együtt reggelizünk.

Változó, hogy apa mikor megy el, építőiparban dolgozok, van hogy 6kor indul, van hogy később, ha teheti velünk eszik.

Amúgy néha jó lenne, ha lenne külön szobája fiamnak, több mindent tudnék csinálni míg játszik az ágyban, de egy kis lakásban lakunk, együtt az étkező-nappali-háló, és mikor látja, hogy mászkálok, ki akar jönni.


Ha másnak van kedve, írja le, szívesen olvasom:)

2011. aug. 22. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi mondhatni szerencsések vagyunk, le is kopogom.. :-)

Általában fél9kor szokott ébredni a kislányom, de volt már olyan is, hogy 9kor ott álltam az ágya mellett, hogy keljen már fel. Akkor szoktam vele kelni, ha esetleg előző este későn tudtam lefeküdni, és másnap reggel 7kor nehéz volt a kelés. Én felkelek, elmegyek a fürdőbe összeszedem magam, csinálok kávét, kiülök a teraszra és megiszom, a lányom ha már felkelt, akkor elbeszélget magával meg a rácsvédővel a kiságyban, na meg persze lebontja, úgy, ahogy illik! :-) Miután megittam a kávét, megcsinálom neki a tápszert, mellé a teát, felhúzom a rolót, pelenkacsere, öltözés, aztán jön az evés.. 10-15 perc játék utána pedig ismét alszik..és így tovább... :-) Holnap lesz 4hónapos.

2011. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, tényleg mázlista vagy!mi 4 hónaposan hajnal 4-5kor keltünk, akkor már nem akart visszaaludni....és hiába húztam fel a rolót, tök sötét volt kint....hála Istennek, hogy most már tovább alszik:)
2011. aug. 22. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!