Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos, anyatejes babámmal...

5 hónapos, anyatejes babámmal egy hete kóstoltatom az almát. Most olvastam utána, milyen káros hatásai lehetnek a 6 hónapos kor előtt megkezdett hozzátáplálásnak. Mit csináljak? Hagyjam abba a hozzátáplálást vagy már mindegy?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hááát, azért ez nem olyan tragédia ez. Sokaknak nincs teje, és max 6 hós korig tudnak szoptatni ők is adnak mást, mégis egészséges a legtöbb gyerek!
2011. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az almával semmi bajt nem okozol, arra nem szokott allergiás lenni senki.
2011. aug. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tragikus, de nyugodtan szoptathattam volna még egy hónapot, mielőtt elkezdem a kóstoltatást. Most tönkretettem a jó kis anyatejes bélflóráját...
2011. aug. 25. 23:12
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem az allergia miatt aggódom.
2011. aug. 25. 23:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Semmit nem tettél tönkre. Ha jól értelmezem, nem hagytad abba a szoptatást, hanem megkóstoltattad a kisbabával az almát, azaz naponta néhány kiskanállal adtál neki. A székletén is láthatod, hogy az még majdnem olyan, mint régen. A bélflóra fokozatosan változik meg, ahogy a gyerek képessé válik megemészteni az újfajta táplálékot.

Nem hiszem, hogy ez a "hat hónapig csak anyatejet" szabály tényleg annyira életbevágó, hogy lelkiismeret furdalásod kéne hogy legyen a gyümölcs adása miatt.

A kisbabád túlnyomórészt még szopik, és gondolom ez így is marad még egy ideig. Szerintem ez a lényeg.

2011. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Aki fruktózérzékeny, az allergiás az almára.

Nem tragédia, hogy elkezdted, de én kivárnám a 6 hónapot, pláne, hogy anyatejes.

2011. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Semmi baj, ne aggódj! A kóstoltatás még nem ugyanaz, mint kiváltani egy-egy étkezést. Nagyon ügyesen, fokozatosan csinálod, továbbra se siesd el! Az én kislányom is 5 hós volt, amikor ismerkedni kezdett az almával, és a kanalas étkezéssel. Aztán 6 hós korától folytattuk tovább az őszibarackkal, burgonyával, stb. Az anyatej volt még ekkor a fő tápláléka és szopizott is 18 hónapos koráig. Egyébként sem kell percre pontosan figyelni ezeket a dolgokat, hidd el, hogy a babák szervezete sem úgy működik, hogy egy perccel a 6 hós kora előtt még nincs készen a hozzátáplálásra, utána 1 perccel meg már igen.

Jó egészséget nektek!

2011. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minel kesöbb kezded a kostoltatast,annal nehezebben fogja elfogadni az uj izeket. Ez csak egy ujabb ostobasag,ezert nem eszik rendesen sok baba.
2011. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd abba a hozzátáplálást és 6 hónaposan kínálj neki valamit újra.
2011. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányom most 5 hónapos.Nekem most kelllet elkezdeni a szopiztatás mellé heti 2db.háztartási kekszet lereszelve anyatejcsivel.Azt mondta a dokink,hogy tartalmaz valamit a keksz amire a babának szüksége van a tejcsi mellé.Bár én inkább csak szopiztatnék.
2011. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!