Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laktató, fagyasztható bébiétel...

Laktató, fagyasztható bébiétel recepteket keresek 6 hónapos kortól!?

Figyelt kérdés

olyan recepteket keresek, amiket le lehet fagyasztani, könnyű elkészíteni.

nem tudom mennyit vegyek a piacon a zöldségekből, csirkéből, stb, mert eddig üvegeset evett csak...


ezeket eszi:

alma

őszibarack

meggy

banán

hal

csirke

burgonya

paradicsomos krumpli (pl. ezt lehet sűrített paradicsomból készíteni v inkább ne?)

babakeksz

kukoricakrém

teljes kiörlésű rizs

gesztenye

répa

tejpép

cékla

sütőtök

stb..


2011. aug. 31. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mindig innen szemezgetek: [link]

A krumplis dolgokat nem fagyasztottam, hanem mindig frissen főztem hozzá. Paradicsomból én inkább a házilag eltett paradicsomot részesítettem előnyben, de volt rá példa, hogy bolti pürét használtam.

Jó főzőcskézést!

2011. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A paradicsomos krumplit lehet természetesen konzerv paradicsomból és paradicsomlével is készíteni. Arra figyelj, hogy magyar termék legyen (a többi iszonyat savanyú).

A listából lehet fagyasztani a meggyet, barackot, halat, csirkét (ezt pici tálakban) esetleg a banánt, sütőtököt, gesztenye Ezeket sütött darálthússal együtt is lefagyaszthatod. A hétvégi húslevesben főzött csirkemellett is lefagyaszthatod. Ami még jól fagyasztható a rizs, úgyhogy ahhoz próbáld hamar hozzászoktatni.

Babafasirtot készíthetsz és az simán fagyaszthatod. Így már elég a főzeléket elkészíteni.

Később vehetsz majd fagyasztott vegyes zöldségeket is (de ez még pár hónappal arrébb van)

A fagyasztott étel inkább vészmegoldás legyen, mert a frissen főtt az egészségesebbek.

2011. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!