Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen káros hatása lehet, ha...

Milyen káros hatása lehet, ha a baba a hozzátáplálás során nem kapja meg a napi 500 ml tejalapú táplálékot, hanem csak 400-at?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne.
2011. aug. 23. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmilyen. Ezek csak átlagolt, irányadó számok. Ha nem igényli a baba, nem kell erőltetni. Az enyém pl mostanában több tápszert iszik, mint az "előírt", mert ebben a dög melegben nem igazán kívánja a főzelékeket, éhen nem maradhat, úgyhogy ez van.
2011. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem iszik meg fél liter. Próbáltam neki adni tejpépeket, később mikor már ehette a joghurtot, túrót, sajtot, de ezekből nem eszik meg nagy mennyiséget. A tápszerből pedig soha nem jön össze a fél liter.

Mikor kérdeztem a védőnőt, azt mondta mindegy, ha korának megfelelően változatosan táplálkozik és jó az étvágya.

Egy ideig én is aggódtam, de nem tudom beleerőszakolni a tejalapú élteleket, viszont minden más nagyon jóízűen megeszik. Most már nem izgulok ezen annyira, hiszen szépen fejlődik.

Amúgy mennyi idős a babád?

Ha gondolod te is vezess be nála bizonyos ételeket, ha már annyi idős, hogy ehesse ezeket: tejpépet, babajoghurtot, natúr joghurtot, kefírt, túrót, sajtot. Így meg fogja kapni a megfelelő tápanyagokat, vitaminokat.

2011. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 hónapos korában úgy döntött, hogy nem kell neki az anyatej és nem is fogadta el pedig mindent kipróbáltunk.A tápszert is csak talán 1 hétig és azóta csak éjjel félálmában iszik belöle kb 180ml-t.Már csak kanállal eszik most lesz 9 hónapos és makk egészséges.Tápszer csak éjjel van akkor is csak akkor ha felébred.
2011. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
semmi, fiam szintén elutasította a tápszert 7 hónaposan (akkor már csak az volt), egyszerűen nem volt hajlandó meginni se nappal, se éjjel. Kb fél évig reggelire-vacsira ahogy kijött a lépés, tejpépet kapott, aztán már azt sem ette. most néha Cheerios-t eszik kb 1 dl tápszerrel. Szépen fejlődik, és bár nemigen eszik tejfélét (érzékeny is), próbálok az étrendjében magasabb Ca tartalmú elemeket csempészni.
2011. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
6 hós a lánykám, hozzátáplálok már és csak érdekelt volna, én még szoptatok, csak ha esetleg úgy alakul, hogy elfogy a tejem és nem fogadja el a tápszert, legalábbis nem fél litert, akkor lehet-e baj? Mert már többször kínáltuk neki, de nem kell neki. Ezért kérdeztem és köszönöm a válaszokat
2011. aug. 23. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!