Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Suttogó titkai (1-2-3)...

A Suttogó titkai (1-2-3) valaki olvasta? Mennyire jó könyv? Vannak benne hasznos és jó tanácsok? Valaki áttudja küldeni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem meg van,igaz nekem úgy,hogy a csecsemőktől a kamaszkorig..Én azért vettem meg mert első babám van és még azért tapasztalatlan voltam...De nagyon jó könyv,érdemes meg vásárolni.Sok mindenben segített.Nem drága könyv 2800 ft ért vásároltam.Benne van alvás evés viselkedés az evés.
2011. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Én nem olvasta át alaposan, de amit igen, az oltári nagy baromság volt-szerintem.

(Mondjuk egy egyébként tanulatlan bébiszittertől, aki elhagyta a saját gyerekeit mit várhat az ember. És pont ezt hiányolom benne, partvonalról könnyű magyarázni, saját gyerekkel viszont teljesen másképp érez, viselkedik az ember. Ő meg sosem nevelt saját gyereket, fogalma sincs mi az a feltétel nélküli szeretet, ragaszkodás. És ez érződik minden mondatán. )

De egyébként ha ezeket a részeket figyelmen kívül hagyod illetve kétkedéssel kezeled, akkor hasznos is lehet.

De vannak ennél sokkal hasznosabb könyvek is, leginkább azok, amik nem a szülő szemszögéből közelítik meg a dolgokat, hanem a gyerekéből. És ha már tudod minek mi a motorja, akkor könnyen kezelhető a gyerek.

Illetve persze a komoly, elismert pszichológusok művei, például Adler Bátorító pedagógiája sokkal hasznosabb.

2011. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A második részét elkezdtem, kb a felénél letettem, nem sok újat mondott.
2011. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát én átolvastam alaposan, és még úgyis néha (!) badarságot ír. Persze, kinek milyen a nézőpontja :) Szerintem erővel nem túl jó kialakítani a napirendet, ne az én napirendem legyen, hanem a gyereké, nem túl szimpatikus a pólyás-gúzsbakötős altatás sem, stb. Hangsúlyozom, szerintem, az én gyerekeimnek. Másnak pedig az válik be. Ugyanakkor vannak benne hasznos tanácsok. Én azt mondom, hogy ahhoz, hogy egyszer elolvasd sok az ára. Inkább vedd ki könyvtárból/kérd kölcsön valakitől, bár egy magyar ember, aki magyar közegben nőtt fel, magyar gyerekeket tanulmányozott sokkal jobb tanácsot tud adni krízishelyzetben, mint egy külföldi. Szóval szerintem hasznosabbak Vekerdy Tamás és Ranschburg Jenő könyvei.
2011. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ajánlani tudom mindenkinek, nekem nagyon bevált, sokat segített a napirend - szokások kialakításában, következetességben, a gúzsba kötés pedig az altatásban. Ésszel ás megfelelő elszántsággal ki kell próbálni (nem úgy, hogy egye fene, de úgysem ér sz@rt se...)
2011. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem nagyon bejött. Csak az első van meg, de megrendeltem most a másodikat is a bookline-on. Ami a "gúzsbakötős" módszert illeti, nekem sem tetszett, amíg anyósom meg nem érkezett Angliából és nem alkalmazta ugyanezt a lányomnál. És csodák csodája: a kicsi imádta! Úgy aludt, mint a bunda. Persze ez csak egész kicsikre vonatkozik.


Talán régies elvei vannak, de úgy tűnik, működőképes. Azt nem tudom, az egyik előző honnan veszi, hogy az írónő elhagyta a saját gyerekeit, ilyenről nincs szó a könyvben. És arról sem, hogy a babád igényeit nem veheted figyelembe a napirend kialakításánál.

2011. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

In 1992 she moved to America with her second husband, a car dealer, leaving her two young daughters from her first marriage in the care of their grandmother. This led some to question her parenting abilities.

Hát innen. De egyébként lehet nincs szó róla a könyvben, direkt módon, de egyértelmű, hogy számára semmit nem jelentő, idegen gyerekekről beszél, nem sajátról. És az elvárások is, amit megfogalmaz egy gyerekkel szemben ezt tükrözik.

2011. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahá, ezt nem tudtam. Érdekes. De mivel nem ismerjük a történet valódi hátterét, nem kellene rögtön ítélkezni. Mindazonáltal szerintem a csecsemőkorról abszolút jó információi vannak, az altatásnál nekem segített, a szoptatásnál is. A mai bűntudatkeltő -ha nem szoptatsz-nem vagy jó anya- típusú hozzáállás helyett az anya szemszögéből is megvizsgálja a dolgot. Amúgy meg senkinek az anyai képességei nem befolyásolják, hogy csecsemőápolónak jó-e. De persze megértem a fenntartásaidat.
2011. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon zsír könyv!!! Sok okos dolog van benne, valóban hasznos. Aki ízt írta, hogy neki semmi újat nem tudott mondani, az hazudik vagy nem olvasta.
2011. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A gúzsbakötős altatás nyugati módszer, pl. Amerikában a kórházban szülés után megtanítják, hogyan kell becsomagolni a babát. Szóval a könyv amerikai írója nyilván belevette a könyvébe. De itthon ez nem divat, egyszerűen ne foglalkozz vele. Amúgy sem kell mindent lemásolni, amit a könyv ír.
2011. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!