Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy egy másfél hónapos csecsemő, alig alszik egész nap? Éjféltől reggel 6ig alszik, majd délelőtt 2 órát, ebéd után 2 órát, majd ma, du.3tól egészen este 9ig max.15 percet aludt. Mennyit alszik 1-2 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy 2 etetés között 1 órát legalább alszanak.Nem hasfájós, nem éhes, de úgy ordít, hogy az már elviselhetetlen,bezzeg ha fel van véve, akkor csönd van. Nekem sajnos nincs időm arra, hogy kézben legyen egész nap!Van mellette más is, akit el kell látnom....Köszönöm előre is a válaszaitokat!
2011. aug. 24. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem normális, 15-16 órát simán kéne aludnia, de gondolj bele, te is nyűgös vagy ebben a hőségben, nekik ez még rosszabb, sokkal fejletlenebb a hőháztartásuk.

Próbálj nap közben is félhomályt csinálni, venillátor stb. hogy tudjom pihenni. Nyugodtan megfürdetheted többször is langyos sima vízben.

Pihenőszékben nem marad el melletted? Esetleg adamo (féle) hinta? Próbáld mindig más helyiségben, más pozícióban leraki, hátha talál valami érdekes látnivalót magának.

Azért 6 hetesen még nagyon pici, érthető hogy vágyik a közelségedre....

2011. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 hónapos koráig nem aludt nappal, max. csak néha 20 percet. Éjjel aludt kb. 11-12 órát (közben néha felkelt és evett).

Én is azt hittem ez kevés, de azt mondta a doki, hogy egyrészt lehet, hogy ő ilyen gyerek és ez is elég neki, vagy rossz időben altatom őt. Hát én próbálkoztam aztán máskor is elaltatni, de semmi. Aztán 3 hónaposan kifordult magából és napi szinten kb. 15 órát aludt, napközben is többször órákat.

2011. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vágyik a közelségedre, ennyi.

Esetleg szerezz be gy babahordozót (kendő, mei tai, SSC), nekünk nagyon bevált.

Az első babám hasfájós, nyűglődős, kézbenlevős volt, már őt is mei tai-ba tettem, jó volt.

Aztán amióta megszületett a második, azóta pláne megváltás a mei tai, mert a kicsi is nagyon nyűglődős, csak akkor jó, ha kézben van, viszont így van szabad kezem, tudok foglalkozni a nagyobbal, tudok házimunkát végezni, és mindenki nyugodt.

Bocs az offért, csak gondoltam leírom a mi élményeinket ezen a téren.

2011. aug. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán segítene ha segítenél neki elaludni. Csak eleinte, ringatással, fektesd a hasadra simogasd, pár alkalom és megnyugszik, tudja, hogy ott vagy. Aztán már talán aludni fog egyedül is. Szerintem nagyon anya hiánya van, azért akar ölben lenni:-) Le fog róla szokni.
2011. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!