Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám a 4 hónapos...

Agena kérdése:

Hogyan tudnám a 4 hónapos kisfiamat arra szoktatni, hogy egyedül, magától aludjon el?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos koráig szinte mindig kézben volt mert nagyon hasfájós volt,közben tudtuk a pociját masszírozni és a hátát simizni,ezért szinte mindig kézben aludt el,sajnos erről nem tudjuk leszoktatni,pedig már nem hasfájós.
2011. szept. 8. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
lehet hogy rossz a felfogásom de miért kell hozzászoktatni hogy magától aludjon el?!!! egy 4 hónapost 8-9 hónapos szintjén akarsz nevelni!??ha igényli hogy ringasd akkor úgy altasd, de ha meg nagyon lefárasztod és úgy próbálod, akkor nyűgös lesz és nehezebben tudod elaltatni, legalábbis az én 4 hónapos fiam ilyen.hasfájós ő is..
2011. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy 4 hónapos még nem tud egyedül elaludni. Az én kislányom 1 évesen még mindíg az ölemben alszik el, a fotelben ülve, én nagyon szeretem, hogy hozzám bújva alszik el.
2011. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Hülyeség, hogy a 4 hónapos nem tud egyedül elaludni. Kislányom 3 hónapos és 1 hónapos kora óta egyedül alszik el sötétben 5 perc alatt, nappal pedig félhomályban. Kisfiam 9 éves, anno Ő is egyedül aludt el sötétben pár perc alatt. mindkettőt tanítottam aludni 1 hónapos kor körül.
2011. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
A baba akkor nem alszik el egyedül, ha ölben vagy magad mellett altatja az anyukája, és ehhez szokik hozzá. De a magától alvást is ugyanolyan könnyen meg tudja tanulni/szokni, mint az ölben altatást! Javaslatom: tedd le az ágyába a kicsit és menj ki. Ha felsír, azonnal menj vissza, simogasd meg, cumit tedd vissza stb. Aztán menj ki megint, és ha felsír, ne azonnal menj vissza, hanem 2 perc múlva, és ugyanúgy simogatással nyugtasd meg. Ezután megint menj ki, és csak 6 perc múlva menj vissza, ha sír. Ezt pár napig kell így csinálni, de max 1 hét alatt hozzászokik az egyedül elalváshoz. És a legfontosabb, hogy soha nem vedd fel az öledbe mikor visszamész hozzá, és következetesen csináld végig.
2011. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg bunkóság, ha lehülyézel valakit, mert nem egyezik a véleményetek (15:48-asnak).
2011. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem hülyéztem le senkit!!!

Azt írtam, hogy hülyeség, hogy nem tud egyedül elaludni. A 2 közt különbség van, próbáld értelmezni

2011. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat és ötleteket.Azt hogy miért szeretném ezt elérni,arra most hosszú lenne a válasz,maradjon egy frappáns női válasz: csak...:-)

További szép napot mindenkinek:-)

2011. szept. 9. 07:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 7 hónapos koráig mintaszerűen egyedül aludt el. Letettem a kiságyba, kijöttem a szobájából, és "eldúdolgatott" egy jó tíz percig, aztán elaludt. Aztán jött a meleg, jött a fogzás, jött a szeparációs szorongás, a mozgásfejlődés, nagyjából egyszerre, és képtelenség egyedül hagynom, mert amint kimegyek a szobából: áll a kiságynál és sír, amíg nem megyek vissza. Sírni nem akarom hagyni, úgyhogy most egyelőre nem megy az egyedül elalvás, miközben hangsúlyozom: 7 hónapos koráig semmi gondunk nem volt ezzel. Ettől függetlenül, szerintem nagyon fontos, hogy arra szoktassunk egy pici babát, hogy tudjon egyedül elaludni. És nem a mi kényelmünk miatt, hanem neki jobb. Az egész gyerekkorát végigkíséri majd a kínlódás, ha csak anyával tud elaludni. Szerintem a ragaszkodást is indokolatlanul erősíti, és még az is lehet, hogy egész életére rossz elalvási szokások rögzülnek. Nekünk most épp gondunk van mindezzel, de remélem, hogy csak átmeneti, és újra visszaáll a rend.
2011. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy Te is megosztottad velem a tapasztalataidat.

Nálunk most kb 1,5 hét leforgása alatt annyit változott az elalvási szokás hogy teljesen megvagyok lepődve,mert egyik pillanatról a másikra történt ez.

Nálunk az eddigi elalvás az nagyon kemény sírással kezdődött(pedig álmosság első jeleire figyeltünk),kb 20 perc sírás (üvöltés és ordítás)után tudott a kisfiam elaludni,letenni szinte képtelenség volt úgy hogy ne ébredjen fel és ne kezdje előröl az egészet.Az elaltatási szokásainkon nem változtattam most sem(kézben alszik el),de le lehet tenni és kb.:10-15 perc alatt csendesen elalszik.Nálunk még az is probléma a kezdetektől hogy kb 30 percet alszik a gyerkőcünk,órát lehet hozzá állítani,most már ez is kezd megoldódni,mert legalább egy délutáni alvás elnyúlik 1-2,5 órára:-)

Remélem nálatok is megoldódik hamar a probléma.

Jó egészséget és további szép napot:-)

2011. szept. 17. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!