Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha használok légzésfigyelőt...

Ha használok légzésfigyelőt akkor altathatom hason is 3 hetes babámat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 17:26
1 2
 1/20 anonim válasza:
11%
Nemszabad hasra fektetni, én ugy szoktam hogy oldalra fektettem a babát. és így nyugodtan tudtam aludni.
2011. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem viszonylag kis súllyal született a lányom, 2800gramm, és én a 2. héttől hason altattam mert háton egyáltalán nem tudott elaludni. Szerintem semmi baja nem lesz ha még légzésfigyelőd is van akkor meg tuti. Nekem légzésfigyelőm sem volt. Most 2 éves nagylány és várjuk a tesót!
2011. aug. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
Én is ugyanúgy, mint első válaszoló. Bár hozzáteszem, napközben elalszik néha hason, de éjjel, a kiságyban mindig oldalt van.
2011. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Amikor kicsi volt, oldalra fektettem, elfordulást gátló párnába, amikor kinőtte ezt a párnát hasra fektettem, és azóta is hason alszik pedig ma már 17 hónapos!
2011. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a kérdés amire nagyon eltérő válaszokat fogsz kapni. A mi fiunk 2 hetes kora óta alszik hason, háton vagy oldalt kitámasztva mindig felébredt. Nem volt légzésfigyelőnk, szerencsére nem lett baj. Mondjuk 3 hetesen már nagyon szépen tartotta a fejét és át is fordította a másik oldalra.
2011. aug. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam első itthon töltött éjszakától kezdve hason aludt (volt légzésfigyelőnk).

Egyébként mindegyik alváspóznak megvan a maga hátránya:

- a sokak által kedvelt oldalt fektetés nem tesz jót a csípőknek

- hanyatt fekve ha bukik a baba, könnyen a légutakba kerülhet a visszabukott kaja, mivel nem fordítják el a fejüket ösztönből

- hason fekvésre meg ugye a bölcsőhalált írják, mint veszélyforrást.


Szóval így akarj jót a gyereknek....

Én azon a véleményen vagyok, hogy úgy aludjon a baba, ahogy szeret, ahogy kényelmes neki. Az enyém csak hason tudott. 23 hónapos lesz, még él, egészséges, és érdekes módon legtöbbször hanyatt és oldalt alszik, hason nagyon ritkán látom. :)

2011. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%
Nekem azt mondta a doktorno, hogy a legzesfigyelo elengedhetetlen, de ne altassam hason akkor sem. Mondjuk, enelkul is csak haton vagy az elejen oldalt fektetve altattam.
2011. aug. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én háton nem mertem volna soha altatni. Ha életlenül bukna álmában úgy könnyebben lesz baja, ha hason van akkor ki tud folyni. Az én lányom első naptól hason aludt!
2011. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, erre a kérdésre valóban nagyon eltérő válaszok érkeznek, én is színesítem a palettát: a mi doktornőnk pedig minden alkalommal azt hangsúlyozta, hogy amikor csak lehet, legyen hason a gyerek, és aludjon is úgy - kiemelte, hogy ha van légzésfigyelő. Az ok pedig az, hogy ez a pozíció sokkal jobb a csípőjének, gerincének, és kényelmesebben is alszik. Nekünk párszor becsipogott a cucc, de mindig kiderült, hogy tévesen.. A döntés a Te kezedben van.
2011. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok (11:59-es), most olvasom az előttem szólót, és ezzel is egyetértek, még egy ok, amiért szerintem igenis jó a hason fektetés, főleg, ha bukós a baba..
2011. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!