Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül lennék, ha 1 éves kor...

Egyedül lennék, ha 1 éves kor után tejet adnék babámnak?

Figyelt kérdés

Van még olyan aki 2 éves kora előtt tejed adott nem tejitalt?

Jövő hónapban lesz 1 éves fiam, és még szoptatom, és szeretném is szoptatni, de nem hinném, hogy 2 éves koráig szoptatni fogom...(nem olyan mennyiségű a tejem, meg tervezzük a kistesót, nem tudom, hogy tudnám szoptatni terhesen)

De nem szeretnék tejitalt adni...nem kapott soha tápszert, és nekem szimpatikusabb a tej.

Ezzel nagyon az árral szemben úsznék?


2011. szept. 4. 21:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak is adtam, 11 hósan maga hagyta el a szopit, tápit soha nem evett, el se fogadta volna. Tejet megitta, de azt sem szereti kimondottan most sem.

Fiaim (ikrek) 1 évesek múltak, szopiznak még, de már bevezettem nekik lassan a tejet, nincs bajuk tőle, ha nem tudnának vagy akarnának tovább szopizni, van mihez nyúlni, tápit kapott az egyik pótlásnak még pár hósan, (másik kihányta, csak a szopi maradt benne, így ő csak anyatejes volt)de fél éves korától ő sem fogadja el azt.

Tejitalt vettem a lányomnak annó, nem itta meg. Fiúknak ki se próbálom, nem szeretik a mű dolgokat, bébiétel se igazán jön be, csak amit főzök.

2011. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Mindhárom gyerekem már 4 hónaposan kapott tejet,és mind egészséges.

A mi generációnk is tejen nőtt fel,és nem vagyunk tejallergiásak, sem vesebajosok. Csak ma akarják elhitetni az anyukákkal,hogy a mai babák emésztőrendszere más,mint az szüleiké volt.

2011. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos kora óta reggel-este tejet iszik a fiam, minden rendben vele.
2011. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

igen, ezért kérdeztem, mert fiam sem eszi meg a mű dolgokat.1 üveges babakaját sem evett meg, mondjuk nem is erőltettem, én főztem.

Tejtermékeket már eszik, nincs baja, és a tejitalnak is mű íze van gondolom!

Amúgy megkérdezhetem, hogy csináltad, hogy ikereket szoptattál/szoptatsz pótlás nélkül?Nem nehéz?Egyszerre eteted őket?

Néha úgy érzem tök jó lenne, ha következőnek ikreim lennének:)

2011. szept. 4. 21:11
 5/23 A kérdező kommentje:
köszi nektek is,2.,3., közben írtatok:)
2011. szept. 4. 21:12
 6/23 anonim ***** válasza:
Én is tejet adtam neki 1 éves kor után. Mondjuk nekem nem agyon szerette akkoriban még csak a vizet inni és persze szopott is. Kb. 19 hós lehetett mikor már 1-2 deci kakaót vagy tejet megivott egyszerre. most 21 hós még szopik esténként és reggel is, bár az már néha elmaradozik. Nekem sem volt szimpi a tejital ezért adtam neki tejet.
2011. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23 hónapos a kisfiam, és én már bevezettem volna neki a tejet, de nem issza meg. Semmilyen formában. Bezzeg a bűn rossz ízű tejital meg kell neki (Bebivita, Müllerben veszem 1090 Ft-ért). Abból a szempontból nem bánom, hogy ebben biztosan van vitamin, a bolti vacakban meg ki tudja. Házi tejet meg sajna nem tudok beszerezni, pedig az lenne a legjobb.
2011. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
nálunk van házi tej is, 160ft/l, nagyon jó, gondoltam majd jól kifőzőm, aztán azt is megpróbálnám....persze eleinte negyedesbe, majd felesbe.
2011. szept. 4. 21:24
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb. Mondom, nagyon sajnálom, hogy nem tudok beszerezni azt, mert azt biztosan jobban bírná, mint a vizezett bolti vacak tejeket, ami ki tudja, mikor látott utoljára tehenet. Azt nyugodtan kipróbálhatjátok!
2011. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
köszi:)amúgy tényleg jó tej, ha hagyom, akkor 1 nap alatt megalszik, nagyon fini hamis túrógombócot lehet belőle csinálni:)
2011. szept. 4. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!