Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél mennyire fontos a...

Kinél mennyire fontos a névnap megtartása? Babánál, kisgyereknél kinél hogy volt? Ugyan úgy tartjátok, mint a szülinapot?

Figyelt kérdés
Nálunk febr. 16. a névnap, márc. 4. a szülinap. Nekem a névnap nem nagy jelentőségű. Baj ha egyben fogom megtartani? (tudom még van idő, de szoktam rajta gondolkodni :-) )
2011. aug. 26. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
most, hogy mondod..nem is tudom mikor van a 2,5 évesem névnapja :S a szülinapokat bulival, tortával, ajándékkal tartjuk
2011. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi külön tartjuk és igen, ünnep, mint bármelyik más.

A szülőnek kell megalapoznia hogy a gyereknek mi fontos és mi nem, amit megtanul az lesz a minta. Annyi, de annyi olyat hallani mostanság kamaszoktól meg fiatal felnőttektől, hogy minek a Karácsony, meg minek a névnap, meg minek a szülinap, hogy szomorú.


Minden ünnep azért jó, mert kicsit kiszakít a szürke mókuskerékből, főleg gyermekként, lehet várni, már reggel mosollyal kel fel hogy a mai nap az ő napja. Minél több ilyen nap van egy gyerek életében, annál jobb.

És nem az ajándék a lényeg, hanem maga a tudat hogy ez is az ő napja.

2011. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nálunk egyébként családtagok, barátok is fel is hívtak minket kisfiam névnapján hogy adjukn neki puszit a nevükben, ajándékokat is volt aki vett vagy küldött. (volt aki poénból mindkét névnapján - két keresztneve van)
2011. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A névnapjakor (január) nem szoktam családi összeröffenést tartani,de persze megköszöntjük (apróságot veszek,vagy virágot). Persze a szülinap más (augusztus),akkor összeülünk.

Nem gondolnám hogy nagy baj lenne,ha egyben tartanád a név-és születésnapját,hiszen közel vannak egymáshoz az időpontok.

2011. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második, ez mind szép és jó az ünnep értékéről meg a mókuskerékből való kiszakadásról, csak a legtöbbeknek pont az ajándék miatt fontos a névnap, nem a reggeli mosolyért.

Az én családomban nincs nagy ünneplés névnapkor, egy csoki vagy egy szál virág, sms, ennyi. Nem is várom el senkitől, de jól esik.

A férjem családjában a felnőtteknek pl nem is tartják meg a névnapot, mert minek, a gyerekeket meg fel KELL köszönteni, mert a sógornőim szerint így tanulják meg. Volt, hogy a párom kezébe nyomta a kislányának vett ajándékot, hogy akkor ezt adja a gyereknek névnapjára, 3000 ft lesz...

Ez nekem gyomorforgató volt, így az én kisfiamnál nem is erőlködök, hogy köszöntsék fel, amúgy is még csak egy éves.

Ja és neki is nagyon közel van a szülinapjához.

A karácsony, húsvét, születésnap szerintem azért sokkal jelentőségteljesebb ünnep, mint a névnap.

2011. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én amióta az eszemet tudom mindig ünnepeltük a szülinapunkat is és a névnapunkat is, annyi különbséggel, hogy névnapon nem torta volt, hanem sütemények.:) Én imádtam és mindig nagyon vártam, mert mindig összejött a család és az ajándékok sem voltak utolsók!:D Viszont az unokatestvéremnek a névnapja és szülinapja között csak néhány nap van és mindig egyben tartottuk neki, viszont mindig nagyobb értékű vagy kétszer annyi ajándékot kapott.

De egyébként egyetértek az egyik előző válaszolóval, hogy úgyis azt fogja megszokni a gyerek, amit tőled lát. Pl. a párom családjában azt sem tudják, hogy kinek mikor van a névnapja, mert szerintük az nem ünnep. Szóval családja válogatja.:)

2011. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Még annyit hozzáteszek, hogy csak gyerekkorunkban volt így, amióta felnőttünk a szülinapoknak sem kerítünk nagy feneket, nálunk is mindig csak a gyerekek voltak a fontosak úgymond. Én 16 évesen kaptam az utolsó tortámat.:)

2011. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nálunk meg a felnőttnek is ugyanúgy kijár:) mióta nem lakok otthon, a szüleimnek is sütök tortát, tavaly mondjuk kimaradt, mert nagyon kicsi volt a fiam.
2011. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A szülinap oké. De mikortól érti egy gyerek, hogy névnap? Mert ha márciusban lesz 1 éves a kislányom, nem hiszem hogy lelki sérült lesz attól, hogy februárban nem tartottunk neki névnapot. De pl. következő évben már érteni fogja?
2011. aug. 26. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!