Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki ad a 6 honapos gyermekének...

Ki ad a 6 honapos gyermekének kekszet a teájába? Sokan azt állítják hogy már kikell probálni. De én nemakarom hogy a gyerekem lisztérzékeny legyen.

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Teájába? Ez érdekes, Én gyerekekkel foglalkozom, de sosem hallottam még erről. Gyermekem is van, aki jelenleg 16 hónapos, de megmondom őszintén, hogy Én a kezébe nyomtam a háztartási kekszet és a babapiskótát is. Nem áztattam teába előtte sosem.

Ezt ki mondta, vagy hol olvastad?

2011. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor elmesélem neked, hogy anno oviban és kisiskolás korunkban teába áztatott keksz volt az uzsi időnként. Jujj de rühelltem. Szóval van ilyen.
2011. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért szokták javasolni, hogy áztasd teába, mert úgy puhább, és könnyebben elmajszolja a baba.
2011. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már 5 hónaposan adtam a kekszet gyümölcsel, meg tápszerbe is kevertem. Nagyon jó uzsonna a kislányomnak. Sokan nem merik, de én megpróbáltam és semmi baj nem lett. Teába áztatva nem próbáltam, de hallottam róla. Hasmenés esetén szokták adni, mint diétás ételt.
2011. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mostani ajánlás szerint a hozzátáplálás, kóstoltatás kezdésénél be kell vezetni a glutént, pont a lisztérzékenység elkerülése miatt.

A védőnők a háztartási kekszet javasolják. Én inkább vettem glutént is tartalmazó gabonapépet, van, aki babakekszet vesz inkább, de van, aki inkább otthon süt babakekszet.

Nem csak teába lehet áztatni a kekszet, babapiskótát, hanem anyatejbe, tápszerbe is. Ha már kóstolgat, eszik a baba gyümölcsöket, akkor a pépbe is bele lehet tenni.

Én ma adtam először a kisfiamnak babapiskótát, egy felet belereszeltem a tízóraiba. Ő 5 hónapos múlt.

2011. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy anyatejbe, tápszerbe vagy gyümölcsbe áztatva adjad neki, hiszen így felpuhul és könnyen meg tudja enni. Lányomnak sokáig nem volt foga, így nem igazán tudod a babakeksszel mit kezdeni, mert nagyon kemény volt neki.

Háztartási keksz helyett én is inkább babakekszet vettem neki.

2011. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

7 hó előtt jó, ha kap glutén tartalmú ételt. de ez nem jelenti azt, hogy csak keksz jön szóba (helyette kenyér, zsömle, zabkása).


gondolom, aki kekszet ad, az beáztatja, hogy könnyebben harapja a pici.

2011. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!