Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoltok? 7 hetes fiam...

Mit tanácsoltok? 7 hetes fiam a pocakja miatt nem alszik nyugodtan. Húzogatja magát és nyöszörög. Hason utál aludni. Ha ébren van és pukizik utána néha sír. Miért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert bántják a szelek.Adj neki infacolt.Mi is adtujk a fiamnak három hónapos koráig,az használt,valamint vannak babamasszázs trükkök is,nekünk a védőnő mutatta meg,mik jók hasfájásra(I love you,napocska,holdacska,könyv módszer)Használhatsz szélcsövet is.Vagy lehet kapni a dm-ben szőlőmag,vagy megy mag párnát is.Adj neki mecsek baby teát,
2011. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztos görcsöl a pocija a pukitól. Lányom sokat pukizott, de csak úgy kavargott előtte a hasa, biztos nagyon fájt neki, sokat sírt, sőt ordított.

Kipróbáltunk sokféle lehetőséget: Infacol csepp vagy Espumisan csepp babáknak, masszírozás, tornáztatás, Mecsek baba tea, édeskömény tea, kamillástea. Úgy igazán semmi sem segített csak az idő múlása. Hasfájós babának ki kell nőnie ezt az időszakot. Nálunk sok idő volt mire kinőtte (6 hó), de azóta már minden rendben van.

A legtöbb baba 3 hónapos korára kinövi, de addig is megpróbálhatod enyhíteni a fájdalmát cseppekkel, teákkal vagy tornáztatással.

Lányom 3 hónapos koráig nem aludt, nem feküdt hason, nagyon sírt, utálta. Utána viszont megszerette.

2011. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia.az én kisfiam már most 8 hetes.ugyan ezek voltam nálunk is a kisfiam nyugtalan volt,nem tudott aludni,állandóan sírt stb.aztán a párom keresgélt a neten és rátalált erre a vízre.naponta max 6szor adhatsz neki egy kiskanállal.én az elején egy nap 3-4szer adtam neki de már most van olyan nap hogy egyáltalán nem is kell.nekünk ez a víz már 1 hónapja meg van.szóval sokáig elég.mostanában inkább csak akkor adok neki ha nagyon fáradt és nem tud elaludni,olyankor nagyon nyűgös,de adok neki egy kiskanállal(de amikor odaadom neki ezt a vizet akkor mindig adok utána egy kis teát neki vagy tejet,bár nincs rossz íze,de nem is a legfinomabb) és miután megitta ezt a gyógyvizet pár perc múlva megnyugszik és már alszik is.nagyon ajánlom neked,érdemes kipróbálni.patikában is lehet kapni bár néha elég nehéz beszerezni.mi erről az oldalról akartuk megrendelni de nem volt készleten így a gyógyszertárban vettük meg. [link]
2011. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szia.a 11:59es vagyok.mi is adtuk a kisfiamnak az infacolt ami semmit sem használt,a mecsek baby teát is adtuk neki amitól rettentően fájt a hasa,3 órán keresztül ordított este a kisfiam(ez még a gyógyvíz előtt volt)aztán bevittük az ügyeletre ahol azt mondta a doktornő hogy semmiféleképpen ne adjunk a babának mecsek baby teát mert kömény van benne ami alapból puffaszt és azt mondta hogy egy nagy barom amelyik kitalálta hogy ezt kell neki adni.azóta nem is adom neki csak ezt a vízet ha nyugtalan vagy fáj a pocija
2011. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ugyanez. Bár ő hason szokott aludni, de úgysem jobb a helyzet. Nagyon sokat szenved, forog össze vissza, nyöszörög :( Ha meg ébren van, akkor sír :( Sajnos egyik csodaszer sem segített nekünk... Remélem kinövi a 3. hónapjára...

Próbáld ki te is ezeket a szereket, hátha nektek legalább segít. A föntieken kívűl még van a gyógyszertári csepp is, meg sokaknak segített a hajszárítózás és a rezgős hinta. Mire a végére érsz, kinövi :)

2011. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gripe watertől ordított a lányom, neki nem jött be, még jobban fájt tőle a pocakja.

De érdemes kipróbálni mindent, hátha nektek segít valamelyik.

2011. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A gripe watertől nekünk is rosszabb lett.
2011. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta egyik ismerősöm hogy a hasfájás nem fog elmúlni csak mikor mást kap mint az anyatej.Igaz?
2011. szept. 8. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem csak attól függ, hogy mit eszik.

Lányom több mint 6 hónapig volt hasfájós. 4 hónapig csak anyatejes volt, 5 hónaposan hozzátápláltam, ő meg 6-7 hónapos koráig üvöltött a pocakfájástól. Nála sokáig tartott! Sokféle vizsgálaton voltunk, nem találtak eltérést szerencsére, így csak a pocakfájás lehetett a gond.

A lényeg, hogy tök mindegy mit evett.

2011. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja még valami: szóval emiatt ne kezd el majd őt feleslegesen hozzátáplálni idő előtt!

Ki fogja nőni, előbb vagy utóbb!

2011. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!