Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha éjszaka nagyon sokszor...

Ha éjszaka nagyon sokszor ébred babátok, akkor hogyan altatjátok vissza?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos, 2 hónapja rendszeresen ébred éjjel, addig átaludta. ilyenkor megitatjuk vízzel és akkor visszaalszik. Éjszaka már nem eszik, hanem olyan 4-5 óra körül adunk már neki ha akkor ébred. A rekord 10 kelés. Ez fél órákat jelent. Nem hiszem, hogy annyira szomjas lenne, de nem tudok mást kitalálni, hogy visszaaludjon. Van hogy 1 éjjel 3 dl vizet iszik meg. Nem cumizik. Nem éhes, mert próbáltam etetni is, de akkor is fél óra múlva megint kelt. Fogra utaló jelet nem látok és tápszeres, úgyhogy cicin nem tudom visszaaltatni.
2011. szept. 4. 22:16
 1/6 xStefix ***** válasza:

Hát, pedig így megvan az esélye, hogy esetleg nagyon megszokja az itatást... Sajnos sokat nem tudok javasolni, mint hogy meg kéne próbálnod rájönni, mi a valódi baja. Ha nem éhes, nem szomjas, nem fázik, nem beteg stb., akkor a fogzás, szeparációs szorongás és a "zajos" idegrendszeri fejlődési ugrás marad.

Én igény szerint szoptattam, úgyhogy konkrét tanácsot perpill nem tudok neked adni, mit tegyél még.

2011. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne itasd! Biztos, hogy nincs szüksége ennyi vízre, ez csak pótcselekvés és hozzászokik.

Nálunk ez a probléma 6 hónapos korában kezdődött és 3 hónapig tartott. Máig sem tudom, hogy mi lehetett az oka és is a szeparációs szorongásra tippelek.

Mindig felvettem, magamhoz szorítottam, ringatgattam, mikor megnyugodott visszatettem. Ezt mindig elismételtem a keléseknél. Vagy fotelben hintáztam vele amíg újra elaludt. De olyat is csináltam, hogy a már viselt ruhámat oda tettem a feje közelébe, hogy érezze az illatomat, az is megnyugtatta.

A lényeg szerintem, hogy érezze, hogy számíthat rád és ott vagy vele!

2011. szept. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csill79 ***** válasza:
Az én babám már 10 hónapos,de kb 3-4 hónapja botrányosak az éjszakák.Én is vízzel altatom vissza,nagyon sokat iszik ezért tisztába is kell tenni,mert tiszta pisi.Reggel 6-7 között adok neki tápszert és utánna van,hogy 10-ig alszik.Nem tudtam még megfejteni az okát én sem,de víz nélkül szerintem bajban lennék.Kitartás!
2011. szept. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7 hós lesz. Születése óta nem jó alvó... :( Már mindent kipróbáltunk, megnéztem (pelus szorít, fázik/melege van, megfordítottam hasra, cumi, mellem tettem aludni) de megébred. Nem sír csak nyöszörög aztán utána ha nem reagálnék akkor kicsit hangosabban... Hát főzök neki filteres bio édeskömény teát, épp hogy színe van... Megitatom, cumi és alszik! Ha nem adok neki inni vagy csak a cumit dugom a szájába nem aludna vissza. Úgyhogy inkább adok inni! Lehet rossz szokása lesz de lehet szomjas. Vannak olyan felnőttek is akik egy üveg vízzel mennek aludni... Megpróbáltam nála a Sedatif PC homeós bogyót este fürcsi előtt megitatom vele. Most nem 8-10-szer csak 3-4-5-ször ébred. Még pici, majd ha nagyobb, értelmesebb lesz majd leszoktatom az ivásról. Bár most is próbálom úgy itatni hogy néhány korty, amikor elkezdtük ezt az ivás dolgot, 1dl-t minimum megivott. Most kb. a negyedét.
2011. szept. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy látom,másnál is valahogy 2-3 hónapja kezdődött az éjszakai ébredés az amúgy jól alvó gyerekeknél.Az én kisfiam is ezt csinálja,már kikészültem,hulla vagyok,van h 3x ébred.Már ázik neki estére a sedatif.Én nem bírom.3 hónapja minden éjjel ez van.Neki nem elég a tea,sír még utána,ha megszoptatom,úgy visszaalszik.Viszont a mellem teljesen kiüríti minden ébredéskor.Ma éjjel pl fél 4-5ig bagolykodott.Nézett ki a fejéből.De ha lefektettem nyavajgott.Így hát járkáltam vele mint egy holdkóros,aztán aludt egy kicsit 7-ig,utána kocsikáztam a naggyal az oviba:S
2011. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csill79 ***** válasza:
Akkor az este leteszem,reggel felkel tipusu babák,csak a mesékben léteznek:)OFF
2011. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!