Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves gyerkőcök anyukái!...

1,5 éves gyerkőcök anyukái! Ti tudtok nyugodtan, mélyen aludni éjjel? Mert én NEM! Többi lent.

Figyelt kérdés

merthogy állandóan a kislányomat lesem éberen alszom ha megmoccan már ugrok oda, összerezzenek ha megfordul

egyszóval figyelem minden mozdulatát nagyon álmos vagyok reggelre

ti is így vagytok vele? vagy csak én vagyok ilyen aggódó?

bár férjem szerint ez idiótizmus :)


2011. aug. 30. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha lehetőséged van, tedd külön szobába őt, mert így saját magadat készíted ki. Nem pihensz, és ez a nappalok rovására fog menni.

Én úgy alszok, mint a bunda, és a gyerekem is hála égnek. Ha valami gondja van, úgyis kiabál. Nem kell minden rezzenésére, forgolódására azonnal ugrani. Próbálj egy kicsit lazítani!!!

2011. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

igen csak nincs lehetőségem átrakni másik szobába ugyanis egy szobában van velünk :)

próbálok nem ugrani de nehéz,hiszen születésétől fogva ilyen vagyok túlrinyálom tudom

nem könnyű erről leszoknom

2011. aug. 30. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Keress valamilyen természetes alapanyagú nyugtatót (akár teát, akár tablettát), ami kicsit lenyugtat, és talán nem fogsz annyira pörögni éjszaka. Nem azt mondom, hogy altatót vegyél be, de kicsit jobb lenne úgy álomra hajtani a fejed, hogy pihensz is, hogy kikapcsol az agyad.

Hova tabletta, Sedatif Pc, citromfű tea, orbáncfű tea, ezek mind nagyon jók. Tessék valamelyiket kipróbálni!!!

2011. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én tudok, pedig mi is egy szobában alszunk. Valóban jól látod, hogy magadon kell változtatni, de már egy lépéssel előrébb vagy, mert felismerted a problémát. Egyébként, ha valóban baja van a gyereknek, arra úgyis felébredsz, de ezzel meg őt nem hagyod nyugodtan pihenni, mert mikor a nem mélyalvásos szakaszban vannak, akkor ugyanúgy forgolódnak, nyöszörögnek, álmodnak, mint mi, felnőttek, de ilyenkor könnyű felébreszteni őket, és lehet, hogy így meg nem nehezen alszik vissza.

Esetleg azt nem tudnátok megcsinálni, hogy a férjed felől aludjon a gyerek? Mert akkor nehezebben mozdulnál, ha még a férjeden is keresztül kell mászni, és lehet, mire ezt megtennéd, már vissza is aludt a babád.

2011. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk kezdetektől külön szobában van - csak akkor kelek hozzá (hajnalban) ha sír (mert éhes). 2 hete 3 napig anyuéknál voltunk egy szobában a kisfiunkkal - csodálkoztam is, hogy mennyit mocorog éjjel... Nem keltem fel hozzá, mert vagy álmában csinálja, vagy visszaalszik magától. (5,5 hónapos)
2011. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: bocsánat, látom 1,5 éves gyermekek anyukáit szólítottad meg. Bár ez szerintem nem korfüggő, inkább szokás függő.
2011. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az a helyzet, hogy az alattunk lakó vénasszony nyüzsög és én ezért nem tudok aludni. A kisfiam miatt sokkal éberebb vagyok, így más zajokra is felébredek sokkal hamarabb. Én is végtelen kimerült vagyok már. Én próbáltam már bogyót szedni, de attól még fáradtabb voltam. Mi ezért raktuk volna át másik szobába, mert én is állandóan felébredtem a mocorgására, nyöszörgésére. Talán ez is anya függő, ki mennyire éber, ha a babájáról van szó. Kávé-kávé-kávé.
2011. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

egy éves múlt a lányunk. a férjem még akkor is alszik ha sír a baba, ő jó alvó (okés, néha azért felébred rá)....én már nem kelek minden moccanásra. 11 hónapos korig az ágy mellett volt a kiságy, aztán helyhiány miatt átettük az ágytól 2-3 méterre. ha koppan a rácson a lába vagy ha nyöszörög, sír akkor felkelek, de egyébként nem...


rád férne egy jó nagy alvás. a férfiak meg sosem fogják ezt megérteni :)

2011. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

talán azért van bennem ez, mert mióta hazajöttünk a kórházból minden szemem őt figyelte, és tényleg ha csak egy csontja is megroppan már ugrok..remélem idővel elmúlik mert már 18 hónapja nem aludtam át az éjszakát emiatt..

és ha alszik a leányzó ebéd után egykét órát se fekszek le, inkább csinálok vmi hasznosat amit nem tudok megtenni ha fent van, de lehet hogy igazatok van és egy JÓ NAGY ALVÁS RÁM FÉRNE, úgyhogy holnap ha lefektetem én is lefekszek vele

köszi szépen az együttérzést és a tanácsokat :)

2011. aug. 30. 22:33
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Csak az a baj hiába fekszel le vele ugyanúgy nem fogsz tudni rendesen pihenni mert ha megmozdul te ugrasz :)

Nálunk a lassan 2 éves fiam köztünk alszik a kicsi pedig a kiságyban.Én már megszoktam hogy forgolódik,csak a kisebbik fiam sírására kelek amikor éhes.

Amúgy a pasik (tisztelet a kivétel)tényleg jót alszanak még a gyereksírás közepette is. :)))

Na de hát ezét vagyunk mi az anyukák :)))

2011. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!