Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdjük a hozzátáplálást....

Most kezdjük a hozzátáplálást. Így jó lesz?

Figyelt kérdés

Eddig 4* szopizott, ő alakította így, hízik rendesen.


Tehát, ha:

reggel és este lenne szopi és közte ugyanúgy két étkezés lenne, ami főzelék-gyümölcs.

vagy próbáljak egy 3. étkezést beiktatni, ha igen, mikorra? (reggel 8kor szokott lenni az első és este 8-kor az utolsó szopi)


Nyilván ezt hosszútávon értem,nem most hirtelen


2011. aug. 23. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnő azt javasolta, hogy legyen meg a napi 5x étkezés. Nálunk most így néz ki:

Reggeli 7 körül: tápszer

Tízórai 9 körül: gyümölcs

Ebéd 12 körül: főzelék, 2 naponta hússal

Uzsonna 16 óra körül: tejpép vagy joghurt vagy kenyér vagy péksütemény

Vacsora 20 körül: tápszer.


Hozzátok igazodva, szerintem ha reggel-este szopi lesz, érdemes lenne 3 étkezést majd lassan bevezetni. Majd ha 8-9 hónapos lesz, a gyümölcs nem fogja annyira eltelíteni, nálunk ez a tapasztalat.

De úgyis jelezni fogja a baba ha nem akar enni, attól ne félj :)))

2011. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ugyanígy van időben elosztva, csak nekünk nincs reggeli-tízórai, hanem 8kor van reggeli.
2011. aug. 23. 14:34
 3/4 A kérdező kommentje:
kevesebbet kapjon reggelire és akkor iktassak be 10kor tízórait (pl. gyümölcsöt)?
2011. aug. 23. 14:35
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem kell az 5 étkezés. ebből 2 könnyebb (pl.tízóraira, uzsira csak gyümölcs), így éhes lesz ebédre, vacsira.


eleinte hagyd meg a 4 szopit, és az egyik délelőtti (vagy déli) után kínáld gyümölccsel. de ha ilyen sok idő telik el 2 szopi közt, akkor lehet, hogy az fog beválni, hogy közte próbálod a hozzátáplálást.

2011. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!