Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos baba, nincs már...

10 hónapos baba, nincs már anyatej, de nem fogadja el a tápszert, ilyenkor mi van? Mivel helyettesítsem? Köszi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 06:26
 1/6 A kérdező kommentje:

Milupa vaníliás tejpépet nagyon szereti.

Vettem natúr milupa mildibé tápszert, nem ízlik neki. Vettem gyümölcsös milupa milumil tápszert, az sem ízlik.


Nincs valamelyik gyártónak vaníliás tápszere, nem tudjátok?

2011. aug. 27. 06:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tejpép jó, nekem ezt ajánlotta a védőnő, amikor már kevés volt a tejem, de a tápszert nem fogadta el.Van olyan tápláló,mint a tápszer, és beleszámít a napi fél liter tej alapúba, aminek meg kell lennie.De azért ne add fel, mert az én babám egyik napról a másikra elfogadta a tápszert, csak türelem kellett hozzá.Az volt a szerencsém, hogy volt még tejem, csak kevés, és hozzátápláltam.Nem tudok vaníliás tápszerről, de próbálj ki sok félét.Vagy nekem a gyerekorvos ajánlotta, hogy tegyek egy késhegynyi vaníliás cukrot, vagy turmixoljak bele gyümölcsöt pl. meggyet, ha nincs más megoldás.2-3 napig vaníliás cukorral adtam, aztán nem tettem bele, és elfogadta.Legyen nagyon éhes, és akkor kénytelen lesz előbb-utóbb meginni.Egy éves korig szüksége van rá, ha nincs anyatej.Én csak 8 hónapos koráig tudtam szoptatni, de ennek is örülök, hogy addig volt tejem.Az anyatej után nekik keserű a tápszer, de én még olyan gyereket nem láttam, aki éhes akart maradni.:)
2011. aug. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!!

Én lelkesen adom neki a tápszert, már próbáltunk többféle cumisüveget is és úgy a hogy szívószállal elfogadja, de mennem kell utána. 1 decit sikerül megitatnom vele általában.

2011. aug. 27. 08:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 8 hónapos kora óta nem hajlandó tápszert enni, sem babatejet, sem semmi ilyesmit. Tejpépet adtam neki reggel-este, tízóraira joghurtot, vagy valamilyen tejterméket, ebédre főzeléket, uzsira gyümölcsöt. Nincs mit tenni, valamit kell neki enniadni, én próbáltam nagyrészt tejalapú ételeket adni neki ebben a korban. Szerencsére semmi baja, mindent eszik, egészséges, most 2 éves.
2011. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az enyém már 5 hónaposan sugárban hányta a tápszert. minek tömjem belé?

azóta tejet kap reggel este, azon kívül normál étrend. tejpép, ebédre főzelék, uzsonnára gyümölcs.

a nagyobbik ugyanígy volt, szoptatni nem tudtam a tápszer kínlódás volt, mert mindet hányta ki. így kénytelen vagyok tejet, tejpépet és rendes ételt adni.

10 hónaposan már semmi szüksége tápszerre, nem kell megijedni, ha nem eszi meg.

2011. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Sinlca-nak enyhén vaníliás íze van, ezt megpróbálhatod
2011. aug. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!