Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fülbelövés vagy füllyukasztás...

Fülbelövés vagy füllyukasztás - melyiket és miért?

Figyelt kérdés

Azt olvasom, hogy a tűvel való lyukasztás nem roncsolja annyira a szöveteket, de nagyobb lehet a fertőzésveszély és fájhat is.

Melyiket válasszam a kislányomnak?

Esetleg, ha nektek nagy korotokban fúrták/lőtték - mi a tapasztalatotok?


2011. aug. 25. 16:58
1 2
 1/17 skarma ***** válasza:
31%

Szerintem gyerekkorban teljesen felesleges a fülbevaló, csak idegen anyag van a gyereked testében... majd ha felnő, ő eldöntheti, hogy akar-e...

Egyébként mindkettő fájdalmas.

2011. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

Kislányomnak 3 hónapos korában lövettük ki a fülét, természetesen sírt egy kicsit, utána aludt egy nagyot és mire felébredt el is felejtette az egészet. Sem akkor és azóta sincs vele semmi probléma, még csak be sem pirosodott Neki. Pár napig alkoholoztam meg fürdés után forgattam és kész, azóta ki is cseréltük már egy szép köves arany fülbevalóra. :)

Nekem is annó kilőtték a fülemet és emlékszem is rá mert tízen pár éves voltam, amikor belőtték csak azt mondtam, hogy ssszzzz és kész is volt, csak egy pillanatra éreztem mintha picit megszúrtak volna... ennyi!

Füllyukasztásról nem tudok nyilatkozni.

2011. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Fülbelövés azért jó, mert rögtön belelövik a fülbevalót a fülébe, viszont, amit olvastál...igen, roncsolja a fület. Inkább lyukasszátok. Megfelelő kezelés mellett NEM fordulhat elő baj.
2011. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Az én kislányom 4 hónapos volt mikor belövettük a fülbevalót.Nekem azt mondta a védőnő jobb ha először megkapja az oltásokat(2,3,4 hónapos)így mi a 4 hónapos oltás után lövettük be.A fülbelövés csak egy pillanatig tart és inkább a hangtól ijednek meg.Már 17 hónapos és sose volt gond vele,mi is kicseréltük már neki aranyra.Tűvel biztos hogy nem szúrattam volna ki neki,az sokkal jobban fáj.És tovább is tart.
2011. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

szerintem is lyukasszátok.

én lövettem még egy fülbevalót magamnak és mikor kivettem,hogy másik fülbevalót tegyek bele mert fájt tőle a fülem,úgy rá volt szorítva begyulladt.

nem tudtam benne fülbevalót hordani utána és egy pici csomó maradt a helyén.

18L

2011. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Nekem 5 évesen lövették ki a szüleim, és nem éreztem belőle semmit, szerintem jobb, mint a lyukasztás. Ez sokkal rövidebb.
2011. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Mind két lányomnak lyukasztattuk. Gyorsan meglett, be sem gyulladt... Persze sírtak, de leginkább azért mert le lettek fogva (2 hónapos volt az első, majd 6 hónapos a másik lányom mikor lyukasztattuk).

Nekem annó lőtték, és rettentő élményként maradt meg. Na meg a lövés roncsolja és nem is mindegy milyen fülbevalót tetetsz bele. Amit mi vettünk, azt lőni nem lehetett.

2011. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
5 éves voltam, mikor kilyukasztották tűvel. A mai napig emlékszem, mennyire sírtam és a tesóm és az unokatesóm is. Kislányom most 5 hónapos, szeretnék neki fülbevalót, de állandóan a fülét piszkálja így is, úgyhogy a fülbevalózást elnapoltam. Én a fülbelövést javaslom, csak vigyázz, ki ne szedje a füléből azt a pici fülbevalót, mert unokatesóm kislánya kiszedte és le is nyelte. :D Később a pelusban találta meg.
2011. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Mi lövettük,szerintem az a jobb,mert gyorsabb,egyből a fülbevalót lövik bele,2 hónapos volt(csak két hónapos kortól vállalta,akit hívtunk,gondolom az oltás miatt),most cseréltük ki hétfőn.Semmi gond nem volt vele,be sem gyulladt neki.Szerintem jobb ilyen korban,mint később,én nem örültem volna,ha felnőtt korban kell csináltatnom.Kicsi még,elfelejti ahogy mi is.Azt mondta a fülbevalós is,hogy jobb most,mert később csak szoronganak,félnek tőle,van hogy kergetni kell a gyereket a lakásba hogy a másodikat belője.Amúgy 3500 Ft volt fülbevalóval együtt és házhoz jött.
2011. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Még mielőtt hazajöttök, a kórházban szoktak lyukasztani, utána már csak fülbelövéssel oldják meg!
2011. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!