Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Javasolt venni ujszulottnek...

Javasolt venni ujszulottnek elfordulast lehetetlenne tevo ovet?

Figyelt kérdés
nem tudom mi a neve,baby anti roll positioner az angol neve,megakadalyozza,hogy a baba elforduljon.fulladas elkerulese celjabol.van ilyenetek?jo?
2011. aug. 29. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy plédet tettem a hátához és úgy aludt az oldalán, amíg pici volt, de szinte pár naposan már hason át tudta fordítani a fejét is. Igazán a fulladást nem értem, ha keményen altatod, akkor oldalra van fordulva a feje.
2011. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolt.Szerintem kínzás.És mitől is fulladna meg?Inkább légzésfigyelőt kell alkalmazni,mint ilyen marhaságokat.
2011. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon ezt az orvosok nagyon ajanljak. Nalunk is, de nem vettunk. Egy ujszulott nem tud forgolodni, amikor meg mar kepes lesz ra, akkor a fejet is tudja majd forgatni osztonosen.
2011. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments, nagyon nem tesz jót a mozgásfejlődésnek. Inkább kemény matracon fektesd hasra. (Sajnos heteket töltöttünk a koraszülött osztályon, gondolom, tudják mit csinálnak... :)).
2011. aug. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

És legalább jó drága egy ilyen?

Mert akárhogy gondolkodom a baba nem tud forogni, ha háton altatod, úgy marad. Egyedül akkor lehet erre szükség, ha oldalt fekszik, bár ekkor sem tud elfordulni, eü tanfolyam stabil oldalfekvés, lehetetlen véletlenül elfordulni belőle.De ekkor is kitámaszthatod pléddel a hasánál, hogy ne tudjon átfordulni vagy egy kis párnával.

2011. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Elfordulás gátló párnának hívják. Teljesen felesleges.

Meg nemis igazán tesz jót a csípőjének, ha oldalt altatod.

2011. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fulladás? Ezt nem értem, ne haragudj. Kisfiam első itthon töltött éjszakától kezdve hason aludt, most 2 éves lesz, és még él. (inkább légzésfigyelőt vegyél szerintem, mi is használtunk)

Egyébként az oldalt altatásnak is megvan a maga hátránya: nem tesz jót a csípőnek. A hanyatt altatásnak meg az a veszélye, hogy ha bukik a baba, és nem fordítja éppen oldalra a fejét, a visszajött kaja a légcsőbe kerülve fulladást okozhat (hason fekve viszont tutira kifolyik a szájából).

2011. aug. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
1. vagyok, nálun a klinikán is az oldalukra fordították a babákat evés, büfi után, ha még jöt vissza tej. De szereintem egyik baba sem marad sokáig az oldalán, hülyeség, hogy árt a csípőjének, főleg 1-2 után már mocorognak annyit, hogy hamar a hátukra kerülnek, még ha az oldalára is fekteted le. A másik meg, úgyis körülötte vagy leginkább, látod és hallod ha visszajön neki a kaja, ha fekszik is.
2011. aug. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ok,koszi.szoval folosleges.haton,hason vagy oldalra fektetve akkor?ebben nem egyeztek..
2011. aug. 30. 08:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A babák többsége nem szeret eleinte hason feküdni, én akkor tettem már így, amikor éjjel nem büfiztettem, mert hason ki jön nekik a büfi. Szerintem ízlések és pofonok, ki hogy fekteti, amit a baba szeret, vagy neked kényelmesebb. Ahogy írtam, a klinikán is eleinte az oldaludra fektették őket, amikor még visszajött egy kis tej, de alapból a hátukra tették le. Majd látod. Légzésfigyelővel nyugodtan teheted bárhogy, ahogy neked-neki jó.
2011. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!