Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jött nekem mindenki...

Miért jött nekem mindenki azzal, hogy idővel könnyebb lesz?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy kialakult egy napirend, nem érzek semmit sem könnyebbnek, sőt! Inkább százszor a hasfájós korszak, mint a fogzás. (5 hónapos)

Másoknak tényleg könnyebb lett idővel?


2011. aug. 26. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem ijesztegetes keppen irom de en ezt a kerdest a 16 honapos fiamnal tettem fel aki azota mar 18 honapos. :) Ugyhogy en mar 18 honapja varom, hogy konnyebb legyen.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sosem lesz könnyű!!

Majd jön a szeparációs szorongás, a dackorszak....... a kamaszkor....

de mindig lesznek szép pillanatok és persze ott lesznek ők a kik megnehezítik, de megszépítik az életünket.

2,5 éves és 10 hónapos fiúk anyukája

2011. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon szubjektív, hogy ki mit érez könnyűnek vagy nehéznek. És a babák is különböznek.

Szerintem a gyerekgondozás/nevelés sosem volt könnyű és nem is lesz addig, amíg ki nem repülnek otthonról, csak mindig más fajta nehézség van.Hiszen sorba jönnek a dolgok. Fogzás után az önálló mozgás (ha megtanul jrni majd rohanhatsz utána), szobatisztaság, önálló evés/öltözködés, majd dackorszak, majd az intézménybe szokás, majd az iskola, majd a kamaszkor stb.


No meg ha közben jönnek a kis tesók, akkor párhuzamosan kezdődik elölről...


Meg kell tanulni mindig a szépséget megtalálni az adott korban, és örülni annak, ami jó van benne.


Próbálj a gyerek mellett olyan foglalatosságot találni magadnak, ami kikapcsol, de nem a gyerekkel kapcsolatos. (Legyen az olvasás/séta, nyelvtanulás, torta sütés, bármi) Így nem szűkülsz be.


Nehéz napok mindig vannak, aztán másnap már csak mosolyogsz rajta.


Kitartást, és sok örömöt Nektek!

(eddig) 2 gyerekes anyuka

2011. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mióta másznak, szabadon közlekednek a fiaim, azóta könnyebb. kb 8-10 hós koruktól. Most voltak 1 évesek, tegnap pl beszabadultak a nővérük (3) szobájába, és 1,5 órát ott játszottak. Igaz szétrobbantották rendesen a szobát, de nagyon szépen elvoltak. LÁnyom 3 lesz, ő is szépen eljátszik egyedül is, rajzol, nyomdáz, színez, kirakóz, stb. Ha ilyet jelent a könnyebbség.

Amúgy meg mindig el kell látnod őt/őket, ebben nem lesz könnyebb szerintem, csak ha már neki nem kell külön főzni pl, vagy megfürdik egyedül, stb. De az még nálunk is odébb van.

2011. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azert mondjak soka ezt, hogy megvigasztaljanak.

Ha valaki azt mondja Neked akkor, hogy hidd el ez csak rosszabb lesz es minden nehezebb es kilatastalan a helyzeted, akkor teljesen depresszios leszel.

En ugy vagyok vele, hogy talan majd holnap jobb lesz....ha nem akkor varom a kovetkezo napot es addig is orulok annak, hogy csak ennyi a baj.

Egy fogzas nem a vilag vege :) mondom, ugy, hogy lassan 1.5 honapja nem aludtam szinte semmit 4 fog miatt.

ha ez a 4 kint lesz vegre akkor mar caak negyet kell megszenvednunk...es nem azert irom, igy, hogy megszevednunk, mert en is T/1 ben beszelek magamrol vagy a lanyomrol...ez mindkettonknek szenvedes.

Akkor tenyleg lenne min keseregni ha valami komoly baja lenne a babanak!! De szerencsere nincs es probalj mindent Te is pozitivan nezni es akkor ugy is fogod erezni :)

kitartast!

2011. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő is.

Én is úgy érzem, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Engem is hitegettek az elején hogy könnyebb lesz, aztán minden évben, hogy már csak ez az év a rossz, már csak az... aztán könnyebb lesz. De tényleg csak nehezebb, de mindig másban nehezebb. Van hogy agyilag fáradsz le, van hogy testileg, van hogy mindkettő.

A szomszédunknak viszont olyan gyereke van, hogy soha semmi nehézsége nem volt vele olyan jól elvolt magában, soha nem sírt, semmije nem fájt, éjjel egyszer nem kelt fel. Most hogy már elindult még annyi gondja sincs mint eddig. Ki is jelentette hogy egyszerűen unatkozik a gyerek mellett mert úgy eljátszik magában.

Nem érzi át más problémáját, el sem tudja képzelni, milyen éjszakázni, milyen egy rosszevő gyerekkel, stb. Nem ítélem el ezért, hálát adhat az égnek hogy ilyen gyereke van.

2011. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

engem nem hitegetett senki ilyen marhaságokkal. már mitől lenne könnyebb? mert elindul? hát majd akkor jön a java mikor minden másodpercbe lesni kell mikor kerül életveszélybe és rohanni az ügyeletre ha fejre esik és már miért ne esne fejre???


szerintem ezt magadban kell helyre rakni, én imádtam minden korszakot, minden hónapot, nagyon élvezem és ugyan nehéz de annyi örömet ad! próbálj meg kikapcsolódni, hidd el, ha ki tudsz időnként szakadni, ezerszer könnyebb lesz :)

2011. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én a sok-sok sírásra gondoltam. Persze imádom, és élvezem is az anyaságot, csak arra értettem a kérdést, hogy amikor hasfájós volt, írtam ide kérdéseket azzal kapcsolatban, és sokszor írták, hogy ne aggódj, ha elmúlik, könnyebb lesz. Hát hasfájósan legalább a kezemben megnyugodott, most már ott sem, sehol sem. És ha kijön az első fog, utána jön a többi, utána jön-megy majd, összetöri magát (már kúszik, és már most egy sajtkukac), aztán a dackorszak, a kamaszkor, ahogy mondtátok, mindig lesz valami.

Csak akkor annyian írták, hogy amióta nem fáj a hasa, egy tündér a baba, hogy visszaolvasva a kérdéseim, válaszaim, kezdtem egyedül érezni magam. :)

2011. aug. 26. 15:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha fáj neki az ínye, adj neki nurofent vagy panadolt a fájdalomra, kenegesd dentinox-szal. Nyilván nem bosszantásból sír, hanem mert fáj neki. Gondolom ha nagyon fáj valamid veszel be gyógyszert, és egyből jobban érzed magad. A baba is ember, ugyanúgy működik, csillapítsd a fájdalmát, adj neki hűtött rágókát, maszírozd az ínyét, ha csillapodott a fájdalma, találj ki valamit jó kis játékot, amivel lekötöd. Az is lehet, hogy a nagy meleg is kikészíti, naponta többször is fürdetheted, kapcsolj be légkondit vagy ventillátort.
2011. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az 'idővel' szerintem annyit jelent, hogy amikor már önálló helyváltoztatásra képes (mászik, jár), nem kell neki külön főzni, sokat játszik egyedül, AKKOR könnyebb.


Az én fiam 20 hónapos, és nagyon sajnálom, hogy jövő hónapban kezdenünk kell a bölcsit, mert tavasz óta ez egy szuper időszak (persze, közben tüdőgyulladás, 4 hónap alatt 10 fog, sok-sok ébren töltött éjszaka, de mindezek ellenére), nyílik a kis értelme, próbál beszélni, önállóan enni, egyre több programra lehet vinni stb.

Nekem tényleg könnyebb, mint mondjuk tavaly ilyenkor.

2011. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!