Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A zabkását hogyan kell elkészí...

A zabkását hogyan kell elkészíteni 1 éves gyerkőcnek? Kell turmixolni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Háromszoros mennyiségű vízben vagy tejben (vagy vegyesen) felfőzöd, amíg kása sűrűségű nem lesz. Utólag gyümölccsel dúsíthatod, de ha tejben főzöd, magában is finom. Ha nem vagy cukorellenes, akkor tehetsz bele azt is, de nem kell sok, főleg, ha tejjel készül, a zabpehely is édeskés alapvetően. Ha aprószemű zabpehelyből főződ, akkor szerintem nem kell turmixolni.
2011. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én leforrázom a zabpelyhet, haygom állni 5 percig, utána főzöm 5 percig, majd hagyom duzzadni 5 percig.

aztán le szoktam turmixolni gyümölccsel.

2011. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
attól függ, ha még szoktál pépesíteni a gyerkőcödnek, akkor inkább turmixold. De tippként: dm-ben lehet kapni zabkorpát is, azt nem kell turmixolni... elég 10 percig kis lángon forralás után főzni fedő alatt, csak figyeld, hogy ki ne fusson... én banánnal ízesítem, így cukor sem kell bele, és nagyon finom édes lesz!
2011. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!